Lietuva kviečia kvalifikuotus specialistus ir įmones iš Baltarusijos

Lietuvos institucijos ir socialiniai partneriai kviečia į šalį keltis aukštą pridėtinę vertę kuriančius protestų drebinamos Baltarusijos specialistus ir verslus.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija teigia, kad šiuo metu rengiami susitikimai su valstybinių institucijų ir verslo asociacijų atstovais, kuriuose aptariamos svarbiausios kliūtys ir iššūkiai bei pasiūlymai, kaip pritraukti šias Baltarusijos bendroves bei specialistus į Lietuvą.

Anot ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus, specialistai iš Baltarusijos galėtų padėti užpildyti Lietuvos spragas IT srityje.

„Kviečiame Baltarusijos piliečius ir įmones kurtis mūsų šalyje. Lietuvos darbo rinka susiduria su kvalifikuotų specialistų stygiumi, kuris ypač jaučiamas informacinių technologijų srityje, tad norintys atvykti specialistai iš Baltarusijos būtų laukiami ir užpildytų šią nišą“, – pranešime sakė R. Sinkevičius.

Anot ekonomikos ir inovacijų viceministro Mariaus Skuodžio, institucijos svarsto, kaip supaprastinti migracijos procedūras, suteikti galimybę baltarusiams atsidaryti sąskaitas Lietuvos bankuose ir kaip pagerinti mokestinę aplinką.

„Neišsprendus šių uždavinių, Baltarusijos bendrovių ir aukštos kvalifikacijos specialistų atėjimui į Lietuvą tai taptų išties rimta kliūtimi“, – pranešime teigė M. Skuodis.

Pasak pranešimo, svarstoma atsisakyti perteklinių dokumentų, supaprastinti vizų išdavimo taisykles bei darbuotojų kvalifikacijos reikalavimus

Infrastruktūros plėtra taip pat padėtų pritraukti kvalifikuotų Baltarusijos specialistų, nes jie į Lietuvą atvyktų su šeimomis, tvirtina ministerija.

Nors Baltarusijos energetikos, trąšų, sunkiosios technikos ir žemės ūkio sektoriuose dominuoja valstybinės įmonės, Minske pastaraisiais metais sparčiai auga IT sektorius – jame oficialiais duomenimis yra beveik 1,7 tūkst. įmonių. Pavyzdžiui, Baltarusijos kompanija „Wargaming“ sukūrė populiarų žaidimą „World of Tanks“.

Rugpjūčio viduryje Baltarusijos IT įmonių atstovai kreipėsi į autoritarinį šalies lyderį Aliaksandrą Lukašenką su prašymu surengti naujus prezidento rinkimus bei sustabdyti žiaurumus šalies gatvėse. Jei tai nebus padaryta, įmonės pagrasino išsikelti kitur.

Baltarusiją jau kelias savaites drebina protestai, prasidėję po to, kai prezidento rinkimų nugalėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka.

Opozicija rinkimus laiko suklastotais, reikalauja surengti naujus rinkimus bei paleisti politinius kalinius.


Rašyti komentarą...
t
to Zmogus
2020-09-02 14:56:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zmogau, negi kas grasino tamstai lietuviu kalbos draudimu? Verslas=mokesciai=salies gerove bet ne kiekvienam tai suprasti duota, tokiems "pseudopatriotams" tik paloti komentaruose nes daugiau nieko nera - jokio verslumo, jokiu ideju...
Atsakyti
-1

Z
Zmogus
2020-09-02 12:09:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Saunu,greit Lietuviu kalba vel bus antroje vienoj Visi kalbesimes tik rusiskai. NES SITO REIKIA VERSLININKAM,JIE SPJAUNA ANT TAUTOS,SVARBU PINIGAI !!! Del kokios NEPRIKLAUSOMYBES zmones zuvo ? del nepasotinamu verslininku kiseniu,.....
Atsakyti
-3

a
a
2020-09-02 14:50:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su tokiais mokesciais ir DK reikalavimais tik svajoti galima
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų