Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų Lietuvoje stiprus vėjas ant automobilių vertė medžius, o dėl slidžios kelio dangos nuo kelio nulėkė vilkikai, Šilutės rajone pavojingai pakrypo autobusas su keleiviais.

Vakarų Lietuvoje stiprus vėjas ant automobilių vertė medžius, o dėl slidžios kelio dangos nuo kelio nulėkė vilkikai, Šilutės rajone pavojingai pakrypo autobusas su keleiviais.

REKLAMA

Kaip BNS sakė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgų valdymo skyriaus specialistas Juozas Vintilas, per parą ugniagesiai Klaipėdoje, Palangoje, Skuode 21 kartą vyko šalinti nuvirtusių ar grėsmingai pakrypusių medžių. 

„Šeši automobiliai buvo apgadinti užvirtusių medžių. Sausio 15-osios kieme trys automobiliai, kitur du, vienoje vietoje vėjo išdraskyta tvora apgadino mašiną“, – sakė J. Vintilas. 

Tris kartus ugniagesiai vyko nuo daugiabučių šalinti pavojingai atplyšusių stogo dangų. 

Per parą, daugiausiai ketvirtadienio vakare ir iki pat vidurnakčio, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba užfiksavo dvylika autoįvykių, kuriuose prireikė ugniagesių pagalbos. Žmonės įvykiuose nenukentėjo. 

REKLAMA

„Nelaimės pagrinde įvyko automagistralėje ties Klaipėda. Prie Jakų žiedo ir vienoje, ir kitoje pusėje nuo kelio nuvažiavo automobiliai ir keli vilkikai“, – pasakojo J. Vintilas.

Ugniagesiams ketvirtadienio vakarą, apie 18 val., teko vykti į Šilutės rajoną, Lapinų kaimą. Buvo gautas pranešimas apie pavojingai ant šono pasvirusį autobusą, kuris nuslydo ties griovio kraštu ir sustojo. 

„Keleiviai negalėjo išlipti, nes vos pradėjus lipti autobusas krypo ir žmonės galėjo būti sužeisti. Kvietėme papildomos technikos, kuri prilaikė, evakuota 14 keleivių“, – sakė ugniagesių atstovas.

Ketvirtadienį ir penktadienį pajūryje numatomi stichiniai vakarų, šiaurės vėjo gūsiai. Apie tai gyventojams buvo išsiųstos įspėjamosios žinutės. Ketvirtadienio naktį Klaipėdoje pūtė stiprus 21-25 m/s vėjas. Vėjuota bus ir dienos metu, tačiau vėjas turėtų rimti. 

REKLAMA
REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus budėtojas informavo BNS, kad ugniagesiai dėl stipraus vėjo padarinių tris kartus kviesti ir Telšių apskrityje, po vieną – Vilniuje ir Kaune.

Įvykiai susiję su nuvirtusiais medžiais, stogų konstrukcijomis. 

Dėl besitęsiančio snygio, pustymo ir pūgos sudėtingos eismo sąlygos – visoje Lietuvoje

Dėl besitęsiančio snygio, pustymo ir pūgos penktadienio rytą sudėtingos eismo sąlygos – visoje Lietuvoje, įspėja Automobilių kelių direkcija.

Šeštos valandos ryto duomenimis, valstybinės reikšmes keliai provėžoti, slidūs, daug kur padengti pažliugusio, prispausto ar puraus sniego sluoksniu, kuris vietomis pagrindiniuose keliuose siekia iki 15 centimetrų storio, mažesnio intensyvumo keliuose iki 20 centimetru storio.

Alytaus ir Vilkaviškio rajonuose yra rajoninių kelių kurie dėl sniego sunkiai pravažiuojami, o Telšių rajone yra ir nepravažiuojamų rajoninių kelių ruožų.

Kelininkai slidžius ir apsnigtus kelių ruožus barsto ir valo, tačiau dėl snygio ir pustymo kelių dangos greitai vėl padengiamos nauju sniego sluoksniu, todėl vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelių būklę ir meteorologines sąlygas bei rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.

REKLAMA
REKLAMA

Visoje šalyje sninga. Oro temperatūra siekia nuo dviejų laipsnių šalčio iki vieno laipsnio šilumos.

Penktadienio dieną eismo sąlygas sunkins plikledis, snygis, pustymas.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną daug kur protarpiais pasnigs. Daugelyje rajonų plikledis, pustys, vietomis kils pūga.

Vėjas šiaurės vakarų, 9-14 m/s, daug kur gūsiai 15-20 m/s, pajūryje iki 25 m/s. Aukščiausia oro temperatūra sieks nuo trijų laipsnių šalčio iki dviejų laipsnių šilumos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų