Lietuvą pasiekia nauja skiepų siunta: kiekvienas jų panorėjęs negaus

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga prabilo apie tai, kad ieškoma galimybių lietuvius nemokamai revakcinuoti tymų skiepais. Tiesa iki šiol neaišku, kada šalies sandėlius pasieks papildomai tūkstančiais užsakomos vakcinos. Veryga ragina nepanikuoti ir neskubėti pildyti privačių klinikų kišenes. Tuo metu konservatoriai šiandien Seime pliekė Verygą dėl ryžto stokos ir siūlė neleisti neskiepytų vaikų į darželius ir iš jų tėvų atimti vaiko pinigus.

Sandėlyje yra saugomos valstybės nupirktos vakcinos nuo tymų. Lentynose guli dežutės, kuriose yra 100 dozių. Bendrai – 17 000 dozių matom sandėlyje.

Šaldomoje patalpoje vakcinos nuo tymų yra saugomos miltelių formos, o  dėžėse yra po 2400  ampulių, kuriose yra ištirpinami milteliai.

Ir jau trečiadienį čia turėtų atsirasti dar maždaug 20 tūkst. vakcinos dozių. Deja, ši vakcina kiekvienam to panorėjusiam nebedalinama.

„Tų skiepų čia esantis kiekis yra pagal planą, pagal skiepų kalendorių, kuris skirtas vaikams, pagal skiepų kalendorių“, – sako ULAC sandėlio vedėja Danutė Girigorjeva.

Vakcinos Iš šios krūvelės dabar leidžiama paimti ir medikams, kontaktuojantiems su ligoniais.

Vienos tokios dėžutės su 100 dozių kaina – beveik 600 €. Tai yra beveik 6 € už dozę. Tiek už skiepus pirkdama dideliais kiekiais moka valstybė. Bet papildomų dozių dabar nėra. Sveikatos apsaugos ministras sako, kad šalyje kilus tymų protrūkiui – dabar planuojama užsakyti iki 120 tūkst. papildomų dozių. Bet tai užtruks. Ministerija atskleidžia, kad pirkimo procedūra bus pradėta tik balandį ir truks dar 2–3 mėn.

Ir ministerijoje jau svarstoma, kaip neturinčius imuniteto tymams lietuvius valstybiniais skiepais revakcinuoti nemokamai.

„Truputį palaukti, mes nupirksime vakcinos ir tikrai galvojam dabar kokiu būdu suteikti galimybę pasiskiepyti: galbūt ir valstybės lėšomis ar PSDF lėšomis nupirkta vakcina tiems, kurie neturi imuniteto. Nes šiandien dienai ką žmogus gali padaryti, jei jau tikrai labai neramu, tai nueiti išsitirti ar yra tie antikūnai susidarę, ar žmogus turi imunitetą. Ir tada tikrai žinoti, kad reikia persiskiepyti, ir palaukti kol tų vakcinų bus nupirkta“, – sako sveikatos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl susidariusios padėties šiandien iškvietė aiškintis konservatoriai. Pastarieji siūlo griežčiau kovoti su vaikų neskiepijančiais tėvais – pavyzdžiui neleisti jų vaikų į darželius ar atimti vaiko pinigus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų