Kėdainių ligoninėje plečiamas „kovidinis“ skyrius: daugėja susirgusiųjų

Kėdainiuose – pusantro tūkstančio sergančiųjų ir beveik 20 mirčių nuo koronaviruso. Ligoninėn patenka vis jaunesni ir vis sunkiau sergantys pacientai. Papildomo deguonies jau reikia ir 30-mečiams – tokia yra Kėdainių kasdienybė. Kėdainių krašto medikai užversti kovidiniais ligoniais.

Mobiliajame tyrimų punkte kas tris minutes priimama po vieną žmogų, o ligoninė jau ruošiasi papildomų COVID-19 lovų įrengimui.

Bus 70

Praėjusią savaitę kovidinį skyrių išplėtus 5 lovomis, gautas įsakymas ir dar smarkiau plėsti skyrių. Tiesa, dabartinėse patalpose vietos plėtrai nebėra, todėl papildomos lovos bus keliamos į pirmąjį aukštą, Terapinio skyriaus patalpas.

Kaip sakė Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, iš pradžių buvo kalbėta apie papildomų 25 lovų įrengimą, bet Kėdainių ligoninė šiuo metu neturi tokių resursų.

„Nuo gruodžio 17 dienos bus atidarytas dar vienas kovidinis skyrius, kuriame bus papildomos 15 lovų, taigi iš viso turėsime 70 lovų su deguonimi. Šiuo metu įrengiamos sistemos, statoma suskystinto deguonies cisterna.

Papildomos lovos bus atidarytos Terapiniame korpuse. Tačiau perspektyva tokia, kad vėliau bus atidaryta dar bent 10 lovų. Štai Marijampolės ligoninei buvo nurodyta iš karto 25 lovomis plėsti skyrių.

Mes neturime tiek medikų, todėl kol kas mums nurodytas mažesnis skaičius“, – sakė S. Skauminas pridurdamas, kad maksimaliai tame pastate gali būti įrengta 80 lovų su deguonimi. Jeigu bus gautas nurodymas skyrių plėsti dar labiau – laukia ypatingai sudėtinga situacija.

„Tokiu atveju ligoninę iš esmės teks uždaryti.

Nebus nei skubios pagalbos, nes jei mes kovidinius ligonius įsileisime į visus ligoninės pastatus, kitų paslaugų teikti negalėsime. Žinoma, niekas to nenori, bandoma ieškoti kitokių išeičių“, – vylėsi ligoninės vadovas.

Stabdoma Vaikų ligų skyriaus veikla

Terapiniame korpuse lig šiolei buvo įrengtas vadinamasis diagnostinis skyrius. Jame laiką leisdavo tie pacientai, kurie, atvykę planinių paslaugų, turėdavo pasidaryti koronaviruso testą. Tame skyriuje jie laukdavo tyrimo atsakymo. Dabar šis diagnostinis skyrius keliamas į Vaikų ligų skyriaus patalpas.

REKLAMA

„Vaikų praktiškai neveža niekas tokiu metu, būna vienas, du vaikai. Derinsime šį reikalą su Jonava arba Raseiniais, nes ten ne kovidinės ligoninės – jie ir priims mūsų krašto vaikus.

Kėdainių ligoninės Priėmimo skyriuje paliksime budintį pediatrą, kuris budės visą parą. Skubi pagalba vaikui bus suteikta. Priėmime pediatras apžiūrės vaiką, suteiks pagalbą ir matys – ar paleisti namo, ar siųsti į kitą ligoninę“, – informavo S. Skauminas.

Ligoninės vadovas pridūrė, kad nuo gruodžio 17 dienos bus apribota ir planinė pagalba. Ji vis dar bus teikiama, tačiau mažesniais mastais.

Skubi pagalba bus suteikiama visais atvejais, konsultacinė poliklinika taip pat dirba.

Kiek lovų, tiek medikų

Šiuo metu koronaviruso skyriuje dirba daugiau kaip 50 medikų. Išplėtus skyrių jame dirbs dar 25 medikais daugiau. Į skyrių dirbti pereina medikai ir slaugės iš kitų skyrių.

„Koronavirusu sergančio paciento gydytojų komandą sudaro gydytojas terapeutas, kitos specialybės gydytojas, slaugės.

Kitų specialybių gydytojai konsultuojasi su vidaus ligų gydytojais arba skambinasi į Kauną ir ten konsultuojasi su infektologais. Mes turime paruoštas gydymo schemas, kuriose yra nurodyta kuo, kaip, kokios būklės pacientus gydyti“, – sakė pašnekovas.

Kovidiniame skyriuje medikai dirba su pilnomis apsaugomis, todėl užsikrėtimo atvejų čia itin mažai, o ir esantieji – tikėtina, kad atsinešti iš namų aplinkos.

Čia serga viena gydytoja ir viena slaugė. Anksčiau sirgusi viena gydytoja jau pasveiko ir grįžo dirbti į skyrių. Dvi medikės, kurios ligoninėje buvo gydomos kovidiniame skyriuje ir kurioms buvo tiekiamas deguonis, jau beveik pasveikusios.

Liga nesirenka

Jei esate jaunas ir sveikas ir manote, kad liga jus aplenks – klystate. Kėdainių ligoninėje guli ir jaunų, iki tol buvusių visai sveikų žmonių, kuriems ligos eiga yra ypatingai sunki.

Itin sunkiai serga ir vienas Kėdainių ligoninės medikas – jo būklė labai rimta.

„Kuo toliau, tuo daugiau, tuo sunkesni ir tuo jaunesni pacientai. Kitose ligoninėse atsiranda ir vaikų. Mes vaikų negydome, juos vežame į Kauną, bet vaikų užsikrėtusių ir sunkiai sergančių jau buvo ir pas mus.

REKLAMA

Būna 30, 40 metų jaunų žmonių, kurių ligos eiga sunki. Žinoma, jų mažiau, ne pagyvenusių, bet jų yra.

Turime vieną sunkų ligonį mediką. Jis turėjo sunkių gretutinių ligų, jo būklė labai rimta, jis guli Kauno klinikose. Sunku pasakyti, kaip viskas baigsis, jis ten gydomas jau antrą mėnesį“, – liūdnomis žiniomis pasidalino ligoninės vadovas.

Autorius: Eglė KUKTIENĖ


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų