Keičiamas karantinas: dalis pradinukų po atostogų grįžta į klases

Vyriausybė trečiadienio posėdyje įtvirtino smulkų karantino pakeitimą. Juo savivaldybės įpareigojamos pasirūpinti pradinukais, kai jų tėvai dėl darbo negali likti namuose jų prižiūrėti. Dėl to dalis pradinukų po žiemos atostogų grįš į klases.

„Savivaldybių administracijos užtikrina vaikų, ugdomų pagal pradinio ugdymo programą, nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą įstaigose <...>, kai tėvai, įtėviai, globėjai, įstatyminiai atstovai privalo darbo funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje ir negali vaikų priežiūros užtikrinti namuose“, – rašoma Vyriausybės nutarime.

Šie pakeitimai galios asmenims, kurie susiję su Covid-19 valdymu, – medikams, pareigūnams ir kt.

„Po žiemos atostogų visi bendrojo ugdymo mokiniai mokysis nuotoliniu būdu. Tačiau norime papildyti nutarimą nuostata, kuri užtikrintų saugias sąlygas vaikams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą ir negali likti vieni namuose. Kol tėvai dirba svarbius darbus valdant epidemiologinę situaciją, medicinos, slaugos darbuotojai, statutiniai darbuotojai“, – trečiadienį kalbėjo švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pirmojo karantino metu tokios paslaugos buvo teikiamos maždaug 600 pradinukų. Skaičiuojama, kad ir šio karantino metu skaičius būtų panašus.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija svarsto, kad pradinukai galėtų mokytis mokyklose, dienos centruose ar kitose įstaigose.

Švietimo įstaigos ugdymą ir veiklas pradinukams organizuos užtikrindamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. 

Žiemos (Kalėdų) atostogos pradinių klasių mokiniams baigiasi 2021 m. sausio 3 d., 5–12 kl. mokiniams – sausio 5 d.

Ugdymas – nuotolinis

Karantino metu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos veikia įprastu būdu. Tuo metu pamokos mokyklose – tik nuotoliniu būdu.

Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programose rekomenduojama dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai ar globėjai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Ugdymas įprastu būdu taikomas specialiose mokyklose ir klasėse.

Sugriežtintas karantinas Lietuvoje įvestas nuo gruodžio 16 d. iki gruodžio 31 d. imtinai.  


Rašyti komentarą...
S
Siaubas
2020-12-30 15:18:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikra nesąmonė tipo ir taip mažai covid pradinukai į mokyklą ,o gerb.seimo nariai ir nuotoliniu gali tipo dirbti. Kam tada tas karantinas jei vėl sėdės klasėje visi ir platins iš šulės koronas? Atidarom viską ir ramu.
Atsakyti
-11

N
Nu ir sprendimai
2020-12-30 14:43:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiems karantinas, isskyrus spec mokyklas. Nesamone kazkokia
Atsakyti
-8

A
Apsispręskit
2020-12-30 15:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai apsispręskite - ar nepaprastąją padėtį įvedat, ar atidarot viską
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų