Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apskrities skyriaus ir Klaipėdos apygardos prokurorai uostamiestyje sulaikė kelis asmenis, kurie įtariami įsteigę 2 bendroves, nelegaliai įdarbinę per 70 darbuotojų, o už laivų remonto darbus neteisėtai gavę daugiau nei 1 mln. litų pajamų.
Teisėsaugininkai šią savaitę sulaikė 2 neteisėta veikla įtariamus Klaipėdos gyventojus, atliko 9 kratos įtariamųjų namuose, transporto priemonėse, darbo vietoje bei Minijos gatvėje esančiame biure, pranešė FNTT.
Sulaikytieji FNTT tyrėjus tikino, esą su tiriamomis aplinkybėmis neturi nieko bendro, atsisakė pateikti raktus nuo įmonės buveinės patalpų, teigdami, kad šiose patalpose jau seniai nieko nėra.Visgi, per kratas pareigūnai rado buhalterinių dokumentų, sutarčių, kompiuterinių laikmenų bei kitų daiktų, patvirtinančių nusikalstamos veikos padarymą.
Pagrindiniam įtariamam nusikalstamos veiklos organizatoriui A.S. Klaipėdos miesto apylinkės teismas skyrė kardomąją priemonę - 2 mėn. suėmimą.
Pirminiais duomenimis, nuo 2007 m. liepos mėnesio A.S. į nusikalstamą veiką įtraukė kelis asmenis ir jiems, kaip formaliems dviejų uždarųjų akcinių bendrovių direktoriams, vadovavo. Įmonės vykdė laivų remonto darbus Klaipėdos uosto teritorijoje.
Įmonėse buvo įdarbinta per 70 darbuotojų, tačiau darbo sutartys su jais nebuvo sudarytos, o socialinio draudimo įmokos bei gyventojų pajamų mokestis nebuvo mokamas.
Iš šios nelegalios veiklos, pirminiais skaičiavimais, tik viena bendrovė per praėjusius metus galėjo gauti daugiau nei 1 mln. litų pajamų.
Pareigūnai taipogi išsiaiškino, kad teikiant Valstybinei mokesčių inspekcijai duomenis ataskaitos būdavo klastojamos, nurodant daug mažesnes gautų pajamų sumas. Per metus buvo deklaruota tik šiek tiek daugiau nei 100 tūkst. litų. Preliminariais duomenimis, neoficialių atlyginimų išmokėjimui nelegaliai dirbantiems darbuotojams galėjo būti skirta apie 500 tūkst. litų.
Įtariama, kad apie 320 tūkst. litų sumą A.S. galėjo pasisavinti iš bendrovės kasos.
Kratos metu paimti dokumentai patvirtina faktus, kad šie pinigai turėjo būti įmonės kasoje. Be to, surinkta duomenų, kad įtariamasis jau planavo parduoti įmonės akcijas tretiesiems asmenims, o įmonės dokumentus sunaikinti, siekdamas pašalinti duomenis apie visas buvusias ūkines operacijas, kad neliktų įrodymų.
Teisėsaugininkai atskleidė, kad panašiu būdu iš kitos įsteigtos bendrovės įtariamasis A.S. galėjo pasisavinti apie 170 tūkst. litų.
FNTT Klaipėdos apskrities skyriuje šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl turto pasisavinimo, apgaulingas apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.
Tai ne pirma neteisėta veika, kuria įtariamas klaipėdietis A.S.
2006 metais FNTT atliko ikiteisminį tyrimą, kuriame jis buvo įtariamas panašia nusikalstama veika. Klaipėdos miesto apylinkės teismas A.S. nuteisė už apgaulingą apskaitos tvarkymą ir neteisingų duomenų apie įmonės pajamas pateikimą. Tuomet jam buvo skirta 10 tūkst. litų bauda, o iš jo ir bendrovės buvo priteista priteisti dar beveik 12 tūkst. litų turtinės žalos, kurią patyrė valstybė.
Paskirtų baudų minėtas asmuo iki šiol nėra sumokėjęs ir padarytos žalos valstybei neatlygino.
Apie tai - LNK žinių videoreportaže.