• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinius kelius prižiūrinti bendrovė „Kelių priežiūra“ šaltuoju sezonu kelius turėtų barstyti dažniau – dėl atnaujintų reikalavimų bus reaguojama ne į slidžią dangą, o į jos prognozę, sako įmonės atstovas.

Valstybinius kelius prižiūrinti bendrovė „Kelių priežiūra“ šaltuoju sezonu kelius turėtų barstyti dažniau – dėl atnaujintų reikalavimų bus reaguojama ne į slidžią dangą, o į jos prognozę, sako įmonės atstovas.

REKLAMA

Bendrovės kelių priežiūros ir statybos departamento atstovas Karolis Sakalauskas sako, kad druskos mišinio barstytuvai bei specialaus tirpalo purkštuvai reaguos į informacinės kelių būklės sistemos prognozę apie slidžią dangą. 

„Mes dažniau reaguosime, pasitelkiant mūsų informacinę kelių būklės sistemą, jos pagalba mes turėsime  vykdyti prevencinius barstymus, ši taisyklė yra įdėta į mūsų naujus reikalavimus (...) Jeigu sistema nurodo, kad danga ledėja, mes imamės prevencinių darbų. Seniau prevenciją vykdydavome tada, kai jau aiškiai suprantame – formuosis. Dažniau važiuosime“, – trečiadienį Kaune žurnalistams sakė K. Sakalauskas.

Anot jo, slidžios dangos prevencijai padės nauji barstytuvai, kurių „Kelių priežiūra“ šiemet įsigijo daugiau nei 20.

REKLAMA
REKLAMA

„Nauja technika leidžia druską išbarstyti preciziškiau ir būtent labai svarbu, kai vykdome prevencinius darbus, naujoji įranga mums leidžia itin tiksliai paskleisti gramatūrą (vieno kvadratinio metro masė gramais – BNS) druskos ant dangos“, – kalbėjo K. Sakalauskas.

REKLAMA

Bendrovės komunikacijos skyriaus vadovas Rimantas Zagrebajevas sako, kad pernai sunaudota 110 tūkst. tonų druskos, o šiemet dėl atnaujintų kelių priežiūros reikalavimų jos gali būti sunaudota daugiau.  

„Šiemet trečdaliu daugiau reikės, nes yra atnaujinti reikalavimai ir bus taikoma papildoma prevencija“, – sakė R. Zagrebajevas.

Bendrovė toliau naudos Maroke įsigytą druską, kuri yra veiksminga ir švaresnė, nei anksčiau naudota baltarusiška, sako „Kelių priežiūros“ atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

„Įsigyta druskos iš Maroko, iš tiesų ta druska veikia, mes atlikome bandymus ir mūsų ekspertai nustatė, kad marokietiška druska, lyginant su prieš tai buvusia baltarusiška, dar net yra švaresnė (....) Druska veikia, ji yra ištestuota, ji pilnai užvežta Lietuvoje, kainų skirtumas yra suvaldytas, nes mūsų bendrovė turi sutartis keliems metams į priekį, brangimo šiemet nejaučiame“, – teigė R. Zagrebajevas.

Anot jo, bendrovė yra visiškai pasirengusi šiam žiemos sezonui.

„Šiandien visi 50 vietovių kelių priežiūros yra pasiruošusios išvažiuoti į kelius, tą ir darome, jau šiąnakt apie 70 mechanizmų atliko savo darbus (...) Druskos sandėliai visoje Lietuvoje užpildyti pilnai“, – teigė R. Zagrebajevas.

Kelių priežiūros normatyvus nustato Lietuvos automobilių kelių direkcija, kuri šiemet sugriežtino prevencinį darbą magistraliniuose keliuose.

„Kelių priežiūra“ šalyje prižiūri 21,5 tūkst. kilometrų valstybinių kelių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų