Neskiepytus siūlo bausti: atimti vaiko pinigus, nepriimti į darželius ir mokėti už gydymą

Lietuvoje siaučiant tymų protrūkiui, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai siūlo taikyti draudimus ir apribojimus nuo tymų neskiepytiems vaikams ir jų tėvams. Tarp siūlomų priemonių – ir draudimas neskiepytiems vaikams lankyti valstybinius darželius. Tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tokias priemones vertina skeptiškai ir mano, kad jos gali iššaukti atvirkštinę reakciją.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga antradienį su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija aptarė tymų protrūkio problemą Lietuvoje.

Apribojimai nesiskiepijusiems

TS-LKD kviečia politines partijas imtis veiksmų, siekiant suvaldyti tymų protrūkį Lietuvoje. Tarp konservatorių pasiūlymų – draudimas neskiepytus vaikus priimti į valstybines ikimokyklinio ugdymo įstaigas bei privalomi skiepai suaugusiems, dirbantiems su vaikais, kariams.

Taip pat siūloma neskiepytų vaikų tėvams nebemokėti vaiko pinigų, neįleisti į Lietuvą neskiepytų užsieniečių, atvykstančių iš šalių, kur vyksta tymų protrūkis.

Siūloma, kad nepasiskiepiję, bet susirgę asmenys turėtų savo gydymą apmokėti patys, užtikrinti pakankamai vakcinų nuo tymų rezervą bei skirti lėšų informavimo kampanijai apie vakcinas ir imunoprofilaktikos svarbą.

„Turi būti kažkokia atsakomybė. Šie 8 punktai, kuriuos su frakcijos kolegomis išdiskutavome, siūlome apie juos diskutuoti ir siekti sutarimo, kad šita šiandieninė situacija šalyje būtų suvaldyta“, – konservatorė kalbėjo Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Siūlo diskutuoti atsargiai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga skeptiškai vertina skatinimą masiškai skiepytis ir pastebi, kad privačios gydymo įstaigos iš gyventojų panikos pasidarė verslą.

„Labai teisinga raginti skiepyti vaikus, nes mes tų vakcinų turime, vaikams jų netrūksta. Bet raginimas masiškai skiepytis visiems sukūrė keistą situaciją. Dalis žmonių supanikavo, subėgo į privačias gydymo įstaigas ir pradėjo skiepytis. Aišku, tuo buvo pasinaudota, sukeltos vakcinų kainos net kelis kartus“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Ministras pastebi, kad, nors vakcinų nuo tymų vaikams netrūksta, visi norintieji pasiskiepyti šiuo metu to padaryti negalėtų. Vis dėlto, anot A. Verygos, šiuo metu vysta diskusijos dėl papildomų vakcinų pirkimo.

„Vakcinų visiems revakcinuoti šiandien neturime, jei masiškai norėtume visus perskiepyti. Žmones paraginus reikia turėti ir garantiją, kad tie, kurie norės, galės gauti tą vakciną“, – sakė A. Veryga.

Skeptiškai ministras vertina ir kitas siūlomas spaudimo priemones, nes jos, anot A. Verygos, gali sukelti atvirkštinį rezultatą.

„Manau, kad nepamatuotas spaudimas sukuria mums truputį priešingą efektą ir verčia grupes žmonių, kurie vadovaujasi ne moksliniais faktais, izoliuotis. Jos mobilizuojasi tam tikrai gynybai“, – kalbėjo A. Veryga.

„Išvartyti iš gaidžio“

Frakcijos posėdyje įsižiebė karšta diskusija apie kitą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narį Dainių Kepenį, kuris viešai kritikuoja vakcinas ir teigia, kad šios sukelia sveikatos problemų. TS-LKD frakcijos pirmininkas G. Landsbergis sakė, jog šis „bando D. Kepenį išvartyti iš gaidžio, <...> bet turėtų prisiimti daugiau atsakomybės“ už jo žodžius.

Tačiau, A. Verygos teigimu, kiekvienas Seimo narys yra laisvas reikšti savo nuomonę.

„Nebandykite manęs supriešinti su mano frakcijos kolegomis, nes nepavyks to padaryti. Seimo nariai yra laisvi reikšti savo nuomonę. Šiuo klausimu, jau ne kartą esu sakęs, aš jam nepritariu. Bet Seimo narys yra laisvas turėti tokią nuomonę“, – sakė A. Veryga.


Rašyti komentarą...
h
hmm
2019-03-26 11:23:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
taip del to ir as sutinku kad susimoketi uz gydyma jei susirgai ta liga nuo kurios atsisakei skiepytis butu teisinga,bet grasinti atimti vaiko pinigus,darzelius ir pan tai jau visiska nesamone...analogiska situacija butu kad jei seimo narys(iai) neteisinga sprendima priima rinkeju atzvilgiu tai surenkam tarkim kokia 30tukst parasu ir be jokiu kitu procesu von..tai butu grynai tas pats..nenoretumet konservai pazaist toki zaidima?a?kad siulot tokias nesamones...
Atsakyti
0

A
Asta
2019-03-26 09:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atimti tai NEgalima.... BET kad susirgus užkrečiama liga nuo kurios yra skiepai tektų apsimokėti tai būtų TEISINGA. jei laisva valia nusprendi, kad nesiskiepini, tai laisva valia sprendi gydaisi ar ne. Kodėl tada "priverstinai" gydyti žmogų nemokamai. Už sprendimus reikia atsakyti.
Atsakyti
-5

A
AT
2019-03-26 10:20:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai ka nors kito be "atimti", "bausti", "drausti" nebesugalvojam? Geras pasiulymas - mokamos gydymo paslaugos susirgus ligomis nuo kuriu yra skiepijama. Nenori - nesiskiepyk, susirgai - mokek uz gydyma, laisvas pasirinkimas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (50)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų