Lenkijoje – rekordiškai daug susirgusių Covid-19, o lietuviai būriais traukia apsipirkt

Lenkijoje paros koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičiai muša rekordus, o lietuviai vis dar traukia į kaimyninę šalį be jokių ribojimų. Specialistai sako, kad ribojimus greičiausiai griežtins ir dviejų savaičių saviizoliaciją apsilankius Lenkijoje taikys jau po keleto dienų. O iki tol būriai lietuvių skuba apsipirkti pasienio parduotuvėse.

Pora iš Alytaus prie vienos Suvalkų miesto parduotuvės Lenkijoje į mašinos bagažinę krauna dėžes alkoholio. Artėja svarbi gyvenimo šventė – jų vestuvės. Sako, tam ir perkamas didelis kiekis gėrimų. Būsimi jaunavedžiai džiaugiasi, kad spėjo Lenkijoje nusipirkti pigesnio alkoholio.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lenkijoje – rekordiškai daug susirgusių Covid-19, o lietuviai būriais traukia apsipirkt

Mat svarstoma vėl sugriežtinti ribojimus dėl augančio naujų koronaviruso atvejų skaičiaus kaimyninėje šalyje. Jei taip nutiks, grįžus iš Lenkijos tektų dvi savaites izoliuotis. Tokiu atveju, sako tautiečiai, važiuoti apsiprekinti nelabai apsimokėtų.

,,Labai dažnai nevažiuojame, kaip matote, saugomės kaukėmis. Aš nežinau, ar važiavimas apsipirkti gali kažką pakenkti ir taip toliau”, – garsiai svarsto Modestas iš Alytaus.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lenkijoje – rekordiškai daug susirgusių Covid-19, o lietuviai būriais traukia apsipirkt

Vestuvėms besiruošiantys alytiškiai sako, kad jei karantino sąlygos ir bus vėl sugriežtintos, dėl to labai neišgyvens – ką reikės nusipirks Lietuvoje. Žmonės pritaria kelionių suvaržymams.

,,Aišku, kad geriau. Ir taip žmonės bus neįsibaiminę, ir patiems bus ramiau, kad neatvažiuos ir nebus tų įvežtinių atvejų”, – mano Aida iš Alytaus.

Visgi, kai kuriems tautiečiams karantino sąlygų griežtinimas labai nesmagi žinia. Ypatingai tiems, kurie į Lenkiją apsipirkti važiuoja dažniau.

,,Tris kartus per mėnesį atvažiuoju. Ar čia daug, ar mažai, nežinau”, – sako Rimantas iš Vilkaviškio.

Rimantas sako, kad žinia apie planuojamą sąlygų griežtinimą jam labai nepatinka. Vyras neslepia, kad kiekvieno apsipirkimo metu esą sutaupo mažiausiai 100 eurų, palyginus su apsipirkimu Lietuvoje. Tad vos tik išgirdęs apie planuojamą priverstinę izoliaciją, vilkaviškietis metė visus darbus ir išvyko apsipirkti į Suvalkus.

REKLAMA

,,Penktadienį, kada čia žada uždaryti. Tai ,,biški” apsiperkam. Į mokyklą ir šiaip, nes nežinia kuriam laikui čia. Čia bus ilgam, man atrodo”, – mano jis.

Į Lenkiją suskubo ir kiti tautiečiai.

,,Kainos tai nėra ko lyginti su mūsų kainomis. Gaila, kad užsidaro. Ne dėl maisto važiavome. Važiavome į statybinių prekių parduotuvę iš tiesų”, – sako Romutė iš Marijampolės.

Grėsmė, kad iš Lenkijos grįžus reikės karantinuotis ar net visai bus vėl sienos uždarytos, didėja valandomis. Skelbiama, kad per pastarąją parą, kaimyninėje šalyje nustatytas rekordinis sergančiųjų Covid-19 atvejų kiekis. 680 žmonių užsikrėtė, mirė šeši.

Vėl sugriežtinos karantino sąlygos paliestų ne tik mėgstančius apsipirkti Lenkijoje ar poilsiaujančius, bet ir dirbančius kitose šalyse.

Iš Vokietijos grįžtantys vilkikų vairuotojai, tuo pačiu ir apsipirko Suvalkuose. Sako, jiems žinia apie vėl svarstomus kelionių sugriežtinimus – itin prasta. Vyrai pasakoja, kad tai labai trukdytų jų darbui.

,,Labai prastai, reiškia. Reikės karantinuotis, o dirbti reikės važiuoti. Tai dirbsime be poilsio”, – komentuoja vilkiko vairuotojas Raimundas.

Vyro kolega mano, kad karantino sąlygų griežtinimą turėtų įvesti be rimtos priežasties po Lenkiją keliaujantiems.

,,Ne turistai esame. Nevaikščiojame niekur. Dirbame, kabinoje sėdime. Nežinau. Kitose valstybėse nėra jokių kontrolių, nieko. O čia pas mus kažkaip žiauriai. Va, dėvime kaukes, saugojamės”, – antrina vilkiko vairuotojas Martynas.

Priverstinai karantinuotis gali tekti net tik grįžus iš Lenkijos, bet ir iš Nyderlandų. Ten sergamumo Covid-19 rodikliai irgi smarkiai šoktelėjo į viršų.


Rašyti komentarą...
N
Nera
2020-08-04 22:10:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ot verslas vagys. Alus ir desros lietuviskos lenkijoje pigesnes zymiai. GEDAA GEDAAAA GEEEEDAAAAAAA.
Atsakyti
-2

N
Nuomonė
2020-08-04 21:34:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai šaunuoliai , nevoktų valdžia, neapgaudinėtų, tai žmonės būtų suineresuoti pinigus čia palikti. Dalina " paramą", kai pinigai nuvertėjo!!! Tauta susireikšminusiai valdžiai seniai užpakalį atsuko, ko čia stebėtis. Juk mus pardavė su visa tauta, anglosaksų vergai tapome....o valdžia puotauja - KGB pakalikai.
Atsakyti
-2

A
AA
2020-08-04 22:58:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greičiau visi persirgsim greičiau baigsis ta psichozė. Ypač visiškas valdžių nesugebėjimas tvarkytis
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų