Landsbergis žada palaikyti partnerystės įstatymo projektą

Užsienio reikalų ministras, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis žada palaikyti koalicijos partnerių Laisvės partijos rengiamą partnerystės įstatymo projektą, „jei jis bus tinkamas“. 

„Nemačiau dar paties įstatymo projekto, neįsivaizduoju, koks jo galutinis variantas bus pateiktas Seimui, kuris bus registruotas. Jeigu jis bus tinkamas – aš patį institutą, tokį kaip partnerystės, aš palaikau, esu tą sakęs ne vieną kartą“, – spaudos konferencijoje antradienį teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas.

Seimo pirmininkė Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad pavasario sesijoje rengiamasi teikti partnerystės įstatymo projektą, kuris parengtas remiantis 2017-aisiais liberalių politikų teiktu projektu – juo siūlyta įteisinti lyčiai neutralų partnerystės institutą.

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska interviu BNS teigė, kad projektą rengia Laisvės partija ir jos atstovas, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. Ministrė tuomet pabrėžė, kad reglamentavimas aktualus ne tik vienalytėms, bet ir heteroseksualioms poroms, šiuo metu neturinčioms alternatyvų santuokai.

Tuo metu keturi konservatoriai siūlo Seimo pirmininkei grąžinti į darbotvarkę kitą 2017-ųjų projektą, kuriuo buvo siūloma įteisinti ne partnerystės institutą, o sutartį dėl bendro gyvenimo.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.


Rašyti komentarą...
S
Senas dzukas
2021-03-02 16:39:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaipgi, privalai palaikyti idėja, vieno lizdo broileriai ir tie kai dar nelunksnuati po savim palieka š,,, ką tada pasakytų garbės pilietis, grėstų kėdutė nu,,,, nimo, pirmyn į ateitį sviesia
Atsakyti
0

K
Kai
2021-03-02 17:10:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko gero nuveikti nesugeba, tai bando nors taip atsižymėti. Atrodo, an ūkas ir senelį pranoks neigiamais reitingais. Dabar gi ruošia rinkimų įstatymo pakeitimą, atrodo, nori įvesti kažką panašaus kaip jo partijoje - rinkite vieną iš vieno
Atsakyti
0

J
Jonas
2021-03-02 16:56:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirma atsiklausk Cichanouskajos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų