Landsbergio atsakas Baltarusijai dėl Cichanouskajos: „Greičiau pragaras užšals, negu mes imsime svarstyti jūsų reikalavimus“

Baltarusijos generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad išsiuntė Lietuvai prašymą išduoti buvusią kandidatę į prezidentus Sviatlaną Cichanouskają.

„Baltarusijos generalinė prokuratūra išsiuntė Lietuvos Generalinei prokuratūrai prašymą išduoti Sviatlaną Cichanouskają, kad ji būtų patraukta baudžiamojon atsakomybėn už nusikaltimus valdymo tvarkai, visuomenės ir valstybės saugumui“, – sakoma prokuratūros pranešime.

Į šį prašymą sureagavo ir pats užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Anot jo, prieglobstį Lietuvoje radę asmenys gali jaustis saugūs.

„Lietuva buvo ir bus mūro siena, už kurios prieglobstį ras visos demokratinės jėgos, kurias persekioja režimai. Tad visi, radę prieglobstį Lietuvoje, gali jaustis saugūs, kad jie nebus perduoti režimams – nei dėl savo kovos už demokratiją, nei už žodžio ar tikėjimo laisvę. O Baltarusijos režimui galime pasakyti - greičiau pragaras užšals, negu mes imsime svarstyti jūsų reikalavimus“, – teigia G. Landsbergis.

Režimui lojali teisėsauga skelbia gavusi „informacijos, kad asmenys iš S. Cichanouskajos artimiausios aplinkos ruošiasi masiniams neramumams ir valstybės institucijų pastatų Gomelio teritorijoje užėmimui“.

S. Cichanouskaja pabrėžia, kad ji visada pasisakė tik už taikius metodus.

„Vykdydama priešrinkiminę programą ir per kelis mėnesius trukusius protestus po rinkimų Sviatlanos Cichanouskajos komanda bendravo ir toliau bendrauja su daugybe baltarusių. Dalis jų visada buvo ir tebėra orientuoti į radikalias priemones, tačiau Sviatlana Cichanouskaja niekada nedalyvavo kuriant tokius planus“, – sakoma jos biuro komentare.


Rašyti komentarą...
t
todėl,kad
2021-03-05 11:33:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Latvijos, Estijos , Lenkijos vadovai yra atsakingi už savo tautiečius , o mūsų vadovams neaišku, kas jiems yra savi, tik ne lietuviai. Gaila ir gėda .
Atsakyti
-11

A
2021-03-05 11:11:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man tik labai įdomu kodėl ji atvyko būtent į Lietuvą, o ne į Estiją, Lenkija, Latvija ...
Atsakyti
-6

S
Skambiai
2021-03-05 11:40:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prieš darydamas tokius pranešimus viešai, pirmiausiai turėtų labai viską apsvarstyti, kiek tai duos naudos Lietuvai. Lietuvos jis tikrai nemyli.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (53)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų