Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne visi gyventojai susitaikė su Lietuvoje vėl galioti pradėjusiu privalomu kaukių dėvėjimu. Policijai savaitgalį teko tramdyti pažeidėjus. Dalis prisiskaitę feisbuke plintančių melagienų ir tikslingos propagandos ne tik atsisako dėvėti kaukę, bet ir apskritai neigia koronaviruso egzistavimą, esą tai išgalvota.

Ne visi gyventojai susitaikė su Lietuvoje vėl galioti pradėjusiu privalomu kaukių dėvėjimu. Policijai savaitgalį teko tramdyti pažeidėjus. Dalis prisiskaitę feisbuke plintančių melagienų ir tikslingos propagandos ne tik atsisako dėvėti kaukę, bet ir apskritai neigia koronaviruso egzistavimą, esą tai išgalvota.

REKLAMA

Lietuvos kariuomenė perspėja, kad tokios melagingos, žalingos informacijos internete pastaruoju metu vėl pradėjo daugėti, o ja tikinčių neišsilavinusių lengvatikių pat daugėja.

„Jūs pasitrauksit, aš užeisiu. Kaip, Jūs čia neįleisite? Pats tu koronavirusas. Aš esu su kauke, mano kaukė dengia nosį, burną", – rėžia nepatenkintas pilietis.

REKLAMA

O vaizdo įrašas, kuriame visa tai užfiksuota sulaukė šimtų tūkstančių peržiūrų feisbuke. Jame kvailiu apsimetantis provokatorius ginčijasi su parduotuvės apsaugos darbuotoju, trukdo jam dirbti ir savo pasirodymą filmuoja telefonu. Vyras atvirkščiai užsidėjęs karnavalinę kaukę, kuri nedengia nei burnos, nei nosies, tyčiojasi iš apsauginio.

„Kur parašyta, kad medicininė privaloma, kur parašyta, kad medicininė kaukė privaloma", – vis klausia jis.

Kaukėtas vyras akivaizdžiai pažeidžia Vyriausybės nustatytas taisykles. Dengti nosį, burną uždarose erdvėse, kur suteikiamos paslaugos, tai yra parduotuvėse, viešajame transporte – nuo šeštadienio privaloma. Apsauga tokiu atveju turi pilną teisę išmesti provokatorių lauks arba kviesti policiją. Toks elgesys užtraukia baudą nuo 500 iki pustrečio tūkstančio eurų.

„Balso ant manęs nekelk. Tu neturi teisės. Turiu, aš toks pats pilietis kaip ir jūs viskas", – ginčas vyksta toliau

REKLAMA
REKLAMA

„Rimi“ atstovė spaudai Renata Keršienė komentuoja, kuo baigėsi ši istorija.

„Atvejis šis konkrečiai baigėsi tuo, kad apsauga buvo priversta iškviesti policiją. Policija nubaudė pilietį už elgesį bauda, pinigine bauda. Šiuo atveju mūsų darbuotojai ir apsaugos darbuotojai tiesiog vykdė savo pareigas", – sako ji.

Tokių piliečių šalyje yra ne vienas. Policija visą savaitgalį reagavo į iškvietimus. Drausimo tuos, kurie kelią pavojų, nedėvi apsauginių priemonių.

„Policija per savaitgalį surašė 11-a protokolų dėl privalomo kaukių nedėvėjimo. <…> Jeigu žmogus užėjo į patalpą ir užėjo be kaukės, bet jeigu jis sureaguoja į apsaugos darbuotojo žodžius paie tai, kad šiuo metu patalpoje kaukė yra privaloma, jis arba išeina iš patalpos, arba užsideda ta kaukę. Tai nelaikoma nusižengimu, tik tai tuo atveju, kai žmogus užeina į prekybos be kaukės ir nereaguoja", – komentavo Policijos departamento atstovas Audrius Čiupala.

Anot Lietuvos kariuomenės, šiuo metu atgyja karantino metu išryškėjusi tendencija – melagingas, neadekvatus tikrų įvykių, reiškinių aiškinimas. Į šią kategoriją papuola dažniausiai naivūs ir neišsilavinę žmonės, kurie tiki melagingomis sąmokslo teorijomis, šalia Seimo organizuoja protesto akcijas, kuriose meluoja, kad Covid-19 infekcija išgalvota, ragina gyventojus priešintis karantinui, taip pat skleidžia melą apie skiepus ar 5G ryšį.

REKLAMA
REKLAMA

„Kad virusas neegzistuoja, kad jis yra paprastas gripas, kad kažkas iš to pelnosi, kad kaukių pardavėjai pelnosi, kad kažkoks pasaulinis sąmokslas, tokios manipuliacinės žinutės, netikros naujienos jų buvo, yra ir tikrai dar bus", – įspėjo Lietuvos kariuomenės atstovė Auksė Ūsienė apie plintančias melagienas.

Lietuvos kariuomenė ragina gyventojus sekti tik oficialius šaltinius ir nesivadovauti įtartinais informacijos šaltiniais.

Savaitgalį 18 žmonių skirtos baudos dėl saviizoliacijos pažeidimų ir kaukių nedėvėjimo

Savaitgalį Lietuvoje 18-kai žmonių buvo skirtos baudos dėl saviizoliacijos pažeidimų ir apsauginių kaukių nedėvėjimo, BNS informavo Policijos departamentas. 

„Patikslintais duomenimis, per savaitgalį buvo užfiksuota 18 pažeidimų: septyni dėl saviizoliacijos pažeidimų (pažeidimus užfiksavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai), 11 dėl kaukių nedėvėjimo, kuriuos užfiksavo policijos pareigūnai“, – BNS pranešė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Revita Janavičiūtė. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak R. Janavičiūtės, po vieną pažeidimą užfiksavo Zarasų ir Mažeikių policija, du pažeidimus fiksavo Panevėžio pareigūnai, septyni pažeidimai užfiksuoti sostinėje.

Devyni atvejai buvo fiksuoti prekybos centruose, du – viešajame transporte. 

Policijos atstovės teigimu, visiems kaukių nedėvėjusiems asmenims buvo skirta pusė minimalios baudos – 250 eurų, kurią reikia sumokėti per 15 dienų. 

„Norime atkreipti dėmesį, kad Administracinių nusižengimų kodeksas šiuo atveju nenumato įspėjimo, tačiau pareigūnai pastebėję asmenį, kuris nedėvi kaukės, gali jį perspėti ir priminti apie būtinybę dėvėti kaukę“, – sakė R. Janavičiūtė. 

Viename iš Panevėžio prekybos centrų apsauginės kaukės nedėvėjusiam bei su apsaugos darbuotojais konfliktavusiam vyrui, policijos pareigūnai taip pat surašė administracinio nusižengimo protokolą ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo. 

„Buvo vyras tiesiog konfliktiškai nusiteikęs, keikėsi. Nedėvėjo kaukės, nors buvo paprašyta dėvėti, apsauga, kai neišėjo susitvarkyti, iškvietė policijos pareigūnus. Atvykę policijos pareigūnai surašė du protokolus – už viešosios tvarkos pažeidimą ir kaukės nedėvėjimą“, – BNS sakė Panevėžio apskrities policijos atstovas Tadas Martinaitis. 

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas Rokas Pukinskas BNS sakė, kad pasieniečiai protokolus dėl saviizoliacijos pažeidimų surašo tuomet, kai tai padaryti nurodo pasienio punktuose budintys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai. 

„Už visą saviizoliacijos kontrolę pasienyje atsako Nacionalinis visuomenės sveikatos centras“, – sakė jis. 

Nuo šeštadienio privalomas kaukių dėvėjimas grąžintas parduotuvėse, oro uostuose, viešajame transporte, laisvalaikio ir pramogų vietose, paslaugas teikiančiose valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose ir įmonėse. Už šio reikalavimo nesilaikantiems grės piniginės baudos.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų