Kvėptelės žiema: sulauksime vėsesnio oro ir snaigių

Europos padangėje daug judėjimo – aukšto bei žemo slėgio sūkuriai juda, keičia savo dydį, įtaką, todėl orai žemyne įvairūs. Vėsesnius orus į Baltijos šalis atnešęs ciklonas dabar silpsta ir pamažu slenka į pietus, bet savo įtaką kol kas išsaugos, todėl savaitgalis Lietuvoje šiltas nebus.

Šiandien orai dažniausiai buvo debesuoti, dažnai lijo, bet pasitaikė ir neilgai trunkančių pragiedrulių. Artimiausią naktį taip ir liks – bus debesuota, kai kur su menkais pragiedruliais. Protarpiais snyguriuos arba kris šlapdriba, daug kur plikledis, silpna lijundra.

Rytoj nedaug kas tepasikeis – bus debesuota, kai kada su pragiedruliais, kurių dažniau pasitaikys šalies vakaruose. Kartosis negausūs krituliai – rytuose vyraus sniegas, vakaruose – lietus. Rytą daug kur plikledis.

„Kitaip tariant, kvėptelės žiema. Vyraus debesuoti orai, pragiedrulių bus nedaug. Ir naktį, ir dieną bus negausių kritulių – rytinėje šalies pusėje vyraus negausus sniegas ir šlapdriba, vakarinėje vyraus lietus, bet šlapio sniego irgi gali būti. Naktį susidarys plikledis, galima ir nesmarki lijundra.  Oras naktį atvės iki 1 – 2 laipsnių šalčio, tik prie jūros bus menka šiluma, dieną bus apie vieną, prie jūros 4 šilumos“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Sekmadienį šiaurės rytų vėjas neskubėdamas plukdys žemus debesis, kurie neskubėdami kartkartėm vis sijos negausų sniegą arba šlapdribą. Naktį daug kur susidarys plikledis, kuris neskubės tirpti dieną. Kai kur galima ir silpna lijundra. Naktį vyraus menkas šaltukas, dieną – tokia pat menka šiluma.

Pirmadienį irgi snyguriuos, daugiausia rytinėje ir centrinėje šalies dalyse. Žemaitijoje, prie jūros kritulių bus nedaug. Kaip ir sekmadienį, naktį vyraus laipsnis kitas šalčio, dieną – tiek pat šilumos.

„Ką gi, ateina žiema, kol kas labai švelni ir, atrodo, dar laikina“, – pastebi N. Šulija. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų