Landsbergis: Navalno įkalinimu Rusija parodo, kad yra įsivariusi į kampą

Teismo sprendimu skirti realią laisvės atėmimo bausmę iškiliausiam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui Rusija parodo, kad yra įsivariusi į kampą, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Rusija parodo, kad yra įsivariusi į kampą ir  nelabai turi galimybių atsitraukti nuo savo užimtos pozicijos, jie supranta puikiai, kad paleidus A. Navalną iš kalėjimo arba nenuteisus jo, visą vasarą bus toliau eskaluojamos korupcijos temos ir artėjant Dūmos rinkimams, suėmus – kiti nuostoliai“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministro vertinimu, Rusija rinkosi iš dviejų blogybių, kai „gero, laiminčio sprendimo nėra, kur eisi, ten nesėkmė laukia“.

„Tai turbūt ir rodo, kad režimas yra nusilpęs, nebeturi objektyviai gerų sprendimų, kurie leidžia išeiti iš krizės“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Maskvos teismas antradienį skyrė 3,5 metų laisvės atėmimo bausmę A. Navalnui, pripažinęs jį pažeidusiu anksčiau paskirtos lygtinės pusketvirtų metų bausmės sąlygas. Atsižvelgus į arešte praleistą laiką, A. Navalnas bendrojo režimo pataisos kolonijoje turės išbūti dvejus metus ir aštuonis mėnesius.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino Europos Sąjungos ir pasaulio lyderius reaguoti į Rusijos teismo sprendimą.

„Stalininis požiūris „nėra žmogaus, nėra problemos“ vis dar taikomas Rusijoje. Nuosprendis Navalnui, priimtas netikro teismo, nėra teisingumas, bet nusikaltimas prieš žmogaus teises ir demokratines vertybes. Aš raginu ES lyderius ir tarptautinę bendruomenę veikti. Sankcijos Rusijai grįžta ant stalo“, – parašė G. Nausėda socialiniame tinkle „Twitter“. 

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis interviu Žinių radijui teigė neabejojantis, kad Europos Sąjungos ministrai palaikys sankcijas Rusijai.

„Kai kurios valstybės siūlė palaukti, ar tikrai bus skirta reali kalėjimo bausmė. Tuomet lyg ir duodam atokvėpio laiką Rusijai persigalvoti ir paleisti A. Navalną. Mano nuomone, tai nebuvo pats geriausias sprendimas, nes Rusija nerodė jokių ženklų, kad ketintų paleisti A. Navalną. Aš manau ir suprantu, kadangi jau paskirta reali bausmė, tos sankcijos turėtų praktiškai automatiški ir įsigaliot, be didesnio Europos ministrų pasipriešinimo“, – kalbėjo G. Landsbergis.

REKLAMA

Pasak ministro, jei Lietuva matytų, kad Europos Sąjungos ministrai prieštarauja sankcijoms Rusijai, Lietuva galėtų Rusijai įvesti nacionalines sankcijas.

„Jei matytume, kad tas pasipriešinimas dėl kokių nors priežasčių egzistuoja, nors aš nenorėčiau tuo tikėti, aš neatmesčiau, kad Lietuva galėtų savo ruožtu tam tikras sankcijas, t y. nacionalines sankcijas, pasiūlytu, vizų uždraudimą į Lietuvos teritoriją“, – sakė G. Landsbergis.


Rašyti komentarą...
P
Prastas ministras
2021-02-03 09:27:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai prastas ministras, visai nemoka kalbėti. Kai kalba, atrodo, kad nieko nenusimano užsienio politikoje.
Atsakyti
-1

P
PP
2021-02-03 09:38:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vytuko anūkas privalo žiūrėti Lietuvos ,o ne Rusijos vaidus ir interesus. Pirmuoju smuiku Lietuvos užsienio politikoj turi groti PREZIDENTAS. Aukščiau bambos nori Iššokti Gabriukas?
Atsakyti
-1

h
hdh
2021-02-03 09:13:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne politologas, bet o jri pasirodys, kad Rusija neisivariusi i kampa? Dirbsi dar ssvo darba ar atsidtatydinsi?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų