Koronavirusu sergantis vyras įsileido draugą į namus, kartu surūkė tą pačią cigaretę

Net ir žinodamas, kad serga koronavirusu, Pakruojo rajono gyventojas Tomas P. įsileido į namus draugą. Pastarasis paprašė iškviesti policijos pareigūnus, nes išvakarėse buvo sumuštas.

Vyras tą ir padarė. Kol laukė pareigūnų, draugai kartu surūkė vieną cigaretę. Apie tai, kad jam nustatytas koronavirusas Tomas P. bičiuliui neužsiminė.

Tai paaiškėjo atvykus pareigūnams, kurie pakeliui patikrino pagalbą kvietusio asmens duomenis. Tomas P. teigė žinojęs, kad turi izoliuotis. Su draugu bendravo per atstumą, tiesa, nė vienas jų nedėvėjo apsauginės kaukės.

Sukėlė pavojų

Bylos duomenimis, Tomas P. apie tai, kad jam nustatytas užsikrėtimas koronavirusu sužinojo 2020 m. lapkričio 26-ąją.

Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojas vyrą nuotoliniu būdu supažindino su taisyklėmis, kaip asmuo turi elgtis.

Nors Tomui P. buvo uždrausta bendrauti su kitais žmonėmis, jis lapkričio 29 d. apie 15.30 val. įsileido į namo koridorių savo draugą, su juo bendravo nedėvėdamas apsauginės kaukės.

Po to, išėję abu į kiemą, jie rūkė bendrą cigaretę. Teismo nuomone, tokiu būdu vyras piktybiškai kėlė pavojų kitiems asmenims užsikrėsti ypač pavojinga užkrečiamąja liga.

Kaltu pripažintam vyrui paskirta iš pradžių paskirta 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Vis dėlto, kaltę pripažinęs vyras sulaukė malonės.

Bausmė sušvelninta trečdaliu. Taigi teismo sprendimu Tomas P. 6 mėnesius įpareigotas būti namuose nuo 23 iki 6 val., išskyrus atvejus jei tai susiję su darbu.

Ir per mėnesį laiko, nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos, jis privalo pradėti dirbti arba užsiregistruoti užimtumo tarnyboje.

Tikino, kad draugas labai prašėsi

Apklaustas įtariamuoju, Tomas P. dėl jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos kaltu prisipažino visiškai.

Jis pasakojo, kad 2020 metų lapkričio 29 dieną, po pietų pas jį į namus atėjo pažįstamas asmuo, kuris pradėjo belstis į duris ir į langus.

REKLAMA

Belsdamas jis sakė, kad nori su juo pakalbėti. Vyras teigė, kad jam sakė, jog serga koronavirusu ir su niekuo bendrauti negali, bet jis vis tiek prašėsi, kad jis jį įsileistų.

Prašė, kad jį įleistų į vidų, nes jam šalta. Tada jis atrakino laukines namo duris ir draugas įėjo į namo koridorių. Toliau į kambarį jis nėjo.

Tik įėjęs į koridorių, jis pradėjo pasakoti, kad jį kažkas sumušė, jam kleba dantys ir nori, kad jis iškviestų policijos pareigūnus. Kaip vėliau paaiškėjo, draugas turėjo savo mobilaus ryšio telefoną, bet sakėsi, kad neturi sąskaitos paskambinti į policiją.

Tomas P. nuėjo dar toliau į kambarį ir paskambino policijos pareigūnams. Belaukiant policijos pareigūnų, draugas jo paprašė pavaišinti cigarete. Vyras teigė, kad bendrai cigaretės nerūkė.

Priešingai kalbėjo jo draugas. Jis teigė, kad kartu su Tomu P. laukė atvykstančių policijos pareigūnų namo kieme.

Kartu su minėtu asmeniu rūkė bendrą cigaretę. Kieme jie buvo be apsauginių veido kaukių, stovėjo vienas nuo kito 3 metrų atstumu.

Su Tomu P. šalia vienas kito buvo apie 15 minučių. Apie tai, kad jam patvirtinta koronaviruso diagnozė nežinojo, draugas esą to nesakė.

Išsiaiškino pakeliui

Į iškvietimą reagavęs policijos pareigūnas pasakojo, kad vyko nurodytu adresu turėdamas informaciją, jog asmuo atėjo pas kaimyną, kuris jo parašė iškviesti policijos pareigūnus, nes vakare prieš tai buvo sumuštas kažkokių asmenų.

Vykstant į įvykio vietą policininkas patikrino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sąrašą, kuriame yra įrašyti Covid-19 sergantys asmenys.

Pareigūnas pastebėjo, kad jame yra įrašytas asmuo, kuris kvietė policiją. Nuvykus į įvykio vietą, minėti asmenys buvo kieme, netoli gyvenamojo namo.

Aiškinantis įvykio aplinkybes, pareigūnas Tomo P. paklausė, ar jis žino, kad serga koronavirusu, šis atsakė, kad taip. Vyras patvirtino ir tai, kad žino, jog privalo izoliuotis ir su niekuo nebendrauti. Galiausia Tomui P. liepta eiti į savo namus ir izoliuotis.


Rašyti komentarą...
I
Is nieko
2021-01-24 13:55:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
padare sencacija."Pavojinga"liga!Ko gero ja jau persirgo visa lietuva ir dauguma to net nepajuto.Klounai ta musu valdzia...Dabar skiepija"nepavojinga"ekspermentine vakcina ir rupesciu nemato.O kad ji is vis niekuo nepadeda,tai jai dzin.Aplamai neaisku kam ji,bet tikrai ne nuo covid19.Na bet laikas parodys kam ji buvo skirta.Jei as neklystu kam ji,tai musu laukia baisi ateitis...
Atsakyti
-13

J
Jgg
2021-01-24 15:11:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pinigai pinigai pinigai. Va kam. Ir populiacijos mazinimas, pensiju taupymas negydant kitu ligu
Atsakyti
-3

N
Nuomonė
2021-01-24 14:58:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks mirtinas virusas, toks baisus, kad PER METUS VISA LIETUVA IŠMIRĖ !!!! IR NE TIK LIETUVA, VISAS PASAULIS, IŠSKYRUS VALDŽIAS, KURIOS NESIRGO, TIK VAIDINO. ANTAI BRAZILIJOS PREZIDENTAS ĮVARDINO ŠĮ " BAISŲ " VIRUSĄ DIDŽIĄJA AFERA , NES GĄZDINIMŲ JŪRA, O REZULTATĄ PASIEKIA TIK PRIEVARTA - PLAUČIŲ UŽDEGIMAI GYDOMI IVL APARATAIS( MEDIKAI MIELAI VYKDO ĮSAKYMUS ŽUDYTI ŽMONES, NES KAŽKAS SU APSKAIČIAVIMAIS SUKLYDO IR SVAJONĖ VIRTO PRIEVARTA). ANTAI VYKSTA PEDOFILŲ AREŠTAI, DINGUSIŲ VAIKŲ DAUG RANDAMA JAU ŠENDIEN ( NENUSTEBSIU, JEI TARP JŲ LIETUVIŲ BUS NEMAŽAI, BET PURVASKLAIDOS SUSKIAI NEPARAŠYS!!!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų