• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentūrai antradienį Seime teikiant generolo Raimundo Vaikšnoro kandidatūrą į kariuomenės vadus, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako iš jo besitikintis vienodo matymo finansavimo, kariuomenės modernizacijos klausimais.

Prezidentūrai antradienį Seime teikiant generolo Raimundo Vaikšnoro kandidatūrą į kariuomenės vadus, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako iš jo besitikintis vienodo matymo finansavimo, kariuomenės modernizacijos klausimais.

REKLAMA

„Esame iškėlę svarbių klausimų ir aš pats praeitų metų lapkričio mėnesį, matydamas prastėjančią geopolitinę situaciją mūsų regione, iškėliau klausimus, kurie, mano vertinimu, turi būti visuomenėje ar valstybėje atsakyti dėl mūsų krypties, kas yra susiję su finansavimu, (...) dėl kariuomenės modernizacijos, tais daugeliu klausimų yra jau pradėta diskutuoti“, – žurnalistams Seime sakė užsienio reikalų ministras.

„Dėl to aš pats jaučiu lygiai taip pat savo atsakomybę, kad kuomet kandidatūros svarstymas persikels į Seimą, lygiai taip pat tuos pačius klausimus kelsime. Noriu tikėti, kad matome taip pat, šiandien tą tikėjimą turiu ir noriu tikėti, kad mes jį išlaikysime“, – kalbėjo G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Dekretą dėl generolo R. Vaikšnoro kandidatūros prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė praėjusią savaitę. Pagal valstybės vadovo siūlymą, R. Vaikšnoras kariuomenės vado pareigas pradėtų eiti nuo liepos 24 dienos, jose jis pakeistų generolą Valdemarą Rupšį.

REKLAMA

G. Landsbergis sakė, kad konservatoriai pozityviai vertina R. Vaikšnoro kandidatūrą.

„Ji (kandidatūra – BNS) turi labai stiprių savybių, reikalingų šiandien vadovui, kuris vadovautų mūsų karinėms pajėgoms“, – sakė ministras.

R. Vaikšnoras šiuo metu tarnauja Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiosios vadavietės (SHAPE) štabo viršininko pavaduotoju kariniam rengimui. Jis yra buvęs Sausumos pajėgų vadu, šių pajėgų štabo viršininko pavaduotoju operacijoms, Gynybos štabo Operacijų valdybos viršininku, brigados „Geležinis Vilkas“ vadu.

Pagal Konstituciją, kariuomenės vadą pritarus Seimui skiria ir atleidžia prezidentas. Jo kadencija – penkeri metai.

Laiko,ar tik ne prezidentu.?
SIMTAMETE kolaborantu bergiu dinastija
SIMTAMETE kolaborantu bergiu dinastija
''Prisidėjau prie tos akcijos, - pasakojo Ž.Razminas, - dalyvavau apgadinant šį paminklą(Kryzkalnio MOTINA), nes nepavyko jo sunaikinti. Tačiau dabar visai nesididžiuoju tuo, ką padariau, netgi priešingai. Tada man atrodė, kad viską, ką man sakė kariuomenės vadai ir valdžia, yra teisinga, ir kad mes kovojame už Lietuvą. Tačiau dabar man viskas atrodo priešingai – tai, ką mes darėme dėl Lietuvos, tai dabar man atrodo, kad mes kenkėme Lietuvai. Naikinti meno paminklus, nesvarbu, kad jie atstovavo ne mūsų ideologijai, dabar man atrodo nežmoniška ir nusikalstama. Kai sprogdinau bombą, gabalą skulptūros – su menininko inicialais – pavyko nuskelti. Ir tada man suskaudo širdį – atrodo, sprogdinau gerai, tačiau menininkas dirbo – puikiai žinau, kiek reikia įdėti darbo, kad sukurti tokį paminklą. Tuo labiau apmaudu, kad po to atėjo kažkoks Audriaus Butkevičiaus šnipelis ir mums už šį darbą automobilyje sumokėjo po 50 dolerių. Paskui, kai sužinojome, kas mums tuos pinigus padavė – tai buvo Andrius Tučkus, V.Landsbergio šešėlis ir jo dešinioji ranka . Dėl to mes pasipiktinome signatarės Nijolės Oželytės pasisakymu televizijoje, kad tie, kurie susprogdino tą skulptūrą, buvo rusų agentai. O tai kaip tada pavadinti tuos, kuris per Tučkų užsakė ir sumokėjo už šį teroro aktą? Gal tai yra trigubas agentas, tas Vytautas Landsbergis? Todėl visų tų, kuriems ši skulptūra buvo brangi, aš labai atsiprašau“. V.Šustauskas pasakojo ir tai, kad sausio 13 d. jam buvo duota užduotis žudyti „Lietuvos priešus“. „Atėjo iš Panevėžio trys žmonės, parodė man sąrašą tų žmonių, kuriuos turėjau sušaudyti ir kurie buvo nepalankūs Landsbergiui. Pirmas buvo įrašytas Brazauskas, paskui Prunskienė, Beriozovas, kiti žmonės, kurių neprisimenu. Buvo nurodytos ir jų gyvenamos vietos, giminių adresai, kur jie gali slėptis. Norėjau tą sąrašą nusikopijuoti, tačiau jie man nedavė. Žodžiu, per tą sausio 13 d. sumaištį aš dar turėjau pralieti kraujo. Tų žmonių nepažinojau, todėl jiems pasakiau, kad įsakymą man turi duoti ano vadas, Lietuvos laisvės lygos vadovas Antanas Terleckas. Tada man užteko proto atsisakyti vykdyti tokį prašymą. Turėjau ir daugiau nurodymų likviduoti žmones, ir visi tie įsakymai atėjo iš aukščiausio vado – Vytauto Landsbergio. ''
Tas ministras.. gal pas ji didybes manija.. , kad save prezidentu ar net kažkuo aukštesniu save laiko..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų