Kiek sveikatos kainuos V. Andriukaičio sukelta sumaištis?

Aršios kritikos audrą savo pasiūlymais, kaip reformuoti sveikatos apsaugos sistemą, sukėlęs sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pagaliau nusprendė išklausyti ir antrąją pusę.

Kaip rašė naujienų portalas balsas.lt, antradienį ministerijoje jis susitiko su Lietuvos poliklinikų vadovais ir išklausė jų nusiskundimų bei pasiūlymų, susijusių su valdiškų ir privačių sveikatos priežiūros įstaigų santykiais.

Diskusijoje įvairių Lietuvos miestų ir rajonų poliklinikų vadovai kritikavo kvotų sistemą, pageidavo išplėsti galimybes teikti mokamas paslaugas poliklinikose, siūlė, kaip nukreipti jaunus gydytojus dirbti periferijoje, kalbėjo apie problemas, kylančias dėl gydytojų, dirbančių ir valdiškose poliklinikose, ir privačiame sektoriuje, guodėsi, kad privačios sveikatos priežiūros įstaigos neparankius – sunkesnėmis ar lėtinėmis ligomis sergančius ligonius – siunčia atgal į poliklinikas, siūlė padidinti mokamų paslaugų, teikiamų poliklinikose, įkainius, kėlė savanoriško sveikatos draudimo galimybės klausimą.

Tiesa, privačių gydymo įstaigų atstovai tokius ministro susitikimus vertina skeptiškai ir teigia, kad ministras girdi tik tai, ką nori girdėti, o reali situacija ir piešiamos vizijos prasilenkia.

Vasario 5-ąją pacientų organizacijos surengė spaudos konferenciją: „Kokią kainą mokėsime už ministro V. Andriukaičio sukeltą sumaištį?“ Konferencijos metu pacientai ir gydytojai išsakė savo poziciją apie siūlomą sveikatos sistemos pertvarką ir galimas pasekmes.

REKLAMA

Konferencijoje dalyvavusi Vida Augustinienė, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė, kalbėjo: „Mūsų uždavinys, kad sveikatos sistema tarnautų pacientui, turime turėti teisę rinktis paslaugas, o ne biurokratai turi nuspręsti, kur mums eiti gydytis. Jei bus įgyvendintas dabartinis ministro sumanymas šią teisę riboti, nukentėtų ne tik privačiose įstaigose besigydantys pacientai, bet ir visi žmonės.“

Specialistė akcentavo, kad pacientai priversti laukti ilgose eilėse norėdami patekti pas specialistus ar tiesiog išsirašyti vaistų pas šeimos gydytoją. „Jau dabar valstybinių įstaigų medikai per dieną priima po keliasdešimt pacientų ir pildo dokumentus nepakaldami akių, tad išaugus pacientų skaičiui apie kokią kokybę galime kalbėti?“

V. Augustinienė teigė, kad prastės pagalbos suteikimas ir atsiras daugiau užleistų ligų atvejų, tad didės ir mirtingumas.

„Ministras turi prisiimti atsakomybė ir už nelegalius mokėjimus“, – dar vieną problemą priminė specialistė ir pridūrė, kad norėdami sulaukti pagalbos pacientai ieškos būdų tai padaryti.

Laimutis Paškevičius, Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos atstovas, teigė, kad naujoji reforma neturi koncepcijos ir tai pavieniai pasisakymai, kurių tikslas nėra aiškus.


Rašyti komentarą...
t
toma
2013-02-06 10:54:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad sveikatos apsaugą ištraukti iš esamo,net nerandu žodžio,neįsivaizduoju kiek tam reikia jėgų ,laiko ir sveikatos.
Aš manau ,kad šiam žmogui reikia padėti.Kažin ar ši sritis daug skiriasi nuo teisėsaugos supuvimo.
Atsakyti
-2

o
olia
2013-02-06 11:06:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
atsiras daugiau sveikatos paprastiems žmonėms, ir NEBANKROTAS valdiškoms med. įstaigoms.nebus jojama ant poliklinikų kupros .
Atsakyti
-2

r
rrr
2013-02-06 11:27:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
paliete sirsiu lizda ,iskarto matosi kad pataike.palaikau ministra.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų