Kirkorovas 5 metams įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą papildyta 17.20 val.

Rusijos atlikėjui Filipui Kirkorovui penkeriems metams uždrausta atvykti į Lietuvą.

Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, Migracijos departamentas Užsienio reikalų ministerijos prašymu antradienį įtraukė šį Rusijos atlikėją minėtam laikotarpiui į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje. Draudimas atlikėjui atvykti į Lietuvą įsigalioja nuo sausio 19 dienos.

„Viešai Krymo okupaciją pateisinantys atlikėjai neturėtų būti toleruojami nei vienoje demokratiškoje valstybėje. Turime vienareikšmišką poziciją tokių veikėjų klausimu, todėl abejonių dėl F. Kirkorovo įtraukimo į nepageidaujamų Lietuvoje žmonių sąrašą nekilo“, - teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienį Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paprašė Rusijos ir Bulgarijos pilietį F. Kirkorovą įtraukti į juodąjį sąrašą nurodydamas, kad žinomas atlikėjas savo daugkartiniais apsilankymais neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje „sąmoningai neigė Ukrainos teritorinį integralumą ir suverenitetą bei tokiu būdu netiesiogiai pateisino agresyvius Rusijos Federacijos veiksmus“.

Pasak G. Landsbergio, F. Kirkorovo dalyvavimas koncertuose Kryme „iš esmės kenkia Lietuvos nacionaliniam saugumui“. Ministras žadėjo, kad Lietuva sistemiškai vertins visus asmenis, kuriuos Rusija „siekia išnaudoti skleisdama savo užsienio politiką bei siekdama daryti poveikį Lietuvos žmonėms“.

Neįsileisdama atlikėjų Lietuva nori išnaikinti draugišką požiūrį į Rusiją – URM atstovė

Uždrausdama kai kuriems atlikėjams atvykti į šalį Lietuva siekia išnaikinti draugišką savo gyventojų požiūrį į Rusiją, sako šios šalies Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė.

„Apgailestaujame, kad nedori Lietuvos politikai kultūrą naudoja, siekdami išnaikinti draugišką Lietuvos piliečių požiūrį į mūsų šalį“, – antradienį sakė Rusijos URM atstovė Marija Zacharova.

REKLAMA

Taip ji komentavo Lietuvos sprendimą į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukti Bulgarijos ir Rusijos pilietį, žinomą dainininką Filipą Kirkorovą.

„Norėtume pažymėti, kad represinis požiūris į artistus tapo tikra naujų Europos demokratijų vizitine kortele“, – teigė M. Zacharova.

Anot jos, ne pirmą kartą oficialusis Vilnius „intriguoja“ Rusijos artistų atžvilgiu.

„Anksčiau į šalį nebuvo įleistas A. V. Aleksandrovo dainų ir šokių ansamblis, dainininkai G. Lepsas ir O. Gazmanovas“, – priminė URM atstovė.

Absurdišku kaltinimu ir visiška kvailyste ji pavadino Lietuvos politikų teiginius, kad F. Kirkorovas ir kiti Rusijos atlikėjai yra tapę „minkštosios galios“ įrankiais.

Svarstymai plėsti vadinamąjį juodąjį sąrašą viešojoje erdvėje kilo paaiškėjus, kad subsidijos už neįvykusius ar perkeltus kultūros renginius buvo skirtos Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus planavusioms bendrovėms.


Rašyti komentarą...
A
A
2021-01-19 16:38:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas tuos debilus isrinko?
Atsakyti
-6

M
Mara
2021-01-19 16:31:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gauja pusgalvių. Lygtai Kryme gyvena ne žmonės
Atsakyti
-5

T
Teisibe
2021-01-19 16:36:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pridurku valdzia kirkorovas ant jusu visu padiejo skersa :-)
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (53)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų