Konservatoriai oficialiai patvirtino: tarsis su valdančiaisiais

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas patvirtino, jog tarsis su valdančiaisiais dėl paramos svarbiems valstybei darbams.

„Susirūpinę žvelgdami į Lietuvos politinę sistemą ištikusią krizę, nepritardami politinių partijų blaškymuisi ir nesutarimams tiek tarpusavyje, ir viduje, deklaruojame savo pasirengimą, nereikalaudami postų ir pareigybių, tartis ir dalyvauti rengiant bei priimant sprendimus dėl Lietuvai svarbių darbų ir esminių reformų“, – skelbiama prezidiumo trečiadienį vakarą patvirtintoje deklaracijoje.

Pasak konservatorių, jie pasiryžę bendradarbiauti su valdančiaisiais dėl skurdo mažinimo, švietimo ir mokslo kokybės, kovos su korupcija, pažangios ekonomikos, valstybės saugumo didinimo.

Šią deklaraciją konservatoriai patvirtino kilus krizei valdančiojoje koalicijoje, kai Socialdemokratų partijos taryba nusprendė išeiti į opoziciją, bet tam nepakluso dalis frakcijos Seime.

Paskelbta apie naują koaliciją

Antradienį Seime viešai paskelbta apie naujai sudarytą socialdemokratų ir „valstiečių“ frakcijų koaliciją, tačiau kilo painiava, kiek socialdemokratų ją remia, daliai laikantis partijos tarybos sprendimo trauktis į opoziciją.

REKLAMA

Nuo to, kiek socialdemokratų pritaria koalicijai, priklauso, ar valdantieji turi realią daugumą – 71 balsą iš 141– parlamente. Kita vertus, nors dalis socialdemokratų nepritaria koalicijos pasirašymui su „valstiečiais“, palikti Socialdemokratų frakcijos Seime jie neplanuoja. Susitarimą dėl frakcijų koalicijos pasirašė 11 socialdemokratų frakcijos narių, šeši – ne.

Šeštadienį Socialdemokratų partijos taryba nutarė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Pirmadienį paaiškėjo, kad tokiam sprendimui nepritariantys Seimo Socialdemokratų frakcijos nariai pasirašė susitarimą su „valstiečiais“ dėl koalicijos sudarymo.

 


Rašyti komentarą...
j
jonas
2017-09-28 09:27:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
socdemai skyla konservatoriai laimingi pagaliau sansas i valdzia pakliut ko jie lauke visa laika.jau kubilius rodosi televizijoj
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų