Manoma, kad dėl teisės į Klaipėdos apskrities viršininko „rūmus“ pasodinti savus aršiai derėsis konservatoriai ir liberalų sąjūdis.

Valdančiąją daugumą suformavusios partijos kol kas giliai panirusios į Vyriausybės kūrimo reikalus, tačiau išlaikius prezidento Valdo Adamkaus ir Seimo egzaminus postų dalybos leisis į piramidės apačią.

Neabejotinai įtakingos ir šiltos vietos valstybės tarnyboje Klaipėdoje bus vienas iš aršiausių mūšio laukų. Pirmiausiai paraku pakvips kova dėl Klaipėdos apskrities viršininko administracijos (KAVA) vadovo, mat dabartinis viršininkas Vytautas Rinkevičius ir jo pavaduotoja Raisa Minčinauskienė, kaip politinio pasitikėjimo pareigūnai, nuo pjedestalo privalės nužengti.

Į Klaipėdos apskrities viršininko postą taikosi Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ir Tautos prisikėlimo partija (TPP). LRLS ir TS-LKD neoficialiai yra laikomi pagrindiniais konkurentais, nes TPP net neturi savo partijos skyriaus uostamiestyje bei nė vieno pajūryje išrinkto Seimo nario.

„Vakarų ekspreso“ žiniomis, daugiausiai ambicijų turi LRLS, į KAVA vadovo kėdę pasiryžus pasodinti partijos skyriaus Klaipėdoje pirmininką Artūrą Šulcą. Kuluaruose kalbama, kad TS-LKD skeptiškai vertina galimybes KAVA vadovo vietą užimti Nagliui Puteikiui ir ieško kito galimo kandidato.

REKLAMA

Pagal pradinius planus, būtent Klaipėdos apskrities viršininkas ir turėtų po apskričių reformos tapti Vakarų regiono, be Klaipėdos apimsiančio dabartines Telšių ir Tauragės apskričių teritorijas, vadovu. Paskirtieji Tauragės ir Telšių apskričių viršininkai savo postuose liktų iki 2010 metų, o po reformos taptų Vakarų regiono vadovo pavaduotojais.

Taip pat vilnija ir gandai apie ketinimus keisti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos direktorių, kuriuo dabar dirba socialdemokratas Sigitas Dobilinskas. Tarp galimų jo įpėdinių minimi dabartinis bendrovės „Eika“ Klaipėdos regiono direktorius Rimvydas Vaštakas, buvęs AB „Laivitė“ infrastruktūros direktorius vystymui Vidas Karolis, Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalo direktoriaus Benediktas Petrauskas.

„Vakarų ekspresui“ kandidatas į susisiekimo ministrus, LRLS vadovas Eligijus Masiulis teigė, kad tai - esą tik gandai.

„Man nesvarbu politinė spalva. Kai baigsime formalumus tvirtinant Vyriausybės sudėtį, susėsime, ir kalbėsimės. Išdėstysiu savo planus, pateiksiu viziją, kaip turi plėtotis uostas. Man svarbu, kad sutaptų požiūriai“, - sakė jis.Denisas Nikitenka


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų