Dienraštis „Rzeczposplita“ Audroniui Ažubaliui, kandidatui į Lietuvos užsienio reikalų ministrus, priklijavo nacionalisto etiketę.

„Lenkams nepalankus politikas vadovaus Lietuvos Užsienio reikalų ministerijai?“ – retorišku klausimu antraštėje pranešė Lenkijos dienraštis „Rzeczposplita“, trečiadienio skiltyse talpinantis Vilniuje lenkų kalba leidžiamo laikraščio „Kurier Vilenski“ vyriausiojo redaktoriaus kartu su vietos žurnalistu parengtą straipsnį apie pokyčius Lietuvos Vyriausybėje.

Kaip praneša Lietuvos radijo korespondentė Lenkijoje Nijolė Druto, nevyniodami į vatą, jau pirmaisiais sakiniais straipsnio autoriai informuoja lenkų skaitytoją, kad „Lietuvos diplomatijos vadovas Vygaudas Ušackas tapo Prezidentės Dalios Grybauskaitės tvirtos kadrų politikos auka“, o „dešiniųjų koalicija į jo vietą pasiūlė ... Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką A. Ažubalį, anot autorių, „pagarsėjusį nacionalistinių nuotaikų skatinimu Lietuvoje“.

Šią tezę autoriai pagrindžia tuo, jog kandidatas į ministrus „pasisakė prieš Lenko kortą, įspėdamas, kad gali pakenkti Lietuvos saugumui, puldinėjo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LRRA) pirmininką Valdemarą Tomaševskį, kad kompromituoja Lietuvą tarptautinėje arenoje“.

Pasak dienraščio, susirūpinimą kelia ir aštri A. Ažubalio retorika Rusijos ir Baltarusijos atžvilgiu.

REKLAMA

Laikraštyje cituojamas ir LRRA atstovas Seime Jaroslavas Narkevičius, pabrėžęs jog kandidatas į URM vadovo postą „rėmė mažumoms nepalankius radikalaus konservatorių sparno veiksmus“.

„Reiks atidžiai stebėti naujojo ministro elgseną, ypač lenkų tautinės mažumos atžvilgiu. Jei toliau laikysis ligšiolinių pažiūrų, tai nepadės Lietuvos–Lenkijos santykiams“ – A. Ažubalio kandidatūrą komentavo „Rzeczpospolitos“ pakalbintas Teisės ir teisingumo partijos Europarlamentaras, buvęs Lenkijos užsienio reikalų viceministras Pawelas Kowalas.

Kitas lenkų politikas – Lenkijos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Andrzejus Halickis iš valdančiosios Piliečių platformos pokalbyje su „Rzeczposplita“ atkreipia dėmesį į „atgimstančio lietuvių nacionalizmo problemą“, kurios simbolis, tarp kitų, yra ir A. Ažubalis.

Tačiau politikas priduria, kad nebūtinai nacionalistinė retorika turi reikšti tokią politiką. A. Halickis sako pažįstąs A. Ažubalį iš įvairių susitikimų ir pastebėjęs, kad jis „daug kalba, yra energingas, bet iš to neseka veiksmai“, todėl „kaip ten bebūtų, tikisi, kad lenkų mažumos teisės bus gerbiamos“.

Nijolė Druto

Lietuvos radijas


Rašyti komentarą...
N
Normalus
2010-01-27 16:04:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas mūsų kandidatas į URM ministrus...
Turi politinės,gyvenimo patirties,puikiai Žino Lietuvos Konstituciją,Tikrai Nėra joks korupcionierius ar otkatčikas.
Na Vilnietis,moka ir Po Polsku, taip sakant po-prostu,nes Vilnietis..
Tikrai būtų tinkamas ministras greta Puikiai dirbančio ministro Starkevičiaus, būtų dviese
Atsakyti
0

D
Dz
2010-01-27 16:12:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jeigu pšekai eitų NDXui
Atsakyti
0

D
Dz
2010-01-27 16:13:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jeigu pšekai eitų NDXui
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų