brigada

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „brigada“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „brigada“.

Pistorius: pasirengimas brigados perkėlimui į Lietuvą „vyksta labai gerai“

Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius sako, kad pasirengimas planuojamam Bundesvero brigados perkėlimui į Lietuvą „vyksta labai gerai“. Į balandį planuojamą perkelti pradinę brigados komandą yra gerokai daugiau pretendentų nei numatyta vietų, sakė B. Pistorius trečiadienį lankydamasis 122-ajame šarvuotajame pėstininkų batalione Oberfychtache Bavarijoje, kurį numatyta dislokuoti Lietuvoje.
Aktualijos 2024-02-28

Arvydas Anušauskas: su Berlynu dėl vokiečių karių ir jų šeimų apgyvendinimo tikimasi sutarti pavasarį

Dėl tikslių reikalavimų vokiečių brigados karinei ir civilinei infrastruktūrai Vilnius su Berlynu tikisi sutarti pavasarį, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. „Einame link tokio Lietuvos-Vokietijos susitarimo sudarymo, mums jo norėtųsi kuo greičiau, kad tuos infrastruktūrinius darbus, dėl kurių sutarta, mes galėtume pradėti greičiau“, – šią savaitę BNS sakė ministras. „Tikiuosi, kad mes turėsime projektą jau pavasarį“, – pridūrė A. Anušauskas.

DIENOS PJŪVIS. Kritika dėl gynybos planų – ar išmoksime pamokas ir taisysime?

Lietuva yra išsikėlusi ambicingus tikslus sukurti sausumos diviziją, kuriai reikalingas tankų batalionas, pasirengti vokiečių brigados dislokavimui mūsų šalyje su šeimomis, kasmet didinti šauktinių skaičių ir pereiti prie visuotinio šaukimo bei padidinti ir tinkamai parengti aktyvųjį rezervą, tam reikia papildomų lėšų.

Vokietijoje nutekintas diplomatinis susirašinėjimas apie brigadą Lietuvoje: „Laukia sunkios derybos“

Rūpesčiai dėl vokiečių karių brigados Lietuvoje nesibaigia. Vokietijos leidinys „Der Spiegel“ paviešino diplomatinį vokiečių susirašinėjimą – jame nuogąstaujama, kad pačiai Lietuvai vokiečių brigada yra per brangi ir pinigų tam nėra. Esą lietuviai nori, kad net ir namus, mokyklas bei darželius vokiečių karių šeimoms statytų pati Vokietija iš savo piniginės. Mūsų politikai, kaip ir įprasta, reaguoja ramiai – atkerta, kad jokių problemų nėra, pinigų, kiek reikės, tiek ir bus.

Planas dėl Vokietijos brigados dislokavimo bus pasirašomas kitą savaitę

Lietuvos ir Voketijos gynybos ministrai kitą savaitę Vilniuje pasirašys planą dėl Bundesvero brigados dislokavimo, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). Pasak jos, gruodžio 18-ąją, pirmadienį, Arvydo Anušausko ir Boriso Pistoriaus pasirašomas planas įtvirtins abiejų šalių ketinimus dėl Vokietijos brigados Lietuvoje ir tolesnę veiksmų eigą dislokuojant vienetą visa apimtimi. Anksčiau planuota, kad Vokietijos brigados kariai į Lietuvą atvyks palaipsniui – jau nuo 2024 metų.

Keičiasi Lietuvai priskirtos Vokietijos brigados rotacija

Nuo pernai rudens Lietuvai priskirtą Vokietijos kariuomenės 41-ąją brigadą keičia 21-oji brigada, trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė. Rotaciją baigiančius vokiečių karius Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys apdovanojo medaliais „Už tarpusavio paramą“.  „2022-ųjų vasarą Vokietijai nusprendus Lietuvai priskirti Padidinto budrumo brigadą, vos po kelių mėnesių brg. gen. Christiano Nawrato vadovaujami kariai su reikalinga kovos technika jau buvo Lietuvoje.
Aktualijos 2023-12-06

Vokiečių ambasadorius: į Lietuvą atvyks apie 4,8 tūkst. karių, 200 civilių personalo

Berlynui ketinant Lietuvoje dislokuoti brigadą, Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Cornelijus Zimmermannas sako, kad į šalį atvyks apie 4,8 tūkst. karių ir 200 civilių personalo. „Galiu informuoti, kad planuojame atsiųsti apie 4800 karių ir 200 civilinio personalo“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė diplomatas. Anot jo, dislokavimo procesas vyks palaipsniui. „Manau, kad naudos nėra iš karių be būsto, o taip pat – iš būsto be karių.

Nausėda su Vokietijos prezidentu aptarė saugumą, brigados dislokavimą Lietuvoje

 Vokietijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su Vokietijos kolega Franku-Walteriu Steinmeieriu aptarė regioninio saugumo ir Vokietijos brigados dislokavimo klausimus. Kaip pranešė Prezidentūra, valstybių vadovai taip pat kalbėjosi apie Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo, regiono saugumo ir gynybos klausimus, tolesnį atsaką į Rusijos agresiją Ukrainoje bei padėtį Vidurio Rytuose.

Vokiečių ministras: Lietuvos atsakomybė – tiesiogiai su brigada nesusijusios išlaidos

Lietuvoje viešintis Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris sako, kad Vilnius ir Berlynas dar tariasi dėl reikalingų investicijų šalyje priimant vokiečių brigadą, tačiau tiesiogiai su kariniu vienetu nesusijusios išlaidos yra Lietuvos atsakomybė. „Šio įsipareigojimo finansinė našta bus finansuojama iš Vokietijos biudžeto, tačiau daugiausia dėmesio skiriant karinėms išlaidoms, – žurnalistams penktadienį Vilniuje sakė Ch. Lindneris.

Iki metų pabaigos planuojama pasirašyti vokiečių brigados dislokavimo Lietuvoje planą

Iki šių metų pabaigos Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministerijos planuoja pasirašyti vokiečių brigados dislokavimo Lietuvoje planą. Kitąmet vokiečiai žada Lietuvoje įkurti pradinį brigados štabo elementą, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas trečiadienį Briuselyje susitiko su Vokietijos gynybos ministru Borisu Pistoriusu ir aptarė šios šalies brigados nuolatinio dislokavimo Lietuvoje gaires.
REKLAMA
REKLAMA

Pistorius patvirtino: Vokietija dislokuos Lietuvoje brigadą

Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius užtikrino Baltijos valstybėms savo šalies karinį patikimumą atgrasant Rusiją. „Vokietija prisiima atsakomybę. Vokietija prisiima lyderystę“, – sakė jis trečiadienį saugumo konferencijoje Estijos sostinėje Taline. B. Pistorius patvirtino, kad Bundesveras dislokuos Lietuvoje kovinės parengties brigadą. Remiantis planais, šalyje nuolat bus dislokuota 4 000 karių – su šeimomis ir vaikais.

Anušauskas su Vokietijos ambasadoriumi aptarė brigados, gynybos klausimus

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pirmadienį susitikęs su naujuoju Vokietijos ambasadoriumi Cornelijumi Zimmermannu aptarė brigados dislokavimo Lietuvoje, gynybos klausimus. „Vokietija – strateginė mūsų sąjungininkė. Vertiname jos lyderystę ir įsipareigojimus mūsų regione, ilgalaikes investicijas į karinę infrastruktūrą, taip pat paramą mūsų įsigijimams.
Aktualijos 2023-09-18

Anušauskas: Vokietijos brigados dislokavimo plano tikimasi iki rugsėjo pabaigos

Lietuva tikisi, kad Vokietijos brigados dislokavimo planas bus parengtas iki rugsėjo pabaigos, sako krašto apsaugos ministras. „Jungtinė darbo grupė pradeda darbą, be abejo, tas laikotarpis, dabar vasara, šiek tiek galbūt trikdo, bet mes tikimės iki rugsėjo galo visa tai turėti“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė Arvydas Anušauskas. „Mums planuojant ir finansus, ir statybas, viską organizuojant, visus projektavimus, mums jo (plano – BNS) reikia kuo greičiau“, – tvirtino jis.

Anušauskas: dėl vokiečių brigados dislokavimo plano siekiama sutarti „kuo greičiau“

Lietuva siekia dėl Vokietijos brigados dislokavimo plano šalyje sutarti „kuo greičiau“, nebūtinai iki metų galo, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Vilniuje susitikęs su Berlyno kolega. „Ne iki metų galo, o kaip įmanoma greičiau, – žurnalistams trečiadienį NATO Vilniaus viršūnių susitikimo paraštėse kalbėjo ministras. – (Kad galėtume – BNS) finansuoti, statyti, projektuoti, mums reikia greičiau turėti patį planą.

Vokiečių ministras: Vokietija šiemet turėtų parengti planą dėl brigados Lietuvoje

Vokietija iki metų pabaigos turėtų parengti planą dėl brigados Lietuvoje dislokavimo, sako Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius. „Kalbėjau su Lietuvos kolegomis, yra sutarimas, kad iki ketvirto ketvirčio, prieš ketvirtą ketvirtį kartu parengsime gaires, planą dėl (...) brigados dislokavimo čia, Lietuvoje“, – žurnalistams Vilniuje antradienį sakė B. Pistorius, dalyvaujantis NATO viršūnių susitikime.
Aktualijos 2023-07-11

Vokiečių ambasadorius: brigada Lietuvoje – darbo, o ne viešų kalbų rezultatas

Kadenciją baigiantis Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonnas sako, kad Berlyno pareiškimas dėl nuolatinio brigados dislokavimo Lietuvoje yra sunkaus darbo, o ne viešos komunikacijos rezultatas. „Dalykai per metus pasikeitė. Mes tai visada ir sakėme. Aš visada bandžiau tai paaiškinti Lietuvos partneriams, kad brigada yra sisteminis dalykas. Brigada nėra tik 4 tūkst. karių atsiuntimas kažkur į laukus. Tai labai kompleksinė užduotis.
Aktualijos 2023-06-29

Šimonytė: patvirtinimas dėl brigados parodė, kad reikia ginti savo interesus

Berlyno patvirtinimas apie pasirengimą Lietuvoje nuolat dislokuoti karių brigadą parodė, jog svarbu ginti savo interesus, sako premjerė Ingrida Šimonytė. „Mes visada sakėme, kad mes esame pasirengę parengti infrastruktūrą tam, kad galėtumėme priimti visą brigadą ir tą darysime nepaisant vykstančių derybų“, – Seime antradienį kalbėjo ministrė pirmininkė. „Mus čia kritikavo kai kas, kad mes labai griežtai užsimojome, kad gal taip negražu, gal taip negalima, gal negalima savo interesų ginti.

Landsbergis: Vokietijos pareiškimas dėl brigados atitinka tai, kas buvo sutarta

Berlynui paskelbus apie pasirengimą Lietuvoje nuolat dislokuoti karių brigadą, Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad toks pareiškimas atitinka tai, kas buvo tarp šalių sutarta. „Tai labai tvirtas Vokietijos vyriausybės pareiškimas, (...) atitinkantis tai, kas buvo sutarta anksčiau“, – britų leidiniui „Financial Times“ Liuksemburge sakė Lietuvos ministras.

Čmilytė-Nielsen: Berlyno sprendimui dėl brigados galbūt padėjo ir Lietuvos aktyvumas

Berlynui paskelbus apie pasirengimą Lietuvoje nuolat dislokuoti karių brigadą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, jog tam įtakos galėjo turėti ir didelis Vilniaus aktyvumas šiuo klausimu. „Aš nuo pat pradžių sakiau, kad geriausia, kad visos diskusijos mūsų viduje liktų, jei yra kažkokių abejonių.

Grybauskaitė apie sprendimą dėl brigados: jei vokiečiai pažadėjo, reiškia įgyvendins

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad vokiečių žodiniai pažadai reiškia tiek pat, kiek ir rašytiniai įsipareigojimai, todėl sprendimas dėl brigados bus įgyvendintas. Taip ji kalbėjo Berlynui paskelbus, jog šis yra pasirengęs Lietuvoje nuolat dislokuoti karių brigadą. „Jei partneris jums duoda žodį, o tas žodis yra vokiečių žodis, tai jis bus įgyvendintas“, – pirmadienį Vilniaus rotušėje sakė buvusi šalies vadovė.
Aktualijos 2023-06-26

Prezidentas pasakė viską, ką galvojo apie Landsbergio ir Šimonytės reakciją į čekučių skandalą

Skaitydamas metinį pranešimą šalies prezidentas nepaminėjo nė vieno Vyriausybės nario pavardės, tačiau paminėjo įvairias situacijas, iš kurių buvo galima atpažinti kritiką kai kuriems ministrams. Siūlome susipažinti su pagrindinėmis citatomis, kurios demonstruoja prezidento Gitano Nausėdos požiūrį į problemas skirtingose srityse. Prezidentas taip pat išsakė atvirą požiūrį į valdančiosios daugumos reakciją čekučių skandalo centre, kai buvo siekiama surengti priešlaikinius rinkimus.

Į Lietuvą pratyboms atvyko dalis Vokietijos priskirtos brigados karių su technika

Į Lietuvą pratyboms keltu šeštadienį atvyko dalis Vokietijos priskirtos brigados karių su technika. Jie išsilaipino Klaipėdoje ir vyks į Generolo Silvestro Žukausko poligoną. Keltais į Lietuvą atvyko tik dalis karių, likusieji į šalį atvyksta keliais, oro transportu ir geležinkeliais. Iš viso į Lietuvą atkeliauja bataliono dydžio vienetas su paramos elementais – apie tūkstantį karių. Vėliau birželį jie dalyvaus dvišalėse pratybose „Griffin Storm“ (liet.

Anušauskas: artimiausias susitikimas su vokiečiais dėl brigados vyks po poros savaičių

Artimiausias susitikimas su Vokietijos atstovais dėl Lietuvai priskirtos brigados vyks po kelių savaičių, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. „Dirbama ir, tiesą sakant, už poros savaičių bus eilinis mūsų darbo grupės Lietuvos ir Vokietijos ministerijų susitikimas šiuo klausimu, nes kiekvienas susitikimas vis tiek yra postūmis tolyn“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.
Aktualijos 2023-05-31

Vokietijos prezidentas: „Ginsime kiekvieną kvadratinį NATO teritorijos centimetrą“

Lietuva ir Vokietija nesiginčija dėl brigados dislokavimo. Taip pareiškė Vilniuje besilankantis Vokietijos prezidentas Steinmeieriso. Pasak jo, šalys „daro žingsnius“, kad vokiečių karių skaičius Lietuvoje didėtų. Visgi nei jis, nei Gitanas Nausėda ir toliau nesako, kada tiksliai vokiečių kariai mūsų šalyje galėtų būti dislokuoti nuolat. O Štainmajeris į Vilnių atsivežė ir dovaną – trijų kunigaikščio Gedimino laiškų nuorašus.

DIENOS PJŪVIS. Kodėl nesusikalbame su vokiečiais dėl garsiosios brigados – kieno čia kaltė?

Antradienį į Lietuvą atvyko Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris, jis susitiko su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda. Spaudos konferencijos metu neišvengta klausimų apie vokiečių brigadą Lietuvoje. Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pasak Vokietijos prezidento, abi pusės dėl šio klausimo sutaria, jokių ginčų dėl brigados buvimo nėra, yra tik techniniai dalykai ir „namų darbai“, kuriuos turi atlikti tiek Lietuva, tiek Vokietija.

Vokietijos prezidentas: Lietuvoje realiai jau yra dalis brigados

Antradienį į Lietuvą atvyko Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris, jis susitiko su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda. Spaudos konferencijos metu neišvengta klausimų apie vokiečių brigadą Lietuvoje.  Pasak Vokietijos prezidento, abi pusės dėl šio klausimo sutaria, jokių ginčų dėl brigados buvimo nėra, yra tik techniniai dalykai ir „namų darbai“, kuriuos turi atlikti tiek Lietuva, tiek Vokietija.

Dovilė Šakalienė: „Be vokiečių niekas nieko daugiau mums nesiūlo ir neduos“

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žeria priekaištus iš Vokietijos grįžusiam prezidentui Gitanui Nausėdai dėl žadėtos vokiečių brigados. Kol politikos lyderiai pešasi ir nesutaria, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Dovilė Šakalienė teigia, kad be vokiečių Lietuvai daugiau niekas nieko neduos, todėl nereikėtų taip šokinėti.

Ar galime pasitikėti Vokietija?

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dėl laipsniško vokiečių brigados dislokavimo Lietuvoje jau sutarta ir tai tik laiko klausimas. Tačiau konkretūs susitarimai vis dar labai migloti. Ką reiškia pažadas daugiau karinio Vokietijos pajėgumo mainais už atliktus namų darbus? Brigada bus tik priskirta ar fiziškai dislokuota? Ar galime pasitikėti Vokietija? „Dėmesio centre“ – Jörg Vollmer, Vokietijos atsargos generolas, buvęs NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadas. Šįvakar, 19.30 val.

Nausėda Vokietijoje: „Padarysime viską, kad sukurtume sąlygas dislokuoti Vokietijos brigadą jau 2026 metais“

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su Vokietijos Kancleriu Olafu Scholzu. Susitikime daugiausia dėmesio skirta pasiruošimui NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimui saugumo ir gynybos srityje, Rusijos karo prieš Ukrainą ir agresorės atsakomybės už karo ir agresijos nusikaltimus klausimams, rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

Skaisgirytė: Vokietijos brigados klausimas nepelnytai politizuojamas

Vokietijos brigados klausimas yra nepelnytai politizuojamas, sako prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė. Taip ji kabėjo prezidentui Gitanui Nausėdai viešint Vokietijoje, kur ketvirtadienį susitikimo su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu metu jis sieks suvienodinti Vilniaus ir Berlyno požiūrį dėl šių vokiečių pajėgų dislokavimo Lietuvoje. „Brigados klausimas, kuris visiškai nepelnytai, sakyčiau, politizuojamas, turėtų nustoti būti diskutuojamas kiekviena pasitaikančia proga.

Krašto apsaugos ministras: karinių statybų Lietuvoje daugės

Apie nuolat dislokuotą vokiečių karių brigadą svajojanti Lietuva stato viską: karinius miestelius, karinės technikos dirbtuves, sandėlius. Krašto apsaugos ministras žada, kad karo Ukrainoje akivaizdoje karinių statybų Lietuvoje tik daugės. Planų nekeičia ir tai, kad statybos darbai brangsta. Karinio miestelio statybos prie Vilniaus, Rokantiškėse, prasidėjo praėjusių metų viduryje.

Buvęs JAV gynybos sekretorius: Lietuvai būtų labai naudinga turėti vokiečių brigadą šalyje

Lietuvai būtų labai naudinga, kad vokiečių brigada būtų šalies teritorijoje, tačiau privalu paruošti sąjungininkams reikalingą infrastruktūrą, sako buvęs Jungtinių Valstijų (JAV) gynybos sekretorius Markas Esperis. „Manau, kad Lietuvai tikrai būtų labai naudinga turėti vokiečių brigadą čia“, – vizito Vilniuje metu BNS sakė jis.

Grybauskaitės kritika valdžiai: reikia elgtis diplomatiškiau

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė balsuodama antrame savivaldos rinkimų rate neišvengė klausimų ir apie Lietuvos politiką. Prezidentės klausta, ką ji mano apie Užsienio reikalų ministro ir kitų politikų ginčus, brigados iš Vokietijos dislokavimą, galimą vokiečių nenorą čia būti. Ji pabrėžė, kad iš savo patirties gali pasakyti, jog Vokietijos Vyriausybės laikosi savo žodžio ir paragino Lietuvos politikus kalbėti ir elgtis diplomatiškiau.

Skvernelis: dėl brigados Vokietijai daromas nepagrįstas spaudimas

Dėl vokiečių brigados dislokavimo Lietuvoje Berlynas  spaudžiamas nepagrįstai, sako opozicinės Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis. „Aš manau, kad ta retorika ir tie veiksmai, kuriuos daro valdantieji, neprisideda prie to, kad būtų rastas pragmatiškas dialogas tarp Lietuvos ir Vokietijos. Atrodo iš šalies, kad daromas nepagrįstas spaudimas Vokietijos pusei“, – penktadienį Žinių radijui sakė parlamentaras.

Šimonytė: Lietuva laikosi pozicijos, kad dėl brigados su Vokietija sutarta

Lietuvos požiūris, kad su Vokietija sutarta dėl brigados buvimo šalyje nesikeičia, o jai skirta infrastruktūra bus rengiama toliau, sako premjerė ir užsienio reikalų ministras. Taip Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis kalbėjo po to, kai šią savaitę Lietuvoje apsilankęs Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius pareiškė, kad sprendimai dėl nuolatinio Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje priklauso nuo NATO pozicijos.

Anušauskas: svarbiausia – Vokietijos patikinimas, kad jos saugumas yra Lietuvos saugumas

Netylant diskusijoms dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pabrėžia, kad reikėtų koncentruoti dėmesį į Berlyno patikinimą dėl saugumo, taip pat – į naujus NATO gynybos planus, kuriuos aljansas rengiasi tvirtinti Vilniuje liepą.

DIENOS PJŪVIS. Vokietija nesutinka dislokuoti brigados Lietuvoje: kas dėl to kaltas?

„Vaiduoklių brigada“ – tuo gali virsti Vokietijos ir Lietuvos susitarimas dėl vokiečių karių brigados dislokavimo mūsų šalyje. Vokiečių spauda praneša, kad Vokietijos Vyriausybė nesiųs brigados nuolatiniam buvimui į mūsų šalį. Pats gynybos ministras Lietuvoje pareiškė, kad sprendimas dėl brigados turi būti priimtas NATO lygiu, taip iš esmės atsitraukdamas nuo dar pernai dvišaliu pagrindu priimto susitarimo.

Naujasis Vokietijos gynybos ministras Lietuvoje griežtas: „Tai nėra klausimas, kas ko nori“

„Vaiduoklių brigada“ – tuo gali virsti Vokietijos ir Lietuvos susitarimas dėl vokiečių karių brigados dislokavimo mūsų šalyje. Vokiečių spauda praneša, kad Vokietijos Vyriausybė nesiųs brigados nuolatiniam buvimui į mūsų šalį. Pats gynybos ministras Lietuvoje pareiškė, kad sprendimas dėl brigados turi būti priimtas NATO lygiu, taip iš esmės atsitraukdamas nuo dar pernai dvišaliu pagrindu priimto susitarimo.

Vokietijos gynybos ministras nedžiugina: brigados gali ir nebūti?

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su Vokietijos gynybos ministru Borisu Pistorius. Ministrai kalbėjosi apie Berlyno pajėgumų didinimą Lietuvoje. Vokietija nėra tikra ar Lietuvoje reikia nuolat dislokuotos brigados, mano, kad tai  turi spręsti NATO. Lietuva sako, kad su mūsų saugumu juokauti nereikėtų.

Vokietija nesutinka dislokuoti brigados Lietuvoje, skelbia „Der Spiegel“

Vokietijos žadėtoji Lietuvai kariuomenės brigada pamažu virsta „vaiduoklių brigada“, rašoma vokiečių „Der Spiegel“. Šaltinių teigimu, Vokietijos valdžia nesutinka atsiųsti į Lietuvą tūkstančių vokiečių karių, vietoje to siūlo „greitą reagavimą“. Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pernai į Lietuvą atvyko su didžiuliais pažadais: šalis suteiks visą brigadą Lietuvos gynybai, tuomet aiškino jis.
152 2023-03-07

Landsbergis: Vokietijai iki galo neatsakant dėl brigados, turime statyti infrastruktūrą

Vokietijai iki galo neatsakant, ar į Lietuvą atvyks, ir kada, žadėtoji brigada, mūsų šalis vis viena turi įgyvendinti savo įsipareigojimus ir statyti infrastruktūrą, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Vyksta toks „pagauk ungurį plikomis rankomis“ vandenyje procesas, – portalui LRT.lt sakė ministras. – Keletas dalykų yra įtvirtintų ir manau, kad joks save gerbiantis partneris negalėtų nuo to atsitraukti.

Prisišaudėme sau į kojas: kodėl nesusikalbame su vokiečiais ir pešamės tarpusavyje?

Vokiečių brigados galimas dislokavimas ir su tuo susiję ginčai, pykčiai ir pasišpilkavimai Lietuvoje jau netyla gerus pusę metų. Saugumas ir priešakinė gynyba mums toks skaudus klausimas, kad bet kokie nesusikalbėjimai ar nutylėjimai virsta politiniais pykčių purslais. Kada bus ta brigada? Ar ji išvis bus ir ar ji išties buvo pažadėta, nesutariama iki šiol.

Laurynas Kasčiūnas apie Vokietijos brigados dislokavimą Lietuvoje: „Tai jau būtų labai daug“

Vokietijos brigados Lietuvoje klausimas vis dar diskutuojamas. Abi pusės negeba susitarti, kokia ta brigada turėtų būti iš tiesų, lietuviai jos nori čia, o vokiečiai sako, kad brigada čia tik treniruosis. TV3 žinių „Dienos komentare“ Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas atsakė, kaip ketinama pasiekti tikslo, kad brigada čia būtų visą laiką. Šiuo metu esate Vokietijoje ir ten visas dėmesys nukreiptas į naująjį gynybos ministrą.

Anušauskas: Vokietijos ministrės pasitraukimas trumpam pristabdys diskusijas dėl brigados

Vokietijos gynybos ministrės Christine Lambrecht pasitraukimas laikinai pristabdys Vilniaus ir Berlyno diskusijas dėl brigados, tačiau didesnės įtakos neturės, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. „Keičiasi ne tik ministrė, bet ir valstybės sekretoriai kartu su ja. Be abejonės, kažkokia pauzė trumpalaikė bus, bet tik tiek“, – BNS pirmadienį sakė politikas. „Nemanau, kad neigiamos įtakos tai galėtų turėti“, – pridūrė A. Anušauskas.

Vokietijos ambasadorius: visi pripažįsta, kad Lietuva dabar negalėtų priimti brigados

Visi Lietuvoje pripažįsta, kad šalies infrastruktūra dabar būtų nepajėgi priimti visos brigados, sako Vokietijos ambasadorius šalyje Matthias Sonnas, todėl, pasak jo, pajėgų rotavimas yra geriausia, ką jo šalis šiuo metu gali padaryti. „Mes neprieštaraujame, kad Lietuvos atveju žengiame kiek greičiau nei likusiame Rytų flange. Bet turime turėti omeny, kad NATO Baltijos šalys yra viena ginama vietovė. Nėra atskirai Lietuvos, tada kitos šalies, dar kitos šalies.

Skvernelis apie ginčus dėl vokiečių brigados: atrodome kaip klounai

Vieši ginčai dėl Vokietijos brigados Lietuvoje atrodo nesolidžiai, įsitikinęs buvęs premjeras, partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis. Anot jo, susidaro įspūdis, kad Lietuva dėl savo nesusikalbėjimų kaltina Vokietiją, o tai verčia mus atrodyti kaip „klounus“. Apie tai jis antradienį kalbėjo TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“. „Iš esmės mes dabar savo vidinius įsivaizdavimus bandome aiškintis tarpusavyje kaltindami Vokietiją.

Atsargos pulkininkas apie NATO gynybą: „Šalys yra tiesiog nusirengusios“

Politikai kaltina vieni kitus dėl pažadėtos vokiečių brigados, kurios Lietuvoje galime ir nesulaukti, o neišlaikęs kaltinimų pažėrė net Vokietijos ambasadorius. Dar sunkiau Lietuvai pasiekiamos atrodo oro gynybos sistemos. Atsargos pulkininkas Gintaras Ažubalis sako, kad tai ne tik mūsų, bet ir visų sąjungininkų problema, nes daugelis tikisi, kad ukrainiečiai nusilpnins Rusijos pajėgas, todėl neskuba atstatyti savų pajėgumų.

Skvernelis apie ginčus dėl vokiečių brigados Lietuvoje: „Tai negi sunku dar kartą susėsti ir dar kartą padėti taškus“

Aistros dėl Lietuvai pažadėtos vokiečių karių brigados liejasi per kraštus. Mat vis dar nesutariama, kur ji turėtų būti. Lietuva nori visos brigados savo teritorijoje, o Vokietijoje sklinda nuomonės, kad dalis karių galėtų likti savo gimtojoje žemėje. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė siūlantis dar kartą išsiaiškinti, kokį susitarimą birželį pasirašė Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.

Premjerė tikisi, kad diskusijas dėl vokiečių brigados pakeis konkretūs planavimo darbai

Premjerė Ingrida Šimonytė tikisi, kad diskusijas dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje pakeis konkretūs planavimo darbai. „Brigada nėra nei mėnesio, nei dviejų mėnesių, nei pusės metų klausimas. Vyriausybė dirba savo darbą, susiplanavo lėšas kariniam mobilumui, priimančios šalies paramai ir darys viską, kad čia galėtų priimti kuo daugiau sąjungininkų karių. Tikiuosi, kad diskusijos pasibaigs ir pereisim prie konkrečių planavimo dalykų“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.
Aktualijos 2022-12-20

Pacientas Vilniuje užsipuolė medikus: prireikė skubios pagalbos

Šeštadienį Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties vairuotojas buvo užpultas ir sumuštas paciento, kuris atsisakė vykti į gydymo įstaigą. Apie šį atvejį naujienų portalui tv3.lt patvirtino Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties laikinai einanti direktorės pareigas Natalija Jasinskienė. Išleistas gydytis į namus Ji teigė negalinti pateikti itin daug informacijos dėl šio įvykio, nes šiuo metu vyksta tyrimas, tačiau teigė, kad toks įvykis yra užfiksuotas.
2022-11-14
Į viršų