naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas atsiprašo visuomenės dėl situacijos, kurioje minimas buvęs frakcijos narys, ir siūlo pradėti diskusiją dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto naikinimo.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas atsiprašo visuomenės dėl situacijos, kurioje minimas buvęs frakcijos narys, ir siūlo pradėti diskusiją dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto naikinimo.

REKLAMA

„TS-LKD visada skyrė didelį dėmesį aukštos moralės, etikos ir skaidrumo reikalavimams savo bendruomenės nariams. Nors Kristijonas Bartoševičius nebuvo TS-LKD partijos narys, tačiau jaučiame atsakomybę už kiekvieną su TS–LKD sąrašu išrinktą žmogų, todėl apgailestaujame ir atsiprašome dėl situacijos, kurioje buvęs Seimo ir mūsų frakcijos narys yra minimas sunkių įtarimų kontekste“, – teigiama prezidiumo sprendime.

Partija paneigė turėjusi kokių nors žinių apie atliekamą ikiteisminį tyrimą anksčiau, nei apie tai paskelbta viešai.

REKLAMA

TS-LKD prezidiumas taip pat siūlo TS-LKD frakcijai Seime inicijuoti diskusiją dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto panaikinimo. 

Partijos vadovas Gabrielius Landsbergis kategoriškai paneigė, kad partijos vadovybė galėjo turėti informacijos apie atliekamą ikiteisminį tyrimą ir ją perduoti K. Bartoševičiui.

REKLAMA

„Kategoriškai nepriimame spekuliacijų, kad partijos ar frakcijos vadovybė turėjo kokią nors informaciją iš teisėsaugos apie galimus įtarimus ir ją kam nors galėjo perduoti“, – po partijos prezidiumo posėdžio pareiškimą perskaitė G. Landsbergis.

Jis taip pat patvirtino, jog šiame pareiškime kalbant apie vadovybę mintyje turėta ir premjerė Ingrida Šimonytė, nors formaliai žiūrint pačioje partijoje ji neužima vadovaujančių pareigų.

Klausiamas, ar neatrodo keista situacija, kai komandiruotėje Čilėje esantis politikas staiga pateikia prašymą naikinti mandatą, G. Landsbergis kartojo, kad „iš partijos vadovybės niekas neinformavo“.

REKLAMA

Perklaustas, ar to negalėjo padaryti kiti partijos nariai, G. Landsbergis teigė neturintis tokių duomenų.

G. Landsbergis priminė, kad Seimo nario galimybės atsisakyti Seimo nario mandato nėra ribojamos Konstitucijos, o toks sprendimas leis tyrėjams bendrauti su buvusiu Seimo nariu be procedūrinių trukdžių.

Jis sakė su K. Bartoševičiumi po Generalinės prokuratūros pranešimo nebendravęs, nes neturėjęs galimybės, o „dabar tokio poreikio ir nėra“.

Konservatorių vadovas patvirtino, jog prezidiumas nusprendė palikti galimybę su partija kandidatuoti ir bendruomenės politiniame gyvenime dalyvauti nepartiniams, priminęs, kad pati premjerė prie TS-LKD prisijungė neseniai.

REKLAMA
REKLAMA

„Liekame prie nuostatos, kad partijai nepriklausantys nariai, kokia visai nesenai buvo ir I. Šimonytė, turėtų galimybę tapti bendruomenės nariais“, – sakė G. Landsbergis.

Konservatoriai pareiškimu taip pat paragino „netrukdyti ikiteisminio tyrimo eigai ir nesudaryti sąlygų ikiteisminio tyrimo politizavimui“.

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė, jog generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, kad būtina spręsti leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti Seimo nario K. Bartoševičiaus teises klausimą.

REKLAMA

Prokuratūros pranešimas buvo paskelbtas porą valandų po to, kai K. Bartoševičius patvirtino BNS atsisakantis Seimo nario mandato, bet aiškino asmeninėmis priežastimis.

Prokurorai pranešė, kad praėjusių metų lapkričio viduryje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo mažamečio ir nepilnamečio seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo. K. Bartoševičius neigia šiuos galimus įtarimus.

K. Bartoševičiaus pareiškimą dėl Seimo nario mandato atsisakymo Vyriausioji rinkimų komisija gavo elektroniniu paštu praėjusį penktadienį, apie 20 valandą. Antradienį jo mandatas buvo panaikintas.

Politikas žurnalistams tvirtino, kad tai apgalvotas, ne staiga gimęs, o pribrendęs apsisprendimas. Jis tvirtino palikti Seimą nutaręs dėl asmeninių priežasčių, tai yra sveikatos būklės.

Konservai yra profesionalūs melagiai
Želnienė ir velnio advokatas Černiauskas LRТ laidoje taškėsi pagieža, kaip čia prokurorės tokios negeros, atnešė pirmadienį iš ryto prašymą dėl teisinės neliečiamybės, kai dar naktį į šeštadienį jau Bartoševičius nusisuntė emailą dėl savo mandato atsisakymo. Matyt prokurorės pasireklamuoti norėjo, daro išvadą minties galiūnai. Už visos to apsimestinio rūpesčio kaltinamojo ir nepilnamečių jausmais girdisi dantų griežimas nuo apmaudo, kad nepavyko viską atlikti TYLIAI. Nes jiems nė velnio nerūpi teisingumas ir pedofilijos aukos, jiems rūpi partijos reitingai prieš rinkimus. Šiukšlės, toks mano vertinimas. Paoponuokit.
nevykeliu, ne tik melagiai, bet ir piderastai.O kas gar ten slepiasi ir ko tiketis?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų