Košmariškas kankinimas Kaune: motina vaikus šuns pavadėliu rišdavo prie suolo

Kauno apylinkės teismas vaikus prie suoliuko pavadėlių rišusią ir jais nesirūpinusią 24 metų kaunietę Laurą M. antradienį pripažino kalta ir skyrė jai vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą pusantrų metų laikotarpiui.

Vieną iš berniukų medine pliauska bei gumine žarna mušusiam, jam grasinusiam netikram seneliui Jonui M. skirta tokia pati bausmė kaip ir Laurai M., pranešė teismas.

Teismas nustatė, kad Laura M. piktnaudžiavo savo, kaip motinos, teisėmis ir pareigomis, sistemingai fiziškai ir psichiškai gniuždė vaikus, palikdavo juos be priežiūros, žiauriai su jais elgėsi šuns pavadėliu rišdama prie suoliuko.

Išaiškėjo, kad smurtą patyrusių berniukų motina žinojo, kad Jonas M. smurtauja prieš vyresnėlį, tačiau jokių veiksmų nesiėmė, vaiko nuo smurto neapsaugojo. Teisme ji pripažino, kad ir pati vaikus rišdavo prie suoliuko, berniukai esą judrūs, o tuo metu, kol vaikai būdavo pririšti, ji galėdavo susitvarkyti asmeninius reikalus.

Ekspertai nustatė, kad dėl nuolatinės fizinių bausmių ir psichologinės prievartos naudojimo vyresnėliui sutriko sveikata.

Teismas, svarstydamas civilinių ieškinių klausimą, padarė išvadą, kad vaikai neabejotinai patyrė dvasinius išgyvenimus, skausmą, skaudžius padarinius. Už tai Laura M. turės atlyginti 3 tūkst. eurų neturtinę žalą, o Jonas M. – 2 tūkst. eurų.

Nuteistuosius teismas įpareigojo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti iš gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Policija apie smurtą sužinojo, kai skriaudžiamus vaikus telefonu užfiksavo kaimynas. Vaikai iš šeimos buvo paimti.

„Paskutinėmis mano žiniomis, vienas vaikas buvo šeimynoje, kitas atiduotas biologiniam tėčiui“, – BNS sakė bylos tyrimą kontroliavusi Kauno apylinkės prokurorė Lina Gudonienė.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų