Kita karantino pusė: užsienyje užstrigo ne tik paprasti lietuviai, bet ir banditai

Lietuvoje paskelbtas karantinas paveikė ne tik policijos, bet ir prokuratūros veiklą. Prokurorams teko spręsti uždavinius, kaip toliau efektyviai dalyvauti vykstančiuose žodiniuose teismų procesuose bei kontroliuoti pradedamus ikiteisminius tyrimus.

Apie prokurorams tekusius iššūkius per šį penktadienį surengtą spaudos konferenciją papasakojo Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas.

„Turėjome prisitaikyti prie situacijos. Kas buvo neskubu, tas buvo atidedama. Pirmenybė buvo teikiama nuotoliniam darbui. Prokuratūra susitvarkė su karantino iššūkiais. Sudėtingiausia buvo per trumpą laiką pakeisti mąstyseną.

Lietuvos teismuose toliau vyko rašytiniai ir žodiniai procesai. Prokurorai dalyvaudavo tokiuose posėdžiuose nuotoliniu būdu. Karantino laikotarpiu nuotoliniu būdu dirbo 90-95 proc. mūsų bendruomenės narių, kai iki tol turėjome vos apie 10 proc. per nuotolį dirbančių žmonių“, – teigė Ž. Radišauskas.

Tais atvejais, kai buvo privaloma neatidėliotinai atlikti veiksmus su proceso dalyviais tiesiogiai – pirmiausia buvo bandoma tą padaryti per nuotolį. Tik tada, kai to padaryti būdavo neįmanoma, išimtinai atvejais buvo leidžiamas tiesioginis kontaktas su proceso dalyviais.

Atšaukus skrydžius ir uždarius sienas perdavimo ir išdavimo procedūros buvo sustabdytos.

„Perdavimo ir išdavimo procedūros buvo sustabdytos. Užsienio šalyse esantiems asmenims toliau taikomos atitinkamos teisinės priemonės“, – teigė Ž. Radišauskas.


Rašyti komentarą...
V
Vilius
2020-05-08 12:08:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš antraštės supratau, kad banditai yra nepaprasti lietuviai :)
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų