Koronavirusas Lietuvoje: sparčiai prastėja padėtis Vilniuje ir Kaune papildyta 10:38 val.

Lietuvoje toliau auga atvejų ir hospitalizacijų skaičius – vyrauja Vilniaus ir Kauno regionai, tačiau taip pat didėja ir testavimo apimtys – per savaitę PGR, kaupinių PGR ir greitaisiais antigeno testais ištestuojame virš 140 tūkst. asmenų, ir tai yra beveik pusantro karto daugiau nei per trečiosios bangos piką žiemą.

Tikėtina, kad rekordinėstestavimo apimtys kartu su beveik 30 % siekiančia visuomenės imunizacija yra tarp esminių priežasčių, kodėl į juodąją zoną įžengėme nuosekliau nei rudenį. Šiuo metu apie trečdalis pirmų vakcinų dozių yra įskiepijama 65+ amžiaus grupės asmenims, tačiau ryškus poveikis atvejų augimui kol kas matomas tik tarp sveikatos priežiūros ir socialinės bei globos veiklų darbuotojų, kurių virš 70 % šiuo metu turi imunitetą COVID-19.

Švietimo darbuotojų ir 65+ amžiaus asmenų grupėse, kuriose tik neseniai imunizacijos lygis perkopė 50 %, atvejų augimas yra šiek tiek lėtesnis nei likusioje populiacijoje, bet tokio stipraus efekto kaip tarp medikų ir socialinės bei globos veiklų darbuotojų dar teks palaukti.

– Atvejų skaičius nuo kovo pradžios auga, tačiau dar greičiau didėjo testavimo apimtys, todėl teigiamų tyrimų procentas liko daugmaž stabilus. Jau 5 dienas esame juodojoje zonoje, tačiau augimo greitis yra mažesnis, nei buvo įžengus į juodąją zoną rudenį.

– Nors bendras teigiamų testų procentas tebėra stabilus, daugėja asmenų, besitiriančių dėl jaučiamų COVID-19 simptomų, taip pat auga teigiamų tyrimų procentas tarp šių asmenų – jis šiuo metu siekia gruodžio lygį. Tai rodo, kad COVID-19 vyravimas tarp peršalimo tipo simptomus sukeliančių ligų auga. Taip pat, plečiant greitųjų antigeno testų apimtis, mažėja teigiamų tyrimų procentas, tačiau PGR tyrimų teigiamų tyrimų dalis nuosekliai auga.

– Situacija ligoninėse sparčiai prastėja Vilniaus ir Kauno regionuose. Vilniaus ir Alytaus COVID-19 klasteryje dabar užimtų gydymo ir reanimacijos lovų skaičius siekia gruodžio pradžios lygį, Kauno ir Marijampolės – lapkričio pradžios, o kituose klasteriuose pacientų skaičiai vis dar yra maži.

REKLAMA

Vakcinacijos apžvalga 

1) Lietuvoje jau paskiepyta virš 300 tūkst. aukščiausios rizikos grupės (65 arba daugiau metų) asmenų. Šiuo metu šios grupės skiepijimas lėtėja, bet vis dar sudaro virš trečdalio visų suleistų pirmų vakcinos dozių, ir imunizacija, įskaitant ir persirgusius, yra pasiekusi apie 60 %.

2) Vakcinacijos efektas yra labai ryškus asmenų grupėse, kuriose imunizuota daugiau nei 70 % asmenų. Šiuo metu tai yra sveikatos priežiūros darbuotojai ir socialinės bei globos veiklų darbuotojai. Žemiau pateiktuose grafikuose matome, kad, daugėjant atvejų mažiausiai vakcinuotų asmenų grupėje („Kita“ – visi, išskyrus sveikatos priežiūrą, socialinę ir globos veiklas, švietimą ir 65+ amžiaus asmenų grupę), tarp sveikatos, socialinės ir globos veiklų darbuotojų matomas atvejų daugėjimas yra gerokai mažesnis. Šis efektas nėra toks ryškus tarp švietimo darbuotojų ir asmenų, kuriems yra 65 ir daugiau metų, nes tik neseniai šių grupių imunizacijos lygis perkopė 50 %.

3) Vakcinų sunaudojimas Lietuvoje yra labai operatyvus: tik gavus naują „Moderna“ ir „Pfizer“ vakcinų siuntą, visos vakcinos sunaudojamos per keletą dienų, tačiau ir nesunaudotų „Vaxzevria“ vakcinų dabar turime tik 5 % viso gauto kiekio.

Per parą nustatyti 1344 nauji COVID-19 atvejai, nuo mirė 14 žmonių

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 1344 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 14 žmonių, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų – 528,6.

Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyta 237 tūkst. 950 COVID-19 atvejų. Šiuo metu serga 14 tūkst. 365 asmenys. Pasveikusiųjų – 215 tūkst. 31.

Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 3818 . Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 6644. Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 7724. 

REKLAMA

Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 594 tūkst. 331 žmogus. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 227 tūkst. 754 asmenų.

Ligoninėse šiuo metu gydoma 1190 COVID-19 pacientų, iš jų 125 – reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1190 COVID-19 pacientų, 125 iš jų – reanimacijoje, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 1001 ligoniui, 76 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 155 žmonės.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 tūkst. 950 žmonių.

Pagal deklaruojamus duomenis, tebeserga 58 tūkst. 896 užsikrėtusieji, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų 14 tūkst. 365 asmenys.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3818 žmonių. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 7724 mirtys.

Karantinas pratęstas iki vasaros, kitą savaitę atsidaro parduotuvės, kavinės, kino teatrai

Karantinas pratęsiamas dar mėnesiui. Tačiau Vyriausybė pritarė, kad jau nuo kitos savaitės karantino režimas reikšmingai švelnės. Pirmiausiai bus leidžiama veikti prekybos centrams, kino teatrams, rengti nedidelius renginius.

Ministrų kabinetas ketvirtadienį pratęsė karantino režimą iki gegužės 31 dienos 24 val.

Karantiną pratęsti siūloma atsižvelgiant į pastaruoju metu pablogėjusią epidemiologinę situaciją šalyje.

„Sutarėme, kad siūloma pratęsti karantino režimo trukmę visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje dar vienam mėnesiui“, – posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Švelnėjimas turintiems imunitetą

Nuo balandžio 22 dienos asmenys, turintys imunitetą nuo COVID-19, galės susitikti grupėse iki 10 asmenų. 

Imunitetą turinčiais asmenimis laikomi tie, kurie persirgo COVID-19 ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenys, paskiepyti nuo COVID-19.

REKLAMA

Jiems bus leista lankyti gyventojus stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Bus leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, ribojant asmenų skaičių.

Taip pat jie galės dalyvauti ekskursijose, būti transporte ir viešose vietose, palaikyti artimus kontaktus ir rengti asmenines šventes.

Taip pat asmenines šventes bus leidžiama rengti viešose ir privačiose uždarose erdvėse, tačiau jose galės dalyvauti tik viena šeima ar vienas namų ūkis, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų. Atvirose erdvėse galės dalyvauti ne daugiau nei dvi šeimos ar du namų ūkiai, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų.

Prekyba – išskyrus savaitgaliais

Nuo balandžio 19 dienos leidžiama veikti parduotuvėms ir prekybos vietoms, veikiančioms oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose bei visoms kitoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, išskyrus esančias turgavietėse.

Tiesa, parduotuvės prekybos centruose galės veikti tik darbo dienomis. Savaitgaliais veiks tik maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, optikos, gėlių, laidojimo reikmenų ir vaistų prekių parduotuvės.

Prekybos vietose turės būti užtikrinamas 20 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. 

Prekybos centruose vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius turės būti apskaičiuojamas pagal bendrą plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kvadratinių metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo. 

Nuo gegužės 3 dienos galės veikti visos parduotuvėms, įskaitant ir esančios prekybos centruose, išskyrus tas, kurios įsikūrusios turgavietėse.

Daugiau apie karantino atlaisvinimus skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
i
irena
2021-04-22 10:39:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
kuo daugiau skiepijasi tuo daugiau serga
Atsakyti
-3

w
west
2021-04-22 10:37:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
GASDINTOJAI
Atsakyti
-2

S
Senas dzukas
2021-04-22 11:10:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
"daugiau jėgos ir pasikratymo" vėl ar kartais nebus kalta praeitą valdžia, tai imkitės mažint, kelias jūsų atviras, nemaišo niekas, kur jūsų visi prieš rinkiminiai sapalionimai dingo?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų