naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
167
Apdovanojimų ceremonija „Lietuvos garbė“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, džiaugiamės laisve ir nepriklausomybe, reiškiame meilę Tėvynei. Tačiau to nebūtų be tų žmonių, kurie anksčiau ir dabar daro Lietuvą šalimi, kurioje gera gyventi.

167

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, džiaugiamės laisve ir nepriklausomybe, reiškiame meilę Tėvynei. Tačiau to nebūtų be tų žmonių, kurie anksčiau ir dabar daro Lietuvą šalimi, kurioje gera gyventi.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet jau 11-ąjį kartą "Lietuvos garbe" apdovanojami žmonės, kurie savo kilniais ir tyliais darbais, didvyriškais poelgiais, drąsa ir begaliniu pasiaukojimu keičia mūsų gyvenimą, mūsų šalį ir net pasaulį. Jų istorijos – ypatingos ir išskirtinės visos Lietuvos manymu.

REKLAMA

"Sveikinu tuos, kurie beveik 10 metų yra gavę tokį vardą ir gyvena garbingai. [...] Gerai, kad tokią dieną sveikiname visus Lietuvos žmones, kuriems Lietuva yra širdyje kasdien. [...] Kalbėti daug nereikia. Juos reikia pasviekinti. Jie labai kuklūs [...] Jie mažiau išlepinti gyvenimo, nei mes. Tai tie, kurie sudaro Lietuvos esmę. [...] Būtent jų dėka Lietuva visuomet išliks tokia – suprantanti, nesivystanti, ori", - pradėdama renginį pabrėžė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

REKLAMA

Pati prezidentė įteikė ir pirmąją statulėlę. Ją gavo Metų globėja - Regina Zabielienė. Jai dėkoja dešimtys jaunų mamų - jos iniciatyva Įkurti VŠĮ „Motinos Teresės šeimų namai (krizinės motinystės centras). Čia jaunos moterys turi galimybę išmokti pasirūpinti savo vaikais ir išvengti jų atėmimo bei juodų dienų be jų.

REKLAMA
REKLAMA

Po jos - aplodismentai suskambo mamai, kuri, mirus sūnui nusprendė, kad jis vis dar gali padėti kitiems. Ji sutiko, kad jo organai būtų panaudoti transplantacijai. Tai išgelbėjo gyvybes 7 žmonėms. Ilona Gaubytė sako, kad jis buvo pats geriausias sūnus pasaulyje, kiekvienai mamai ji linkėtų tokio sūnaus. Moteris galvoja, kad sprendimas dėl donorystės buvo teisingas.

REKLAMA

"Ji sugebėjo visą savo didžiausią turtą išdalinti po dalelę kitiems. Ji tampa ne tik Lietuvos garbe, bet ir tampa vilties ir gyvybės motina", - įteikdamas Metų pasiaukojimo statulėlę tauriai motinai visiems pasakė kunigas Ričardas Doveika.

Netrukus į sceną žengė ir dar vienas herojus. Jis sportininkas galiūnas Marius Beniušis. Jis didvyrių tapo Airijoje - su kolega apsaugos darbuotojų vukdami traukiniu namo, vienoje stotėlėje pamatė 6 asmenų užpultą vaikiną. Ir drąsiai stojo prieš peilius ir kumščius. Drąsūs vyrai neišvengė sužeidimų - bet išgelbėjo 20-mečio vaikino gyvybę.

REKLAMA

Metų narsuolį pasveikino Virgilijus Alekna. O geras pažįstamas Žydrūnas Savickas žinomam sportininkui metė iššūkį - patempti automobilį Gedimino prospektu čia ir dabar.

Besišypsantis Marius sutiko - priėmęs garbingą Metų narsos apdovanojimą jie nuskubėjo daryti apšilimo. 

Jis vietą užleido dar vienam tikram lietuviui, vyrui ir tėvui Karoliui Kazlauskui - Metų šviesuoliui. Jam dėkoja daugybė žmonių - globojami vaikai, atkurtos šaulių Telšių kuopos nariai ir visi, kuriems šis šviesulys puošia gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

Po stipruolių vyrų visų dėmesys nukrypo į jauniausią Lietuvos didvyrę – penkiolikmetę Emą Macijauskaitę. Mergina gelbėjo savo dailės mokytoją Almą Vilnienę - sausio 2-ąją iki pamatų sudegė jos ir jos dukrų namai. Moteris su dukromis liko be nieko. Jos mokinė ėmė nusprendė padėti taip, kaip moka - paskelbti apie nelaimę  savo paskyroje socialiniame tinkle "Facebook". Merginos žinutę iš pradžių pamatė kelios draugės, paskui 100 žmonių, paskui - ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Nukentėjusiai mokytojai imta aukoti ir daiktus, ir pinigus. O Ema viską tvarkė ir toliau - kartu su mama važiuodavo surinkti aukojamų daiktų. Jai įteiktas Metų iniciatyvos apdovanojimas.

REKLAMA

Kitas apdovanojimas - Metų gelbėtojos. Ja tapo Vilija Kūnaitienė. Ji per Panevėžio miesto 512-ąjį gimtadienį. išgelbėjo trijų žaibo nutrenktų vaikinų gyvybes. Moteriai dėkojo ir vaikinai, ir jų šeimos.

""Bažnyčia sako, kad kiekvienas asmuo turi savo angelą sargą. Šį kartą pamatėme, kaip angelas saugo net tris žmones", - sveikindamas su apdovanojimu drąsi moterį sakė dainininkas Merūnas Vitulskis.

REKLAMA

Paskutinė statulėlė - Metų išradėjo – atiteko jaunam mokslininkui Tadui Jukniui. Jaunas vyra kuria sidabro nanodalelėmis praturtintą pleistrą, kuris apsaugo žaizdą nuo užkrėtimo, o jame esantis specialus indikatorius dar parodo, ar žaizdoje neprasidėjo infekcija.

------------

TV3 nuo šių metų pradžios kvietė žiūrovus siūlyti nominantus – žmones, kurie 2015-aisiais nusipelnė mūsų šaliai.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos garbingiausius tradiciškai renka „Lietuvos garbės “ komisija – garsūs Lietuvai nusipelnę žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų