Kibernetinio saugumo ekspertas: internetiniam saugumui žmonės skiria mažai laiko

Per savaitę į viešumą išlindo, kad nutekinti buvo bent 4 bendrovių duomenys. Gal tai tik ledkalnio viršūnė ir netrukus tokių atvejų bus dar daugiau? Kiek esame apsaugoti pateikdami savo duomenis?

Apie tai – pokalbis su kibernetinio saugumo ekspertu, bendrovės „ESET Lietuva“ vadovu Tomu Parnarausku.

Praėjusią savaitę driokstelėjo duomenų nutekinimo banga. Nukentėjo 4 bendrovės, kurių klientų duomenys buvo nutekinti. Ko dar galime sulaukti?

Tai yra tik tai, kiek mes žinome. O kiek dar nežinome ir kiek dar neišėjo į viešąją erdvę. Kibernetiniai nusikaltimai vyksta kiekvieną dieną. 

Ar tai yra sumanūs programišiai? Galbūt bendrovių apsauga skylėta?

Čia yra keletas aspektų. Įmonės kibernetiniam saugumui ar duomenų apsaugai skiria nepakankamą dėmesį ir finansavimą. Jei reikia taupyti dėl kelių šimtų, tai pasekmės po to didelės. Iki šiol turbūt neturėjome tokių incidentų ir tokių pasėkmių. Grožio chrirugijos atvejis buvo tik garsesnis, kuris lėmė reputacijos, finansų ir kitus nuostolius.

Mes tiesiog neturime tam praktikos. Manau, kad pagarsėję atvejai pabrėžia tai, apie ką kalba kibernetinio saugumo specialistai. Tai yra juodas biznis dėl labai aiškios finasninės naudos. Kibernetiniai nusikaltėliai yra ne studentai ir ne vaikai. Jie siekia labai aiškiai užsidirbti.

Tie žmonės, kurių duomenys nutekėjo. Kokia rizika dėl to? Ar tikrai kažkas gali atsitikti? 

Žmonės internetiniam saugumui skiria mažai laiko. Naudojamės technologijomis labai daug kur. Praktiškai kiekvienas gyvenimo etapas yra perkeltas į skaitmeninę erdvę. Tų sistemų, programų yra tokia galybė, kad žmonės kartais pamiršta įvairius prisijungimus. Tu pradedi jos nebesuvaldyti ir informaciją pradedi supaprastinti. Tai reiškia, kad tą patį slaptažodį naudoji keliose sistemose. 

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų