naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kremlius slapta pavedė kelioms tikslinėms grupėms ištirti visuomenės požiūrį į karą Ukrainoje, o išvados Rusijos prezidento nedžiugina, rašo „Meduza.io“

Kremlius slapta pavedė kelioms tikslinėms grupėms ištirti visuomenės požiūrį į karą Ukrainoje, o išvados Rusijos prezidento nedžiugina, rašo „Meduza.io“

REKLAMA

Anksčiau šį lapkritį Kremliaus užsakyti apklausų vykdytojai atliko keletą slaptų viešosios nuomonės tyrimų Rusijos regionuose, įskaitant Tolimuosius Rytus ir Centrinę federalinę apygardą (kurioje yra Maskva).

Putino administracijos susirūpinimui, tikslinės grupės atskleidė demoralizuotus gyventojus, kurie turi  didžiulį pesimistinį požiūrį į ateitį. Du Kremliaus atstovai kalbėjosi su „Meduza“ apie šių tyrimų rezultatus ir apie tai, kaip paieškos gali paveikti režimo planus dėl antrosios mobilizacijos.

Slaptai Kremliaus užsakytos tikslinės grupės rodo, kad rusai „toli gražu nėra optimistiški savo ir savo šalies ateities atžvilgiu“.

REKLAMA

„Tai nereiškia prisijungimo prie opozicijos ar visiško specialiosios karinės operacijos atmetimo“, – sako vienas iš „Meduza“  šaltinių, kuris respondentų požiūrį įvardija kaip „abejingumą ir apatiją“. „Niekas jų neįkvepia ir niekas nestumia į priekį“, – aiškina šaltinis.

REKLAMA

Atsakydami į klausimus tyrimo dalyviai kalbėjo tokiu balsu, kuris reiškė: „Palik mus ramybėje“. Tokios nuotaikos negalima visiškai sieti su Ukrainos karine sėkme ar net su Rusijos neseniai įvykdytu Chersono atidavimu. Vietoj to, jei jie sutiks su įrodymais, Kremliaus pareigūnai turės pripažinti, kad Rusijos žmonės tiesiog „iš esmės pavargo nuo karo“.

Su tyrimu ir jo išvadomis susipažinę šaltiniai „Meduzai“ teigė, kad Rusijos visuomenė dažniau nei anksčiau kvestionuoja karo priežastis, nepaisant valstybės propagandistų pastangų pateikti invaziją kaip neišvengiamą ir pagrįstą.

REKLAMA

Daugeliui respondentų, kalbėjusių su apklausų vykdytojais, klausimai apie dabartinių Rusijos problemų priežastis dažnai remiasi į karą. Praėjusį balandį „Meduza“ rašė apie ankstesnes nuomonių apklausas (taip pat užsakytas Kremliaus), kurios dokumentavo klestinčią kovos dvasią tarp rusų, juos jaudino pergalės Ukrainoje perspektyva. Tačiau šių tyrimų tikrumas lieka nepatvirtintas, iš dalies dėl neišvengiamų iškraipymų, kurie kankina nuomonės apklausas, ypač karo metu.

REKLAMA
REKLAMA

Naujausios kiekybinės apklausos, kurias lapkričio pradžioje atliko Maskvoje įsikūrusi tyrimų bendrovė „Russian Field“, sustiprino pasitikėjimą naujomis tikslinės grupės išvadomis. Kiekybinėse apklausose tik 19 procentų respondentų teigė, kad tikisi, kad jų gyvenimas greitai pagerės.

29 procentai tikėjosi pokyčių į blogąją pusę, o dar 36 procentai teigė, kad gyvenimas išliks toks pat. Penkiasdešimt septyni procentai visų apklaustųjų prisipažino pavargę nuo karo ir informacijos apie jį. (Palyginimui, liepos pabaigoje vykusioje apklausoje tik 41 proc. respondentų nurodė, kad pavargo nuo naujienų.)

REKLAMA

Tikslinės grupės taip pat bandė nustatyti konkrečius žmonių „spaudimo taškus“, susijusius su karu. Jie išsiaiškino, kad labiausiai žmones vargina mobilizacija, ekonominiai sunkumai dėl sankcijų ir vyriausybės sprendimas blokuoti „Instagram“ (pagrindinį mažojo verslo įrankį Rusijoje).

Tuo pat metu „Meduzos“ šaltiniai Putino administracijoje teigia nesitikintys didelių antikarinių protestų Rusijoje.

„Žmonės prie visko pripranta“, – paaiškino vienas iš asmenų. Vis dėlto tai gali pasikeisti, jei valdžia rengs dar vieną mobilizaciją, o tai, anot žiniasklaidos šaltinių, Kremlius planuoja padaryti žiemą. Vis dėlto, kiek dar vyrų sutelks valdžia, lieka paslaptis.

rasineja, kazkokiais rusikais teminais.O putkta buvo, yra ir bus netgi baisesnis uz Hitleri. Tai zudikas Nr.1.
nes babyte neturite atjautos ir jum dzin? kam ne dzin, tam ne per daug
slapta ir yra slapta -kvailystės - slapta galima ką norima padaryti ir kitu vardu - ir vaikai gimsta slapta i ir bankai apiplėšiami slaptai , ir narkotikais prekiaujame slaptai , ir žmonos susitikinėja su meilūžiais slaptai ,- o koks rezultatas galutinis --------visi geri darbai atliekami slaptai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų