• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pernai rudens Lietuvai priskirtą Vokietijos kariuomenės 41-ąją brigadą keičia 21-oji brigada, trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Nuo pernai rudens Lietuvai priskirtą Vokietijos kariuomenės 41-ąją brigadą keičia 21-oji brigada, trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

REKLAMA

Rotaciją baigiančius vokiečių karius Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys apdovanojo medaliais „Už tarpusavio paramą“. 

„2022-ųjų vasarą Vokietijai nusprendus Lietuvai priskirti Padidinto budrumo brigadą, vos po kelių mėnesių brg. gen. Christiano Nawrato vadovaujami kariai su reikalinga kovos technika jau buvo Lietuvoje. Dar po kelių mėnesių ši brigada jau buvo pasiekusi pilną kovinį pajėgumą veikti Lietuvos teritorijoje kartu su mūsų bei sąjungininkų kariais. Tai labai svarbus solidarumo ženklas ir pavyzdys, kuomet Vokietijos bei viso NATO vienybė yra įrodoma konkrečiais darbais ir veiksmais“, – sakė generolas.

Vadovavimą perimanti Vokietijos kariuomenės 21-oji brigada, vadovaujama Marco Eggerto (Marko Egerto), toliau vykdys atgrasymo ir gynybos užduotis.

REKLAMA
REKLAMA

Apie 4 tūkst. karių turinti brigada yra vienas iš Vokietijos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgų vienetų.

Didžioji dalis jos šiuo metu yra dislokuota Vokietijoje. Praėjusiais metais Rukloje dislokuotas Vokietijos kariuomenės 41-osios brigados priešakinis valdymo elementas vykdė pratybų planavimo užduotis pagal karinio rengimo planus, dalyvavo Lietuvos kariuomenės organizuojamuose mokymuose, treniravosi kartu su Lietuvos ir sąjungininkų kariais.

REKLAMA

Lietuvos ir Vokietijos vadovai pernai priėmė bendrą komunikatą dėl vokiečių brigados priskyrimo Lietuvai. Kurį laiką diskutavusios, ar šis vienetas turėtų šalyje būti dislokuotas tik pratyboms, ar nuolat, šalys galiausiai sutarė dėl pastarojo varianto.

Vokietija dislokuoti brigadą Lietuvoje žada per kelis artimiausius metus, kitąmet dėl to turėtų būti pasirašyta tarpvalstybinė sutartis.

Planuojama, kad Vokietija Lietuvoje dislokuos tankų, du manevro, artilerijos ir logistikos batalionus.

Vilnius ir Berlynas šiuo metu derasi, kokią infrastruktūrą Lietuva turės įrengti atvyksiantiems Vokietijos kariams. Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius yra sakęs, kad Lietuva turės parengti ne tik karinę, bet ir vadinamąją socialinę infrastruktūrą, pavyzdžiui, mokyklas, darželius, laisvalaikio erdves.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų