naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LLKD) prezidiumas ketvirtadienį susitiko aptarti bendrą partijos poziciją dėl buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus ikiteisminio tyrimo. Jame nagrinėjamos nusikalstamos veikos iš esmės yra pedofilija: galimas nepilnamečio asmens prievartavimas ir tvirkinimas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LLKD) prezidiumas ketvirtadienį susitiko aptarti bendrą partijos poziciją dėl buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus ikiteisminio tyrimo. Jame nagrinėjamos nusikalstamos veikos iš esmės yra pedofilija: galimas nepilnamečio asmens prievartavimas ir tvirkinimas.

REKLAMA

„Esame sukrėsti dėl 2023 m. sausio 23 d. Generalinės Prokuratūros paviešintų pradėto ikiteisminio tyrimo aplinkybių. Užjaučiame ir solidarizuojamės su visomis bet kokios formos smurto aukomis, kurių pusėje besąlygiškai turi stovėti valstybė ir jos institucijos.Gerbiame visus teisinės valstybės principus ir pasitikime teisėsaugos institucijomis, kurios dėl situacijos jautrumo bei didelio visuomenės rezonanso,  tikimės, kaip įmanoma greičiau objektyviai, principingai ir sąžiningai pateiks atsakymus dėl pradėto ikiteisminio tyrimo rezultatų“, – TS-LKD prezidiumo sprendimą pristatė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Anot prezidiumo, TS-LKD visada skyrė didelį dėmesį aukštos moralės, etikos ir skaidrumo reikalavimams savo bendruomenės nariams.

REKLAMA

„Nors K. Bartoševičius nebuvo TS-LKD partijos narys, tačiau jaučiame atsakomybę už kiekvieną su TS–LKD sąrašu išrinktą žmogų, todėl apgailestaujame ir atsiprašome dėl situacijos, kurioje buvęs Seimo ir mūsų frakcijos narys yra minimas sunkių įtarimų kontekste.Kategoriškai nepriimame spekuliacijų, kad partijos ar frakcijos vadovybė turėjo kokią nors informaciją iš teisėsaugos apie galimus įtarimus ir ją kam nors galėjo perduoti“, – pažymėjo jis.

REKLAMA

Konservatorių prezidiumas siūlo TS-LKD frakcijai Seime inicijuoti diskusiją dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto panaikinimo.

„Kviečiame ir kitus gerbti teisinės valstybės principus, netrukdyti ikiteisminio tyrimo eigai ir nesudaryti sąlygų ikiteisminio tyrimo politizavimui“, – sakė G. Landsbergis.

Kalbėdamas apie K. Bartoševičiaus pasitraukimą G. Landbsergis žurnalistams sakė: „Aš negaliu atsakyti į šį klausimą. Mane yra informavę, kad tai pasitraukimas dėl asmeninių priežasčių. Nesu jo advokatas“.

REKLAMA

Teigia esąs šoke

Naujienų portalui tv3.lt K. Bartoševičius dar pirmadienį pakomentavo apie kaltinimus ir kaip vyko darbas su vaikais, kai prieš tapdamas Seimo nariu buvo mokytoju ir berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ direktoriumi.

„Esu šoke“, – taip apie ypač rimtus kaltinimus tv3.lt portalui atsiliepia K. Bartoševičius.

Apie mestus kaltinimus jis teigė sužinojęs pirmadienį. 

K. Bartoševičius žada bendrauti ir bendradarbiauti su teisėsauga tiek, kiek reikės.

„Šokas man lygiai toks pats kaip ir mano bendražygiams, dėl to yra labai sunku ką nors komentuoti. Kai vyks šis tyrimas, aš pasiryžęs bendrauti ir bendradarbiauti su teisėsauga tiek, kiek reikia“, – pirmadienį BNS sakė K. Bartoševičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė besijaučiąs labai blogai dėl paskleistos informacijos.

K. Bartoševičius tvirtino nematąs pagrindo tokiems įtarimams, o teisėsauga su juo tuo klausimu nebuvo susisiekusi.

„Aš neįsivaizduoju, kokiu pagrindu galėjo gimti tokie kaltinimai. Turbūt reikia laukti, kol prokuratūra atskleis daugiau informacijos, jeigu atskleis“, – BNS sakė K. Bartoševičius.

Jis neigė, kad jo sprendimas trauktis iš Seimo susijęs su minėtu teisėsaugos tyrimu.

Penktadienį apie 20 val. K. Bartoševičius Vyriausiajai rinkimų komisijai nusiuntė prašymą nutraukti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus. Šį pareiškimą komisija patenkino antradienį.

REKLAMA

Jis kartojo, kad prašymas nutraukti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus, susijęs su asmeninėmis priežastimis, o ne su teisėsaugos tyrimu.

„Tos asmeninės priežastys yra susijusios su manimi ir mano sveikatos būkle, turbūt labiausiai su psichologine sveikata. Ji pablogėjo tikrai ne šiandien“, – tvirtino politikas.

„Vyriausiajai rinkimų komisijai savo pareiškimą išsiunčiau dar penktadienį, tai tikrai neturėjau jokių žinių apie tai [kaltinimus]“, – situaciją komentavo konservatorius.

Kas dar slepiasi seime, konservatoriu partijoje? Ka dar isgirsime? Kokia pagalba zadate nukentrjusioms aukos? Ir kada atsistatydinsite?
Jokių išvadų tie konservišsigimėliai nepadarė. Na nebent, tik galbūt prokurorei riebią stumbro dėžutę įteikti, kad panašūs atvejai nebesikartotų
Landsbergis: "TS-LKD visada skyrė didelį dėmesį aukštos moralės, etikos ir skaidrumo reikalavimams savo bendruomenės nariams"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų