REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 8 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi ir su ministre Rasa Juknevičiene susitiko Lietuvoje viešintis JAV karinių jūrų pajėgų sekretorius Ray'us Mabusas (Ray Mabus).

REKLAMA
REKLAMA

Susitikime buvo aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas karinėje srityje, kurį buvo sutarta ir toliau stiprinti.

REKLAMA

Taip pat buvo kalbama apie NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operaciją Afganistane.

Aptariant strateginės reikšmės projektus Baltijos šalyse, JAV išreiškė pritarimą NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse. Taip pat buvo pabrėžta bendrų JAV ir Baltijos šalių karinių pratybų svarba, pritarta jų tęsimui ir ateityje taip plėtojant JAV ir Baltijos šalių karinį bendradarbiavimą. Susitikime taip pat buvo užsiminta apie energetinį saugumą, aptartas karinio tranzito per Baltijos šalis klausimas.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikime su JAV karinių jūrų pajėgų sekretoriumi R. Mabusu taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, kiti aukšti ministerijos ir kariuomenės pareigūnai.

Po susitikimo Krašto apsaugos ministerijoje JAV karinių jūrų pajėgų sekretorius R. Mabusas lankysis Lietuvos Respublikos Vyriausybėje, kur susitiks su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi. Vėliau suplanuotas svečio apsilankymas Seime - čia JAV karinių jūrų pajėgų sekretorius susitiks su Nacionalinio saugumo ir gnybos komiteto pirmininku Arvydu Anušausku ir Užsienio reikalų komiteto pirmininku Emanueliu Zingeriu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV karinių pajėgų sekretorius R. Mabusas - 75-asis JAV karinių jūrų pajėgų sekretorius (atitikmuo Lietuvoje: viceministras). JAV karinių jūrų pajėgų sekretoriui yra pavaldžios Karinės jūrų pajėgos ir Jūrų pėstininkų korpusas. Jis yra atsakingas už visą JAV karinių jūrų pajėgų departamento veiklą, taip pat šio departamento politikos ir programų formavimą ir įgyvendinimą.

Prieš tapdamas JAV prezidento B. Obamos administracijos nariu R. Mabusas užėmė įvairius aukšto rango postus vyriausybės ir privačiame sektoriuje. 1988 m. R. Mabusas buvo išrinktas Misisipės valstijos gubernatoriumi. 1994 m. buvo paskirtas JAV ambasadoriumi Saudo Arabijoje. Taip pat yra tarnavęs JAV kariniame laivyne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų