Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio rajone skaudi tragedija. Kol per klaidą ne tuo adresu iškviesti ugniagesiai klaidžiojo ieškodami degančių namų liepsnos visiškai prarijo gyvenamąjį namą. Sodybos šeimininkai šokiruoti pagalbos laukė daugiau nei valandą. Paaiškėjo, kad be namų liko svetimus vaikus globojantys sutuoktiniai.

Panevėžio rajone skaudi tragedija. Kol per klaidą ne tuo adresu iškviesti ugniagesiai klaidžiojo ieškodami degančių namų liepsnos visiškai prarijo gyvenamąjį namą. Sodybos šeimininkai šokiruoti pagalbos laukė daugiau nei valandą. Paaiškėjo, kad be namų liko svetimus vaikus globojantys sutuoktiniai.

REKLAMA

Prie pelenais virtusių namų sodybos šeimininkę ugnis paliko kaip stovi. Renovuoto šeimos rąstinio mano neliko nė žymės, per gaisrą šis sudegė iki pat pamatų.

Tačiau ašarų sutūrėti negalinti moteris iki šiol nesupranta kodėl jai prisišaukti ugniagesių pagalbos nepavyko apie valandą.

„Apie 3 val. parvažiavau šuniukų pašerti…oj… žinokit aš čia viena ir bijau būti“, – atvirauja moteris.

REKLAMA

Pagalvos ranką svetimiems vaikams tiesiantys sutuoktiniai gyvena Teberešiškių kaime Paįstrio seniūnijoje, tame pačiame kaime kur įsikūrusi garsioji Panevėžio rajono Grigaliūnų šeimyna. Iš tiesų sekdama Gražinos pavyzdžiu marti Jelena taip pat ėmėsi globotinių. Ilgą laiką uošvių namuose socialine darbuotoja dirbusi moteris paskutinius porą metų sukosi jau kaip laikina pamestinukų globėja. Viso užgyvento turto netekusi moteris dėkoja Dievui, kad keturių globotinių tuo metu kai viskas degė nebuvo namie, o išvežti pas gimdytojus.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų turtas sudegė o vaikai, gerai, kad išsivežė dar jų tik pasai yra čia kažkur“, – sako sudegusios sodybos šeimininkė Jelena Grigaliūnienė.

Moteris su siaubu pasakoja, kad sugrįžusi viena į sodyba pašerti šunų dūmus pamatė ne iš karto. Pribėgusi prie šalia tekančios upės pamatė, kad smilksta sausa žolė ir miško paklotė.

„Aš bandžiau gesinti, bet vėjas buvo toks, kad atlekiu iki šulinio ir girdžiu kaip šnypščia atsisuku žiūriu eglė užsidegė kaip degtukas nuo apačios į viršų ir prasidėjo“, – prisimena moteris.

Po to viskas sėmė suktis dar blogiau. Išsikvietus ugniagesius bendruoju pagalbos numeriu 112 moteris niekaip nesulaukė gesintojų.

„Vyras per 4 min iš miesto iš darbo grįžo, o gaisrinė valandą važiavo“, – sako J. Grigaliūnienė.

Susikrimtusios moters žodžius patvirtina ir uošvienė. Esą kaukiančias ugniagesių sirenas jie girdėjo nuo Skaistgirių kelio, bet pasiekti kaimo sodybos jie niekaip nesugebėjo.

Sodybos šeimininkė Jelena tvirtina, kad ji sakė teisingą adresą: „Sakiau tikslų adresą Panevėžio raj. Paįstrio seniūnija Teberešiškių km. 12. Ne ..nežinau“.

REKLAMA
REKLAMA

„Pravažiuoja gaisrinės pro mus mes matom tą kelią ir ties tiltuku praūžia ir važiuoja kito kelio ieško kur 5 min būtų. šitai gaisrinei nurodė į Skaistgirius važiuoti“, – sako G. Grigaliūnienė.

Pasirodo laiku atvykti ugniagesiams nepavyko nes buvo nurodytas kitas adresas. O patikslinus jau teko važiuoti aplinkui, nes Skaistgirius ir Teberešiškius skiriantis tiltas per upę tiesiog yra per siauras.

„Taip negali būti mūsų Valstybėj mes negalim be reikalo degti, negali be reikalo mirti“, – tikina Gražina.

„Pamatęs tą gaisrą žmogus pagalvojo, kad dega Skaistgirių kaime, nes vienoj upės pusėj Teberešiškių km, kitoj Skaistgirių ir pranešė. Todėl ir išsiuntė į Skaistgirius, o reikėjo važiuot į Teberešiškius“, – teigia gaisrų tyrėjas Renaldas Nacickas.

Panevėžio rajono meras taip pat nesupranta kodėl globėjų šeimą ištiko tokia apmaudi klaida. Esą, kad tiltas seniai vedantis per Lėvens upę Skaistgiriuose skirtas tik lengviesiems automobiliams pervažiuoti tarnybos turėjo žinoti. Bendrasis pagalbos centras tikina taip pat ėmesis tyrimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Labai apgailestaujam dėl minimo įvykio padarinių. Tie padariniai nulemti tiesiog kelių nepalankių aplinkybių galiu pridurti, kad tą pačią dieną turėjo per 200 įvykių kurių metų sudegė 31 pastatas, tai dėl šio įvykio mes pradėjom patikrinimą“, – teigia BPC 112 vadovas Audrius Čiuplys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų