naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicinės demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai Kaune sako, jog po savivaldos rinkimų būtų pasiruošę dirbti su tuo meru, kuriam pasitikėjimą išreikš miestiečiai.

Opozicinės demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai Kaune sako, jog po savivaldos rinkimų būtų pasiruošę dirbti su tuo meru, kuriam pasitikėjimą išreikš miestiečiai.

REKLAMA

Kritikuodami dabartinį miesto merą Visvaldą Matijošaitį dėl per mažo visuomenės įtraukimo į sprendimų priėmimą, jie per spaudos konferenciją antradienį sakė nesantys apsisprendę, ar palaikys konservatorių iniciatyvą rengti jo atstatydinimą.

„Abejojame, ar jis galės būti mero krėsle, jeigu tęs tokį darbą, kokį dirbo per septynerius metus“, – kalbėjo demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kauno miesto skyriaus pirmininkas Gintautas Labanauskas.

Jis gyrė Kauno merą už infrastruktūros mieste tvarkymą, tačiau teigė, jog patys demokratai, būdami valdžioje, be rangos darbų siektų ir „atsigręžti į Kauno miesto gyventojus“.

REKLAMA

„Mums nėra būtina sąlyga, kad turėtume savo, demokratų, merą. Mes galime padėti dabartiniam, bet mes žinome, kaip dirbti geriau negu dirba dabartinis meras“, – tvirtino G. Labanauskas.

REKLAMA

Jis yra skyriaus iškeltas kandidatu į Kauno merus, tačiau šį siūlymą dar turės tvirtinti partija – jos valdyba tai turėtų padaryti iki rugsėjo pabaigos.

Nežino, ar palaikys atstatydinimą

Opozicijoje esanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija antradienį paskelbė inicijuojanti V. Matijošaičio atleidimo iš pareigų procedūrą.

G. Labanauskas abejojo tokios iniciatyvos nauda: „Mes pasiruošę padėti merui dirbant gerus darbus. Tai kokia interpeliacija?“

REKLAMA

Demokratų frakcijos seniūnė Kauno taryboje Edita Gudišauskienė savo ruožtu teigė, kad „meras turėjo priimti politinį sprendimą ir dar kovo mėnesį atsistatydinti“.

Demokratų frakcija nepasirašė po konservatorių iniciatyva atstatydinti merą, nes, pasak E. Gudišauskienės, ji nebuvo suderinta su jais iš anksto.

„Jeigu konservatoriai inicijuoja interpeliaciją, tai galėtų irgi laikytis politinės kultūros ir etikos ir iš anksto parodyti interpeliacijos turinį“, – kalbėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes dar frakcijoje svarstysime šį pasirašymo procesą, nes šiandieną mes išgirdome tik tarybos posėdžio metu“, – sakė E. Gudišauskienė.

Prieštaros neįžvelgia

G. Labanauskas teigė savo ir frakcijos seniūnės pozicijose prieštaros neįžvelgiantis, nes, jo teigimu, partija tiesiog yra pasiruošusi palaikyti tą politiką, kuriam didžiausią pasitikėjimą parodys miestiečiai.

„Asmeniškai aš jo nelaikau nei Lietuvos, nei valstybės išdaviku“, – apie V. Matijošaitį sakė Demokratų sąjungos Kauno skyriaus vadovas.

REKLAMA

Pasak jo, partija norėtų, kad rinkimuose palaikymo sulauktų jų kandidatas, nes tikri, jog miestu pasirūpintų geriau, tačiau teigė, jog negalima nevertinti ir esamo mero įdirbio.

„O kuo pasitikės miesto gyventojai, mes tą ir palaikysime. Nes, na, meilė yra akla: šiandien Rusija pasitiki (Vladimiru) Putinu – mes galim pykti nepykti, bet dauguma gyventojų juo pasitiki ir dėl to vyksta brolžudiškas karas Ukrainoje. Nes jeigu gyventojai nepasitikėtų Putinu, seniai būtų nuverstas“, – kalbėjo G. Labanauskas.

REKLAMA

Siūlo įtraukti gyventojus, mokėti kompensacijas

Demokratai teigė, kad miesto iniciatyvos turėtų būti viešai diskutuojamos, sprendimų priėmime dalyvauti nevyriausybininkai bei verslas, siūlė įvesti dalyvaujamąjį biudžetą, kai gyventojai nusprendžia, kam skirti lėšas.

Jie taip pat teigė, jog reikia audituoti savivaldybės veiklą, subūrus visuomenės ir ekspertų grupę.

G. Labanauskas teigė, jog pateikti šių siūlymų merui asmeniškai nebandė, nenorėdami jo trukdyti ir abejodami, ar būtų priimti.

REKLAMA
REKLAMA

Frakcijos seniūnė taryboje teigė, jog savivaldybė turėtų perskirstyti biudžeto pajamas skatindama diegti priemones energijai taupyti, padėti miesto verslams, skirti finansavimą įstaigoms, teikiančioms nemokamo maitinimo paslaugas.

Konservatoriai Kauno miesto savivaldybės taryboje turi šešis atstovus, opoziciniai demokratai – tris iš 41 tarybos nario. Mero V. Matijošaičio vadovaujamam „Vieningam Kaunui“ taryboje atstovauja 32 politikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų