REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar sutarta su pirkėju Graikijoje, kad jam bus parduoti keturi laivai - „Rasa“, „Auksė“, „Vytautas“ ir „Gediminas“, - plaukiojantys su Lietuvos vėliava. Darbo šiuose laivuose neteks beveik 80 jūrininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Po to, kai 2001 metais birželį buvo privatizuota AB „Lietuvos jūrų laivininkystė“, įvykus reorganizacijai, buvo įsteigtos dvi bendrovės - AB „Lietuvos jūrų laivininkystė“, kurios pagrindinį akcijų paketą dabar valdo Lietuvos susisiekimo ministerija, ir AB „LISCO Baltic Service“, kurios savininkė - Danijos kompanija. Vėliau „LISCO Baltic Service“ pavadinimas pakeistas į DFDS LISCO. Po turto dalybų pastarajai atiteko 6 keltai ir šeši trampiniai laivai. Be minėtų dabar parduodamų laivų, jai dar priklausė trampiniai laivai „Kęstutis“ ir „Jogaila“, kurie parduoti anksčiau.

REKLAMA

DFDS LISCO Komunikacijos ir reklamos skyriaus vadovo Vaido Klumbio teigimu, danai jau yra įvykdę visus reikalavimus, kurie jiems buvo keliami privatizuojant Lietuvos bendrovę, tad turi teisę su kažkada Lietuvai priklausiusiais laivais elgtis taip, kaip nori.

„Vakarų eksprese“ jau buvo rašyta, kad dar pernai DFDS LISCO atskyrė trampinių laivų veiklą ir perdavė ją naujai įsteigtai antrinei bendrovei UAB „Aura Shipping“. Jos tikslas buvo parduoti laivus - ir ne po vieną, o visus iš karto. Vienintelė šios bendrovės akcininkė yra DFDS LISCO.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pasielgta todėl, kad pernai rugsėjį DFDS kompanijų grupė paskelbė apie savo naują strategiją ir ketinimus atsisakyti trampinio laivyno veiklos. DFDS nusprendė toliau savo jėgas koncentruoti tik ro-ro krovinių, keleivių bei konteinerių pervežimo ir terminalo bei puspriekabių paslaugų teikimo srityje.

Pranešime spaudai teigiama, kad laivai „Rasa“, „Auksė“, „Vytautas“ ir „Gediminas“ nuo gegužės pabaigos etapais bus perduodami naujajai savininkei - Graikijos kompanijai. UAB „Aura Shipping“ ir toliau tęs įgulų komplektavimo veiklą iki tol, kol visi minėti laivai bus perduoti.

„Šis laivų pardavimas liečia beveik 80 darbuotojų Lietuvoje. Be abejonės, mes toliau nagrinėsime visas galimybes, kad kiek įmanoma daugiau darbuotojų išsaugotų darbo vietas“, - žada Peder Gellert Pedersen, DFDS LISCO valdybos pirmininkas.

Dalia BIKAUSKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų