• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijos valstybės kontroliuojama korporacija „Gree“ – stambi kandidato į prezidentus Igno Vėgėlės šeimos kontroliuojamos grupės „Vilpra“ tiekėja, rodo tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ su partneriais atliktas tyrimas.

Kinijos valstybės kontroliuojama korporacija „Gree“ – stambi kandidato į prezidentus Igno Vėgėlės šeimos kontroliuojamos grupės „Vilpra“ tiekėja, rodo tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ su partneriais atliktas tyrimas.

REKLAMA

Pasak „Sienos“, „Gree“ produkcija prekiauja ne tik šildymo sistemų prekybos ir įrengimo grupė „Vilpra“, bet ir bendrovė „Internetinė prekyba“, kurios akcininku yra pats I.Vėgėlė.

Būtent „Gree“ kondicionierius „Vilpra“ nurodė eksportavusi į Kirgiziją, o jų eksportas į šią šalį, pačios įmonės pateiktais duomenimis, viršijo milijoną eurų.

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“, atlikęs tyrimą su partneriais Lietuvoje ir Baltarusijoje, balandžio pabaigoje paskelbė, kad būtent su dviem Kirgizijoje registruotomis bendrovėmis „Vilpros“ prekyba staiga išaugo po to, kai Europos Sąjunga (ES) uždraudė kondicionierių eksportą į Rusiją ir Baltarusiją.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodžius šiai informacijai, Lietuvos muitinė pradėjo „Vilpros“ patikrinimą.

Centro tyrimo duomenimis, „Vilpra“ kondicionierius ir kitą „Gree“ produkciją importuoja tiesiogiai iš gamintojo, o prekybos apimtys – milijoninės.

REKLAMA

„Vilpra“ turi sudariusi sutartis su dešimtimis prekių gamintojų visame pasaulyje. Įmonė „Gree“ yra viena iš daugelio prekių tiekėjų. Kiekvienas komercinis susitarimas su mūsų tiekėjas yra konfidencialus“, – raštu pateiktame komentare „Sienai“ teigė „Vilpros“ generalinis direktorius, kandidato į prezidentus brolis Martynas Vėgėlė.

Pasak jo, Lietuvos politinis konfliktas su Kinija verslui atsiliepė neigiamai. 

Kandidatas į prezidentus I. Vėgėlė „Sienai“ teigė nemanantis, kad jo pozicija dėl Kinijos ir Taivano bei „Vilpros“ santykiai su Kinijos tiekėjais kelia jam interesų konfliktą. 

REKLAMA
REKLAMA

Kandidatuodamas į prezidentus bei kalbėdamas apie Lietuvos užsienio politiką, I. Vėgėlė nekart teigė, jog Taivaniečių atstovybės Vilniuje atidarymas buvo neapgalvotas žingsnis, atvedęs Lietuvą į diplomatinį konfliktą su Kinija ir padaręs nemažą ekonominę žalą.  

„Sienos“ duomenimis, ES uždraudus kondicionierių eksportą į Rusiją ir Baltarusiją, staiga išaugo „Vilpros“ prekyba su dviem Kirgizijoje registruotomis bendrovėmis „Mavic Expert“ ir „Service Pack LCD“, kurių registracijos vietos realiai neegzistuoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistų surinktais duomenimis, nuo 2022 metų rugsėjo iki 2023 metų kovo „Vilpra“ į Centrinės Azijos šalį eksportavo kondicionierių už maždaug 940 tūkst. eurų.

„Vilpra“ muitinės tyrėjams neigė bet kokiu būdu bandžiusi apeiti ES sankcijas, o įmonės vadovas, I. Vėgėlės brolis M. Vėgėlė žurnalistų tyrimą tuomet pavadino politiniu.

Bendrovės pateiktais duomenimis, ji į Kirgiziją 2022 metais eksportavo produkcijos už 700 tūkst. eurų, pernai – už 370 tūkst. eurų.

„Sienos“ teigimu, „Vilpros“ ir su ja susijusių įmonių pagrindinis akcininkas yra I. Vėgėlės tėvas Algirdas Stasys Vėgėlė, įvairių antrinių bendrovių valdybose dirbo ir pats kandidatas į prezidentus.

Juokdarys Černiauskas
Juokdarys Černiauskas
Visa Europa ir Amerika prekiauja su Kinija. Jei konservai apsikakojo tai nereiškia, kad paskui juos turi sekti visi.
"Gree" šilumos siurblius Vilpra jau pardavinėjo prieš 9 metus, buvau kažkada seminare ..
Na ir ką - dėl broilerio infantiliškų veiksmų, kas liečia tą salą, - Vilpra turėjo nutraukti ilgamečius kontaktus su tiekėju, kai tuo tarpu tas "Gree" tiekia gaminius visai EU ir USA ?
Pasižiūrėkit, ponai, savo kondikus ir šilumos siublius - 95 proc. jų - bus pagaminti Kinijoje ...
Kinijos įvairių prekių asortimentas Europoje labai ,labai didelis ir turi paklausą nes palyginti pigesnis .Dalis vietinių įmonių jų produkciją perpakuoja ir jau parduoda kaip savo tik žymiai brangiau. Paskutinis mano buitinis pirkinys fotelis prie kompiuterio ,kurį pirkau pigu .lt , kinietiškas ir visai neblogas. Ta šizofrenija ,kurią demonstruoja konservatoriai kariaudami su kinų gaminiais ne blogina mūsų gyvenimo .Blogiausia ,kad tai veikia nepolitišką jaunimą ,kuris dar neišsigydė nuo chunveibiniškos praktikos ,viskuo tikėti .Jų ir samdinių puolimas prieš Vėgėlę jau nestebina ir neįtikina.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų