Į Pekiną susiruošusiai premjero Gedimino Kirkilo šeimai ir Vyriausybės kancleriui Valdemarui Sarapinui atostogas olimpinių žaidynių sostinėje pavyks pratęsti nepatuštinus piniginės. Į kelionę jie išvyks kaip privatūs asmenys, tačiau turėdami ne už savo pinigus įsigytus bilietus.

Kitą savaitę stebėti olimpinių žaidynių išvykstantys svarbiausi Vyriausybės atstovai - premjeras G.Kirkilas su žmona Liudmila Kirkiliene ir Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas - Pekiną pasieks už mokesčių mokėtojų pinigus. Keliasdešimt tūkstančių litų kainavę bilietai buvo nupirkti už Vyriausybės kanceliarijos lėšas, nors į olimpiadą Kirkilai ir V.Sarapinas vyksta ne kaip vyriausybinės delegacijos nariai, o kaip paprasti turistai. Darbą kaip oficialios mūsų šalies delegacijos atstovai jie pradės tik kelias dienas pasižvalgę po Pekiną.Brangūs bilietai

Pagal naujausią premjero potvarkį į Kiniją stebėti olimpiados ir palaikyti mūsų šalies sportininkų už valstybės pinigus deleguoti G.Kirkilas, L.Kirkilienė, V.Sarapinas, vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila bei Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Algirdas Raslanas. Pastarieji jau stebi olimpines aistras. R.Čiupaila Pekiną pasiekė už 11 tūkst. litų, dar pusantro tūkstančio litų ministras gavo „į rankas“ kaip dienpinigius.

REKLAMA

Vyriausybės kancleris V.Sarapinas kelionę kol kas tik planuoja. Už mokesčių mokėtojų pinigus jam jau nupirkti daugiau kaip 5,5 tūkst. litų kainuojantys bilietai. Kancleriui bus išmokėti ir kelių šimtų litų dienpinigiai.

Premjero šeimos kelionė į Pekiną ir atgal atsiėjo brangiausiai. Už verslo klasės bilietus Vyriausybės kanceliarija sumokėjo 26 tūkst. litų. Mūsų šalies delegacijos apgyvendinimo išlaidas padengs Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

Nemato nieko bloga

G.Kirkilas ir V.Sarapinas į olimpiadą vyks per atostogas. Ateinančiam sekmadieniui bilietus į Kiniją turinti premjero šeima ir Vyriausybės kancleris oficialiai mūsų šaliai Pekine atstovaus tik praėjus trims dienoms, kai atskris. „Į Kiniją vykstu per atostogas. Kaip ir premjeras, vyriausybinės delegacijos narys formaliai būsiu tik olimpiados pabaigoje ir per jos uždarymo ceremoniją“, - aiškino V.Sarapinas.

G.Kirkilas kaip oficialus mūsų šalies atstovas Kinijoje praleis penkias dienas. Jo sutuoktinė Liudmila Lietuvai atstovaus diena ilgiau. Anksčiau namo išsirengęs premjeras paliks ją Pekine. L.Kirkilienė iš Kinijos į Vilnių parskris su V.Sarapinu. Nors į olimpiadą vyksta kaip privatus asmuo, V.Sarapinas nemato nieko bloga, kad už jo kelionę moka mokesčių mokėtojai, o ne pats. „Esu vyriausybinės delegacijos narys, todėl išlaidos ir bus apmokamos iš Vyriausybės kanceliarijos“, - paaiškino jis. Vyriausybės kancleris pabrėžė, kad jam pavyks sutaupyti šiek tiek biudžeto lėšų. Kadangi V.Sarapino atostogos baigsis likus dviem dienoms iki komandiruotės Kinijoje pabaigos, dienpinigiai bus sumokėti tik už tas kelias dienas.

Negaila ir atostogų

Vyriausybės kancleris nežinojo tikslios komandiruotės darbotvarkės, bet vylėsi, kad Pekine bus naudingas. „Būsiu pagrindinis ministro pirmininko pagalbininkas. G.Kirkilo darbotvarkė bus įtempta, stengsiuosi jam padėti“, - aiškino jis. Tarp susitikimų su kitų šalių delegacijomis V.Sarapinas daug laiko planuoja skirti ir varžyboms. Dėl tokių malonių akimirkų kancleriui negaila aukoti ir savaitės atostogų.

REKLAMA

Kitas vyriausybinės delegacijos narys R.Čiupaila Pekine jau kelios dienos. LŽ jis aiškino, kad privalėjo vykti į olimpiadą, nes yra KKSD Kūno kultūros ir sporto komisijos pirmininkas. „Esu kaip sporto ministras, todėl man pridera dalyvauti“, - įsitikinęs jis.


Rašyti komentarą...
P
Paulius
2008-08-09 13:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Obuolys nuo obels toli nerieda.
Komunistų vadas prichvatizavo viešbutį, jo liokajus kirkilas
leido prichvatizuoti maximai Lietuvos energetiką.
Ką reiškia šios dešimtys tūkstančių iš biudžeto nuvogtų lėšų kelionei, jei šalia lengva ranka švaistomi milijardai litų.
Juk smagu raudonųjų kinų irštvoje prisiminti tuos CK valdymo metus ir raudonas vėliavas.
Aš suprantu tuos, kurie emigruoja iš Lietuvos.
Man taip pat čia bloga.
Atsakyti
0

P
Ponai
2008-08-09 14:15:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
linksminasi,o pensininkai -ubagai tegul dvesia.Tokia pritukusių ponų POLITIKA.
Atsakyti
0

J
Jokios
2008-08-09 14:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
moralės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų