Kiurasao salos karštį iškeitė į Lietuvos kalėjimą Narkotikų krovinys buvo pakeistas druskos tirpalu

Iš Kolumbijos laivu į Lietuvą siunčiamą kokainą konfiskavo Vokietijos muitininkai, o narkotikų persiuntimą organizavę užsieniečiai ilgam „nusėdo“ mūsų šalies įkalinimo įstaigose.

Griežtos bausmės

Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį dviems užsieniečiams bei vienam lietuviui, kurie kėsinosi gabenti kontrabanda labai didelį kiekį kokaino. Kaltais pripažinti ir nuteisti: Olandijos pilietis Martenas Sebastianas Spanjartas (38 m.) – jis už grotų turėtų praleisti 12 metų. Jo bendrai: Ispanijos ir Kolumbijos pilietybę turintis Robinsonas Echeveris Kardona (42 m.) ir lietuvis iš Utenos Vytautas Šaltenis (57 m.) pataisos namuose turėtų gyventi po 11 metų. Nei vienas iš nuteistųjų savo kaltės nepripažino.

Pakeitė druska

Apie ketinamą atgabenti į mūsų šalį labai didelį kiekį kokaino, pranešė Vokietijos Federacinės Respublikos Hamburgo prokuratūra 2011 metų vasarą, pateikusi Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai teisinės pagalbos prašymą perimti vieno turistinio autobuso kontrolę.

O tų metų liepą jūriniu konteineriu turistinį autobusą laivu „Cap Portland“ iš Karibų, Kiurasao salos, į Lietuvą išsiuntė M. S. Spanjartas. Šis autobusas oficialiai priklausė jo tėvui Sebastianui Marijai Spanjartui (71 m.).

Kai laivas prisišvartavo Hamburgo uoste (Vokietija), krovinius ėmę tikrinti muitininkai atkreipė dėmesį, kad iš autobuso apačios laša skystis. Kadangi tai nebuvo panašu nei į tepalus, nei į degalus, muitininkai patikrino skysčio sudėtį. Paaiškėjo, kad skystyje – ištirpintas kokainas. Atlikę visas reikiamas procedūras vokiečių pareigūnai suskaičiavo, jog autobuse buvo vežama 26 kilogramai ir 628 gramai gryno kokaino. Juodojoje rinkoje jo vertė – daugiau nei 7 milijonai litų.

Tuomet muitinės paieškos tarnyba kvaišinantį konteinerio turinį, kuris toliau turėjo keliauti į Klaipėdą, pakeitė druskos tirpalu ir pagalbos kreipėsi į Lietuvos kriminalistus.

REKLAMA

Laukė progos

Gavę informacijos Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai sekė, kaip atplukdintą rugpjūčio viduryje į Klaipėdos uostą autobusą išmuitino ir pasiėmė Utenos gyventojas V. Šaltenis. Jis, išsinuomavęs sunkvežimį „Scania“ su priekaba, nugabeno autobusą su neva kvaišalais į vieną savo miestelio įmonės kiemą.

Neilgai trukus, kai, anot organizatorių, autobusas atsidūrė saugioje vietoje, iš Amsterdamo į Vilnių atskrido M.S. Spanjartas ir R. E. Kardona. Juos oro uoste pasitikęs V. Šaltenis iš pradžių kuriam laikui vyrus apgyvendino viename sostinės viešbutyje. O pats išsinuomojo nuošalią, netoli Utenos esančią sodybą ir ten nugabeno autobusą.

Trijulė ėmė rengtis kokaino išgryninimui: prekybos centre nusipirko puodų, šildytuvą, vamzdžių, suvirinimo aparatą ir kt.

Vos vyrai ėmėsi pjaustyti vamzdžius, per kuriuos turėjo išleisti kokainą, prisistatė kriminalistai, uždėjo trijulei antrankius ir pasodino už grotų.

Kaip žurnalistams yra sakęs bylą tyręs Generalinės prokuratūros prokuroras Aleksandras Kazakovas, Lietuvos pareigūnams iš pradžių nebuvo žinoma apie į Lietuvą siunčiamus narkotikus. Kai Vokietijos pareigūnai paprašė pagalbos ir nurodė, kad krovinyje iš Kolumbijos aptiko narkotikų, Lietuvos pareigūnai ėmė sekti įtariamuosius ir laukė palankaus momento, kad galėtų kvaišalų prekeivius suimti su įkalčiais.

Kaltais neprisipažino

Teisme abu užsieniečiai mušėsi į krūtinę ir dievagojosi nieko apie kokainą nežinoję. Autobusas, girdi, buvo atplukdytas pardavimui detalėms.

Tik V. Šaltenis prisipažino žinojęs, jog iš Nyderlandų Karalystei priklausančios Kiurasao salos atplukdytame autobuse bus „kažkas nelegalaus“, tik konkrečiai, girdi, nežinojęs, kas tai.

O įvairių įrankių pirkimą vyrai paaiškino taip: girdi, pirko „inventorių“, kad turėtų kur maistą gamintis, vandenį šildytis – mat ketino toje kaimo sodyboje atostogauti.

Beje, tiek užsieniečiai, tiek lietuvis pasiruošę teismo nuosprendį skųsti.

Tėvas – organizatorius

Ikiteisminio tyrimo metu buvo išsiaiškinta, jog prieš išsiunčiant autobusą su kroviniu iš Kolumbijos V. Šaltenis susitiko su Sebastianu Marija Spanjartu. Tam tikslui lietuvis nuskrido į Olandiją. Ten iš jo sužinojo, jog autobuse bus ne visai legalus krovinys, kurį teks vėliau pasiųsti toliau.

REKLAMA

Pernai gruodžio pabaigoje Nyderlandų Karalystės kriminalistai S. M. Spanjartą sulaikė pateikę įtarimus didelio kiekio kokaino kontrabandos gabenimu į Lietuvą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų