Antradienį Seime Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pristatė sąrašą žmonių, kurie po Seimo rinkimų esą galėtų būti atsakingi už konkrečias šalies gyvenimo sritis ir įgyvendintų partijos programoje keliamus uždavinius.

Žurnalistams išdalintame komandos sąraše prie kiekvienos iš sričių figūravo po kelias pavardes, tačiau partijos lyderis Andrius Kubilius prašė nespėlioti, ką partija siūlytų į ministrus, vien pagal tai, kuri pavardė įrašyta pirmoji. Vis dėlto jis pripažino, kad užsienio reikalų ministro postas, jei tai priklausytų nuo konservatorių, greičiausiai atitektų Vytautui Landsbergiui. Tai, pasak jo, partijoje jau yra aptarta. V. Landsbergis šiuo metu yra Europos parlamentaras.

Šalia Seimo narių ir kitų partijos narių pavardžių šalyje minimi ir žymūs finansų analitikai. Būtent finansų sritį neva galėsiančių kuruoti asmenų sąraše yra dr. Raimundas Kuodis, dr. Gitanas Nausėda, taip pat buvęs finansų ministras bei Statistikos departamento direktorius – Algis Šemeta. Tiesa, prie jų pavardžių yra prierašas „būtų kviečiami“. Aiškindamas tai, A. Kubilius pabrėžė, jog neprašė iš jų galutinio sutikimo, tačiau esąs įsitikinęs, jog požiūriai į tai, ką reiktų keisti šalies finansų politikoje, yra panašūs. Taip pat pabrėžė, kad daug ir išsamiai apie tai kalbėtasi įvairių renginių metu.

REKLAMA

TS-LKD kandidatas į premjerus, komandos lyderiu prisistatantis šios partijos pirmininkas A. Kubilius, atsakydamas į klausimą – ką skirtų vyriausiuoju patarėju, jei taptų premjeru, ironiškai sakė, jog ir vyriausiųjų patarėjų korpuse reikalingos permainos. „Atsakyti dabar turi rinkėjai. Jei jie nutartų, kad permainų jiems nereikia, tai neturėtume progos skirti nei ministrų, nei naujų vyriausiųjų patarėjų“, - sakė A. Kubilius, tiesiogiai neminėdamas ministro pirmininko Gedimino Kirkilo vyr. patarėjo Albino Januškos pavardės bei neįvardindamas savojo kandidato.

Visa numatyta komanda

Ekonomikos srityje, kaip praneša agentūra BNS, konservatoriai nurodė 3 pavardes – ekspremjero, buvusio ekonomikos ministro, buvusio parlamentaro Alberto Šimėno, 1991-1992 m. buvusio ekonomikos viceministro, dabar bendrovės „DocLogix“ vadovo Arvydo Sekmoko ir buvusio Panevėžio miesto mero eksparlamentaro Vito Matuzo.

Kaip jau minėta, finansų tvarkyti būtų kviečiami – Lietuvos Banko Ekonomikos departamento direktorius Raimundas Kuodis, SEB banko prezidento patarėjas, finansų analitikas Gitanas Nausėda, buvęs finansų ministras, Statistikos departamento direktorius Algis Šemeta. Galimu kandidatu į kurį nors postą,  įvardijamas ir parlamentaras Rimantas Dagys.

Užsienio reikalų srityje įvardijamos taip pat 3 pavardės – europarlamentaro Vytauto Landsbergio, Seimo Užsienio reikalų komiteto narių Audroniaus Ažubalio ir Emanuelio Zingerio.

Krašto apsaugos sričiai vadovauti esą galėtų Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narė Rasa Juknevičienė, buvęs KA ministras, nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Česlovas Stankevičius ir buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Kronkaitis.

Socialinių reikalų srities lyderiais nurodomi buvusi socialines apsaugos ir darbo ministrė Seimo narė Irena Degutienė, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras buvęs Seimo narys Julius Beinortas.

Tautos sveikata rūpintųsi Antanas Matulas, buvęs sveikatos apsaugos ministras Raimundas Alekna bei M. Riomerio universiteto Strateginio valdymo ir politikos fakulteto prodekanė Danguolė Jankauskienė.

REKLAMA

Švietimo ir kultūros sričiai būtų siūloma vadovauti Kembridžo universiteto filosofijos mokslų daktarui, Vilniaus universiteto dėstytojui, Demokratinės politikos instituto direktoriui Mantui Adomėnui, Molėtų merui ir buvusiam Krikščionių demokratų partijos pirmininkui Valentinui Stundžiui, parlamentarui režisieriui Juliui Dautartui arba buvusiam šios srities ministrui poetui Kornelijui Plateliui.

Teisingumo ministru konservatoriams valdant turbūt taptų Konstitucinio Teismo teisėjas Stasys Stačiokas, Tarptautinės ir lyginamosios teisės specialistas, VU docentas Dainius Žalimas, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Seimo narys Liudvikas Sabutis arba Teisės instituto direktoriaus pavaduotojas Petras Ragauskas.

Vidaus reikalų sistemą tvarkytų buvęs ministras, buvęs teisėjas, dabar advokatas Stasys Šedbaras, M. Riomerio universiteto Viešojo administravimo fakulteto katedros vedėjas, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Kęstutis Masiulis, buvęs Utenos meras Seimo narys Edmundas Pupinis.


Rašyti komentarą...
k
kažin??
2008-09-16 14:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin ar geras diplomatas?
Atsakyti
0

l
lt.
2008-09-16 14:13:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal jau gana jo. atsibodes jau senei. kiek ji galima kenteti? lai australijos aborigenams ji siulo o ne lietuvai. gal ten juo tikes kad jis didvyris. susiktas jozke. gana tikrai jau jo ir visu jo bendraminciu. nepadare per 20 metu nieko. tai dabar tuo labeu jam nepaviks. uzleiskim jaunesnius. gana tu pijonistu. tikrai gana ,kad jis lanzbergis as nuo to sotus ir visa lietuva tikrai nebus. iki jozke. sekmyngu tau grojimu eu sajungoja. ten grok pijoninu ir juokink publika. o ne lietuvoja.
Atsakyti
0

t
to lt.
2008-09-16 14:16:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
avineli, bent jau taisyklingai lietuviskai rasyti ismok, o tai pati, kaip matosi, reikia pas aborigenus praktikai issiusti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (71)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų