Ketvirtąja aplinkos viceministre tapo Radavičienė

Aplinkos ministerijos ketvirtąja viceministre nuo pirmadienio dirbs aplinkos inžinierė Raminta Radavičienė. Jai bus patikėta formuoti ir įgyvendinti Lietuvos atliekų tvarkymo ir taršos prevencijos politiką, praneša ministerija. 

„Tikiuosi, kad viceministrė išjudins užstrigusį valstybinį atliekų tvarkymo planą, efektyviai įgyvendins žiedinės ekonomikos paketą, reformuos pakuočių atliekų tvarkymo sistemą, dėl kurios nepasitenkinimą kelia visi sistemos dalyviai“, – pranešime sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

Naujoji viceministrė daugiau kaip aštuonerius metus yra dirbusi ministerijoje – 2005-2014 metais vadovavo Atliekų departamento Atliekų skyriui. 2014-2017 metais ji ėjo Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos prezidentės ir direktorės pareigas. Nuo 2018 metų R. Radavičienė kuravo aplinkosaugos, energetikos, infrastruktūros klausimus Lietuvos pramonininkų konfederacijoje.

R. Radavičienė Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijo aplinkos inžinerijos bakalauro, o Vilniaus universitete – aplinkotyros ir aplinkotvarkos magistro laipsnį.

Viceministrais jau dirba miškų ekologas Danas Augutis, kuruojantis gamtos apsaugos politiką, aplinkosaugos ir verslo vadybos profesionalė Gintarė Krušnienė, kurianti Žaliojo kurso politiką, urbanistas Darius Kvedaravičius, vykdantis teritorijų ir statybų politiką.

Šį trečiadienį Vyriausybė posėdyje pritarė siūlymui didinti aplinkos viceministrų skaičių nuo trijų iki keturių. Aplinkos ministerija pareigybių poreikį motyvuoja Žaliojo kurso svarba. 

„Pagrindimas yra toks, kad Europos Komisija, matome, kad yra užsiėmusi Žaliuoju kursu kaip prioritetine sritimi (...) Aplinkosauga tapo integralia dalimi daugelyje sprendimų“, – posėdyje kalbėjo ministras S. Gentvilas. 

Pasak jo, viceministrų skaičius bus didinimas iš ministerijos vidinių resursų, nedidinant etatų skaičiaus ir neprašant papildomų lėšų darbo užmokesčiui. 

Aplinkos ministerija nurodė, kad papildomam viceministrui 2021 metais prireiks 42-54 tūkst. eurų, tačiau kadangi valstybės biudžetas jau patvirtintas, šiemet lėšų bus paimta iš sutaupyto darbo užmokesčio fondo.


Rašyti komentarą...
P
PP
2021-01-22 19:24:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia didinti aplinkos apsaugoj valdymo išlaidų ,o S Gentvilui pabendrauti su žmonėmis ir patars kaip tvarkytis su atliekomis . Dar Smetonos laikais žydelis važinėdavo ir surinkdavo makulatūrą ,kaulus ,skudurus, ko dėl jo neliko dabar? Jei atliekos bus superkamos valstybės ,krūvos šiukšlių dings.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų