• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno miesto ir rajono savivaldybių vadovai trečiadienį pasirašė ketinimų protokolą dėl vaikų darželių ir viešojo transporto.

Kauno miesto ir rajono savivaldybių vadovai trečiadienį pasirašė ketinimų protokolą dėl vaikų darželių ir viešojo transporto.

REKLAMA

Kaip pranešė miesto savivaldybė, Visvaldo Matijošaičio ir Valerijaus Makūno susitarimas „leis pagerinti susisiekimo galimybes ir išplės miesto autobusų maršrutus taip, kad jie būtų patogūs abiejų savivaldybių gyventojams“.

„Tuo pačiu bus užtikrintas sklandus vaikų darželių lankymas“, – skelbia savivaldybė.

Merų pasirašytą ketinimų protokolą turės patvirtinti savivaldybių tarybos.

Pasak pranešimo, susitarta, kad kaina už darželius Kauno rajone gyvenančių vaikų tėvams ir toliau išliks minimali, o savivaldybės viena kitai kompensuos likusius kaštus.

Šis susitarimas priimtas po to, kai miesto savivaldybė atšaukė savo ankstesnį sprendimą, kuriuo 2019 metais iki tol 58 centus siekęs dienos mokestis už darželį pakeltas iki 9,2 euro. Miestiečių vaikams šis mokestis buvo kompensuojamas, todėl jie ir toliau mokėjo 58 centus, tačiau tiems tėvams, kurie mieste nėra deklaravę gyvenamosios vietos, reikėjo mokėti visą kainą.

REKLAMA
REKLAMA

Taryba sprendimą pakeisti turėjo po to, kai Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas tokią tvarką neskundžiamu sprendimu pripažino neteisėta ir diskriminuojančia.

REKLAMA

Susitarimu taip pat pratęsti kai kurie Kauno miesto viešojo transporto autobusų maršrutai, jie nuo šiol kursuos iki vietovių Kauno rajone.

Kaunas padarė rekordinio dydžio investicijas atnaujinant viešojo transporto parką – dabar jis naujausias šalyje, veikia moderni elektroninio bilieto sistema. Taigi visiškai logiška, kad komfortiški miesto autobusai pasitarnautų ir rajone gyvenantiems žmonėms. Lygiai taip ir su vaikų darželiais – abidvi savivaldybės pasirūpins, kad jų gyventojams ši paslauga būtų prieinama, kokybiška ir nekainuotų daugiau nei turėtų“, – pranešime cituojamas V. Matijošaitis.

REKLAMA
REKLAMA

V. Makūnas pastebėjo, kad pažangiose Europos valstybėse kaimyninės savivaldybės gyventojų problemas sprendžia bendradarbiaudamos ir konsoliduodamos išteklius.

„Kauno miesto ir Kauno rajono gyvenimas glaudžiai susijęs: vienur žmonės dirba, kitur gyvena, ilsisi, todėl savivaldybių partnerystė viešojo transporto sektoriuje yra itin svarbi“, – pabrėžė V. Makūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų