Kova tarp kandidatų į prezidentus aštrėja: kas vadovaus Lietuvai

Ar kitas Lietuvos prezidentas bus ekonomistas, antradienį tv3.lt tiesioginės transliacijos metu diskutavo naujienų agentūros BNS Lietuvos naujienų skyriaus vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė ir Mykolo Romerio universiteto docentas Virgis Valentinavičius.

Būsimuosiuose prezidento rinkimuose dėl pergalės kovos ir keli ekonomistai, tad, tikėtina, kad rinkėjų balsais jiems taip pat teks pasidalinti.

Ekspertai sutinka, kad vieni kandidatų, ekonomistų – buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda ir buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė – veikiausia konkuruos dėl labai panašių pažiūrų gyventojų balsų.

„Vienareikšmiškai, aš manau, kad tai yra du dešinės pusės kandidatai, tai nėra gerai nei vienam, nei kitam, nes iš esmės jie „valgys“ vienas kito balsus. Tai yra palanku tai kitai pusei, centro, kairės pusei, bet vėlgi, mes nežinome, kaip išsidėstys visas kandidatų spektras ir kiek ten kandidatų „valgys“ vieni kitų balsus“, – kalbėjo J. Damulytė.

„Aš nematyčiau šio proceso kaip vienas kito balsų „valgymo“, matyčiau tai kaip išsiaiškinimą, kuris kandidatas gali geriau pasirodyti prieš valstiečių kandidatą“, – mano V. Valentinavičius.

Tv3.lt primena, kad buvo siūloma G. Nausėda dalyvauti prezidento rinkimuose kartu su Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščioniais demokratais (TS-LKD), bet jis atsisakė. I. Šimonytė yra oficiali TS-LKD kandidatė į prezidento rinkimuose.

Ekspertai laikosi nuomonės, kad tikėtina prezidento rinkimuose kandidatu iš „valstiečių“ pusės matyti ir dabartinį premjerą Saulių Skvernelį. Kol kas premjeras nėra paskelbęs, ar dalyvaus kovoje dėl prezidento posto.

Kitais kandidatais prezidento rinkimuose įvardijami ir tokie politikai kaip Naglis Puteikis bei Arvydas Juozaitis, kurie, anot diskusijos dalyvių, labiau atstovautų centro, kairės idėjoms.

„Puteikis ir Juozaitis, panašiai kaip Šimonytė ir Nausėda, yra to paties elektorato, „valgantys“ vieno kito balsus“, – pastebėjo J. Damulytė.

Tv3.lt primena, kad dabartinė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė yra buvusi finansų ministrė ir viceministrė, Europos Sąjungos komisarė.

Visą pokalbį galite pamatyti čia:

 


Rašyti komentarą...
T
Tada
2018-11-07 06:48:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmogus be jokių nuopelnų Lietuvai,sociai, ramiai gyvenęs sugalvojo eiti i prezidentus.
Atsakyti
0

N
Nesvarbu
2018-11-06 22:27:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nevieno is ju nerinkciau
Atsakyti
0

S
Skaicius
2018-11-07 06:52:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau 3.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų