Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) minėjo 21–ąsias įkūrimo metines.

Minėjimo renginiai antradienį Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje prasidėjo kovinės vėliavos įteikimu atkurtai rinktinei ir geriausios metų pajėgų kuopos paskelbimu. Vėliavą rinktinei ir kalaviją geriausiai karių savanorių pėstininkų kuopai įteikė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

„Mums smagu tradiciškai susirinkti ten, kur viskas prasidėjo – Nepriklausomybės aikštėje. Prieš 21–erius metus Aukščiausiosios Tarybos koridoriuose ir kituose svarbiuose jaunos valstybės objektuose mūsų kariai įrodė savo tvirtumą. Aktyviai dalyvaudami pratybose šių dienų savanoriai tęsia tradicijas ir įrodo, kad yra ne mažiau tvirti“, – sakė KASP vadas pulkininkas Romualdas Moldaris.

Iškilmingos rikiuotės Nepriklausomybės aikštėje metu įteikta kovinė vėliava KASP Prisikėlimo apygardos 6–osios rinktinės vadui majorui Egidijui Budraičiui. Šiauliuose įsikūrusi rinktinė, kurią sudaro štabas ir septynios pėstininkų kuopos, tęs anksčiau veikusios Prisikėlimo apygardos 6–osios rinktinės tradicijas. Rinktinė atkurta praėjusiųjų metų spalio mėnesio pradžioje, o užduotis vykdyti pradėjo šiais metais.

REKLAMA

Kasmet geriausia metų KASP kuopa paskelbiamas padalinys, kurio geras karių savanorių lankomumas ir motyvacija bei aktyvi visuomeninė veikla. Tokia kuopa renkama ketvirtą kartą, o jos vadui įteikiamas kalavijas.

Taip pat rikiuotėje padėkota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kariams. Nuo 2004 iki 2012 metų batalione vyko pagrindiniai karių savanorių kursai. Keičiasi šio karinio vieneto pavadinimas ir pavaldumas – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotasis pėstininkų batalionas bus pavaldus Sausumos pajėgoms.

1991 m. sausio 17 d. Aukščiausioji Taryba priėmė Savanoriškosios krašto apsaugos įstatymą, kuriuo remiantis buvo įkurta Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba. Vėliau pajėgos pervadintos į Krašto apsaugos savanorių pajėgas, o pagrindinis jų tikslas – rengti karius savanorius valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai.

KASP sudaro Savanorių pajėgų štabas, šešios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją. KASP yra formuojamos iš karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių. Pajėgose tarnauja apie 4500 karių savanorių ir apie 700 profesinės karo tarnybos karių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų