Apleista kaimo pirtis trūnija kelis dešimtmečius: žmones atbaidė viena priežastis

Dar prieš kelis dešimtmečius kaimuose buvo populiarios bendros, didelės pirtys. Jomis galėjo naudotis visi kaimo gyventojai. Viena iš tokių vis dar stovi Matlaukio kaime (Vilkaviškio r.), esančiame visai prie pat sienos su Kaliningrado sritimi. Pakaktų perplaukti Šilupės ežerą ir kitame krante jau pasitiktų svetimos šalies pasieniečiai.

32

Taigi tuščias ir griūvantis pastatas stovi ant pačio ežero kranto.

Grįžtant prie pirties, vietinių žmonių teigimu, ji „Šilupės“ kolūkio iniciatyva pradėta statyti 1980 m. O jau nuo 1983 m. vietiniai gyventojai galėjo ja naudotis. Paradoksalu, tačiau pagal paskirtį ja niekas nesinaudojo, kadangi veikė dar ankstesniais laikais įkurta pirtis, kur lankydavosi vyrai ir moterys. O šis pastatas taip ir liko simboliškai vadinamas pirtimi.

(32 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Apleista kaimo pirtis trūnija kelis dešimtmečius

Šiame pastate gyventojai rengdavo įvairias šventes, vestuves, minėjimus. Todėl dažniausiai naudojosi tik didžiausia sale, bet ne baseinu ir pirtimi. Kaip matyti iš nuotraukų, antras pastato aukštas niekada ir nebuvo įrengtas. O ir kalbinti gyventojai neatsimena, kad kas nors būtų ėjęs maudytis ar kaitintis į čia įrengtą pirtį ar baseiną.

Visgi, žmonės apleido šias patalpas ne todėl, kad nenorėjo švęsti ar neturėjo progų. Vietinių gyventojų teigimu, tai lėmė pasienio sienos sustiprinimas, kuomet pradėjo budėti daugiau pareigūnų ir tikrinti gyventojus. Kadangi pastatas stovėjo prie pat sienos, žmonės buvo nepatenkinti nuolatiniu tikrinimu ir rinkdavosi kitas vietas šventėms.

Dairantis po pastatą, matomos tam laikmečiui būdingos spalvos, piešiniai. Tai leidžia nusikelti keliais dešimtmečiais atgal.

Taip pradėjęs merdėti pastatas nuo 1994 m. buvo nebenaudojamas ir privatizuotas. Tačiau iki šiol jis taip ir neatgimė. 


Rašyti komentarą...
R
Roze
2017-03-20 13:34:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butu smagu kad ji vel atgimtu!!!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų