Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Uspaskichų marionetinių graužikų svajonė "centralizuotai" valdyti teismus, prokuratūrą žlunga. Pats faktas, kad graužikai nesuvokia konstitucinių valstybės pagrindų, yra pavojaus signalas. Deja, konstitucinis teismas negali piktavalių izoliuoti ,neraštingi graužikai, toliau atkakliai stengsis "pragraužti“ LR Konstituciją.
Karjeriste J.Sabatauskai - kas esi? Nesugraibai valdžių atskyrimo principų, įtvirtintų LR Konstitucijoje? Esi Kremliaus klapčiukas? Putino doktrina - Kremlius viską privalo kontroliuoti. Kodėl eini šituo keliu?
Brytyjczycy obawiają się imigrantów z Rumunii i Bułgarii? Niech zerkną na Szwecję. We wtorek Joakim Ruist, ekonomista z Uniwersytetu w Göteborgu, opublikował wyliczenia, z których wynika, że od otwarcia szwedzkiego rynku pracy w 2007 r. Rumuni i Bułgarzy wpłacają tam do budżetu 30 proc. więcej, niż wydaje na nich państwo. Jego zdaniem Irlandia czy Wielka Brytania skorzystają bardziej, bo mają skromniejsze systemy opieki społecznej i bardziej znany język.

Podobne statystyki dotyczące przybyszy z Europy Środkowo-Wschodniej opublikowało duńskie ministerstwo finansów. W latach 2009-11 Kopenhaga zyskała dzięki nim miliardy koron.

Валери Триервейлер
Валери Триервейлер
Актриса Жюли Гайе потребовала 54 тысячи евро с французского таблоида Closer, опубликовавшего снимки, якобы изобличающие ее любовную связь с президентом Франции Франсуа Олландом, сообщают местные СМИ.

Руководство таблоида уже получило соответствующий судебный иск. Актриса требует компенсации в 50 тысяч евро в качестве возмещения морального ущерба, а также оплаты судебных издержек в размере 4 тысяч евро. Еще одним требованием актрисы является публикация сообщения суда на половине обложки журнала.

Журнал Closer, который опубликовал материал о якобы имеющей место любовной связи президента Франции Франсуа Олланда и актрисы Жюли Гайе
© AFP 2013/ Thomas Coex
Президент Франции признался подруге в измене накануне публикации в СМИ
В минувшую пятницу таблоид опубликовал на своих страницах материал с фотографиями, которые якобы служат доказательством тайной любовной связи президента Франции и актрисы Жюли Гайе. Постоянной спутницей Олланда с 2007 года является журналистка Валери Триервейлер, однако в браке они не состоят. Именно Триервейлер в качестве первой леди сопровождала президента на официальных мероприятиях — государственных визитах и саммитах глав государств.
Во время спецоперации 28 марта 2011 года вблизи села Верхний Алкун Сунженского района Ингушетии были ликвидированы 19 боевиков, среди которых, по данным силовиков, мог быть и Умаров. База боевиков была уничтожена в результате точечного авиаудара ВВС России и наземной операции.Судмедэксперты насчитали на теле погибшего более 20 ножевых ранений. На месте происшествия работает оперативно-следственная группа. Как сообщает "Интерфакс", в столичной полиции основной версией убийства на данный момент считают нападение националистов.
RETRO
Prezidentė šiandien akcentuoja svarbius mūsų šaliai klausimus. Jei gal net nelabai rūpi Seimo purkštavimai dėl prokuroro. Seimo Statutas turi įstatyminio akto teises, tačiau joks LR įstatymas ar kitas teisinis aktas, prieštaraujantis LR Konstitucijai negali turėti teisinės galios. Šis naujas įstatymas Konstitucijos nepakoregavo. Seimas turi teisę daug ką siūlyti, o vykdoma turi būti pagal Konstituciją. Jei kam būna dėl kurio nors įstatymo neaiškumų, išaiškinti turi teisę Konstitucinis teismas. Visais atvejais pirmenybę turi Konstitucijos nuostatų prasmė. Žinoma, kiekvienas Seimo narys ir bet kuris pilietis turi teisę turėti savo nuomonę. Tačiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkui p. Sabatauskui, sprendžiant bet kokio pareigūno atitikimo einamoms pareigoms klausimą, dera rasti rimtus argumentus savo nuomonei pagrįsti. Tik koks gatvėje žurnalisto paklaustas praeivis ar pan. gali atsakyti trumpai: "Man tas patinka ar nepatinka".

Vis tik gen.prokuroras D.Valys teisus yra ta prasme, kad diskutuoti Seime vertėjo apie prokuratūros darbo ataskaitą. Kai kas teigia, kad ji buvo dirbtinai pagrąžinta. Gal ir taip. Daugelis vadovų ataskaitas apie jų vadovaujamas institucijas padailina. Štai šioje srityje ir vertėjo aiškintis,, kas joje netikslu ar visai neatitinka realybės? Sakykim, prokurorų kadrų kaita vyko tokiu pačiu tempu, kaip ir anksčiau, t.y.po 3 proc. per metus. Gerai tai ar blogai? Gal ta kaita turėjo būti netgi didesnė? Pasitraukė vyresnio amžiaus pareigūnai? O ar ne jų atsakomybėje buvo dažnai neefektingas skandalingų bylų tyrimas? Kiekvieną atskirą atvejį vertėtų panagrinėti atskirai. Gal paaiškėtų, kad kai kurių prokurorų pasitraukimas netgi gerokai pavėluotas? Prokuratūros darbe "gamybinio" broko niekad netrūko, gal net per visą atgautos Nepriklausomybės laikotarpį. D.Valiui visiškai sustabdyti tokio "įdirbio", manau, nepavyko. Kai kame buvo stengtasi, gal kai kur ir persistengta. Manau, kad D.Valys padarė politinę klaidą, perimdamas atsakomybę už pedofilijos ir žudynių skandalą. Jei būtų buvęs ryžtingesnis, gal būtų sugebėjęs sustabdyti tą teismų karuselę, kuri girgždėjo nusinešdama naujas aukas jau iki jo atėjimo. Šioje istorijoje politikai turėjo šansą griežtai pareikalauti iš teisėsaugos kompetentingai ir sąžiningai vykdyti savo pareigas. Tokį šansą, kiek išbandę, praleido politinė kairė ir netgi dešinė, kuri visada skelbė savo gražius tikslus siekiant teisinės valstybės įvaizdžio.



Priežastis, kodėl koalicijos partnerių narių nuomonė išsiskyrė, manau, gan tiksliai paaiškino Seimo opozicijos lyderis A.Kubilius. Dėl nesibaigusios Darbo partijos ir jos lyderių bylos, šis politinis darinys yra suinteresuotas ir neturi moralinės teisės dalyvauti balsavimuose. Prokurorų siūlomas ieškinys Darbo partijai yra toks įspūdingas, kad kalbėti apie jį kaip apie nereikšmingą tikrai negalima. Savo nuomonę, kad VRK turėjo suderinus su TM ir kitomis teisėsaugos institucijomis suspenduoti Seimo balsavimo Darbo partijos rezultatus iki galutinio teismo sprendimo esu gan argumentuotai išsakęs. Partija, šiurkščiai pažeidusi Seimo rinkimų įstatymą ir taip galėjusi raiškiai paveikti rinkimų rezultatus, neturėjo teisės dalyvauti šalies valdymo darbe. Tada tokioje purvinoje DP baloje netektų dabar murgdytis nei Seimui, nei visuomenei.

Jei pašalinti tiesmukiškus politinius interesus ir perdėtas emocijas, tai teisiškai viską sudėlioti dėl generalinio prokuroro yra visai paprasta. PASIAIŠKINKIME

Kiekvienas Lietuvos gyventojas, net jei jis nėra LR pilietis gali siūlyti bet ką bet kam, jei tokie siūlymai nėra susiję su nusikalstama veika. Seimo nariams tokia konstitucinė teisė taip pat neatimta. Visai Seimo institucijai - taip pat. Seimas gali išsakyti savo poziciją dėl bet kurio, net ir aukštas ar aukščiausias pareigas užimančio pareigūno. Žinoma, bet kuriam siūlymui pageidautina argumentacija. Kaip gi, be jos? Jei tokios nėra arba ji būna nesvari, tai toks siūlymas gali pakibti ore į jį niekam ar beveik niekam nesureagavus. Dabartinė Seimo dauguma labai nori pasiūlyti prezidentei Daliai Grybauskaitei atstatydinti generalinį prokurorą Darių Valį. Jei norite, tai ko laukiate? Jokių naujų įstatymų tokiam veiksmui nereikia, nes tokios teisės įrašytos pačioje LR Konstitucijoje. Pirmyn. Nepamirškite tikslios argumentacijos ir laukite prezidentės apsisprendimo. Jei Seimo pateikti argumentai bus pakankamai svarūs, prezidentė greičiausiai priims atitinkamą sprendimą, o jei ne - kitokį, tiksliau jokio sprendimo nepriims. Ir tai yra jos teisė, kuri taip pat numatyta Konstitucijoje labai aiškiai. Aktyvistams verta priminti, kad net ir atstatydinus dabartinį generalinį prokurorą, naujo kandidato siūlymo teisė vis tiek liktų pas prezidentę. Žinoma, Seimas gali kandidatui nepritarti. Tada prezidentei teks ieškoti naujos kandidatūros. Tokių kandidatų pateikimo skaičius - neribojamas. Geriau sakysiu tiesiai. Darote sumaištį ne tam, kad kažką konkrečiai laimėtumėte, o kad tos sumaišties gandas pasklistų po Lietuvą. Atseit, štai, kaip Seimas rūpinasi teisinės valstybės kūrimu, o prezidentė su tuo nesutinka ir tik trukdo. Žiū, kokį specifinį elektoratą ir pasisektų įtikinti. Gal būtent to ir siekiama?

Yra Lietuvos Konstitucija. Ją gali keisti LR Seimas. Kadangi Lietuvoje aukščiausia valdžios institucija yra Seimas, tai belieka, kad Konstitucinis teismas išaiškintų Seimui, ką reikėtų pakeisti, kad gen. prokuroras taptų atskaitingas Seimui. Ar jau Lietuvą valdo Konstitucinis teismas? Ir kam jis atsiskaito? Štai kur klausimas. Čia netgi ne klausimas, kažkokia painiava. O kaip Estai sutvarkę tuos reikalus? Latviai?
Tai ir parodo jusu t.y. seimo neigaluma .
@Rita Судмедэксперты насчитали на теле погибшего более 20 ножевых ранений. На месте происшествия работает оперативно-следственная группа. Как сообщает "Интерфакс", в столичной полиции основной версией убийства на данный момент считают нападение националистов.
turejo stebinti daug sprendimu,bet pirmiausiai jie turejo nustebti,kai jie to pacio teismo sprendimu buvo isskirti i atskira privilegijuota veisle,kuriems,nusispjovus i kitus,privalo buti grazintos algosTada stebejimosi nebuvo.Todel nereikia skirstyti sprendimu i stebinancius ir nestebinancius,o juos vykdyti.
O kodėl nenustebino algų atstatymas???
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų