Kęstutis Smirnovas: žinau, kas galėjo lemti pergalę prieš Algirdą Butkevičių

Pergalę Seimo rinkimuose Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje prieš socialdemokratų pirmininką premjerą Algirdą Butkevičių pasiekti padėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderių vizitai prieš pat antrąjį turą, sako rinkimus laimėjęs Kęstutis Smirnovas.

„Buvo mūsų susirinkimas aš ir pasakiau: mano konkurentas yra kitos partijos pirmininkas, jūs lyderiai esate, man turite padėti. Ir Saulius (Skvernelis - BNS), ir Ramūnas (Karbauskis - BNS) mielai sutiko ir atvažiavo paskutinėmis dienomis: ketvirtadienį buvo Ramūnas, penktadienį - Saulius. Nuostabiai pabendravo su žmonėmis, keletą susitikimų turėjome. Gal to ir būtų pritrūkę, jei būtų neatvažiavę“, - LRT laidai „Dėmesio centre“ antradienį sakė LVŽS atstovas.

Premjeras A.Butkevičius vienmandatėje Vilkaviškio apygardoje buvo renkamas nuo 1996 metų, kelis kartus iš eilės buvo išrinktas jau pirmajame ture. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, K.Smirnovui sekmadienį jis pralaimėjo 260-ies balsų skirtumu.

K.Smirnovas pripažino, kad prieš antrąjį turą svarstė tik teorines galimybes laimėti, tačiau iš tiesų to nesitikėjo. Sėkmė rinkimuose, jo nuomone, jį lydėjo ir dėl rinkėjų aktyvumo.

REKLAMA

K.Smirnovas turi edukologijos magistro išsilavinimą, jis - buvęs profesionalus bušido kovotojas, Lietuvos ir tarptautinių turnyrų nugalėtojas. Būsimasis parlamentaras sako neturintis ambicijų vadovauti Švietimo ministerijai. BNS jis anksčiau užsiminė norintis dirbti Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete ir Jaunimo ir sporto komisijoje.

VRK duomenimis, vienmandatėje Vilkaviškio apygardoje K.Smirnovas surinko 49,44 proc., o A.Butkevičius - 47,42 proc. apygardos rinkėjų balsų. A.Butkevičius pirmajame ture pirmavo surinkęs 36,28 proc. rinkėjų balsų, o K. Smirnovas buvo antras su 27,24 proc. balsų.

LVŽS per Seimo rinkimus užsitikrino 56 parlamentarų mandatus, socialdemokratai – 17 mandatų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų