Kaune sunkia Covid-19 forma susirgo vaikas: prireikė ir reanimacijos

Koronaviruso infekcija pavojinga ne tik suaugusiems ir gretutinių susirgimų turintiems žmonėms, bet ir vaikams. Medikams pavyko išgelbėti reanimacijoje atsidūrusį vaiką, kuris sirgo COVID-19 sukeltu plaučių uždegimu. Ši COVID-19 ligos forma dažniausiai pasitaiko tarp suaugusiųjų.

Vaikas buvo gydomas reanimacijoje

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vadovas doc. Vaidotas Gurskis naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad pas juos neseniai pateko sunkiai kovidiniu plaučių uždegimu sirgęs vaikas, kuris turėjo ir gretutinių ligų.

Pritaikius tinkamą gydymą medikams pavyko vaiką išgelbėti ir jis buvo išleistas gydytis į namus.

„Sirgo COVID-19 sukeltu plaučių uždegimu. Vaikas buvo gydytas reanimacijoje, nes turėjo gretutinę ligą. Sirgo sunkia pneumonija (plaučių uždegimu).

Reikalavo didelės tėkmės deguonies terapijos ir buvo gydomas reanimacijoje.

Jis gavo visą spektrą (gydymo – aut. past.), kuris priklauso sunkia pneumonija sergančiam vaikui – remdesiviro preparatą, didelės tėkmės deguonies terapiją  7 paras, gliukokortikoidus, kurie slopina uždegimą ir plaučių pakenkimą.

Taip pat gavo antibiotikus ir kraujo krešumo sistemą bei krešulių susidarymo tikimybę veikiančius vaistus.

Buvo tikrai sunkus ligonis. Nesusidūrę esame su ta sunkia kovidine pneumonija vaikams, tik suaugusius žinome, reanimacijoje mūsų skyriuose besigydančius, kaip ten viskas einasi, kaip jiems sekasi.

Iš tikrųjų, išgyvenamumas nėra 100 procentinis tų žmonių, bet vaikams, kaip rodo mūsų dabartinė patirtis, nebuvo itin sunkus atvejis“, – teigia V. Gurskis.

Vaikų terapeutas teigia, kad vaikas po gydymo visiškai pasveiko ir jis jau yra namuose.

„Jis išgydytas ir visiškai pasveiko. Namuose turi baigti izoliacijos laikotarpį, jei sunki COVID-19  liga – tai 20 dienų izoliacijos“, – sako medikas.

REKLAMA

Covid-19 vaikams dažniausiai pasireiškia kitaip nei suaugusiems

Kauno klinikinės ligoninės vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas gydytojas Darius Varaškevičius teigia, kad Covid-19 liga dažniausiai vaikams pasireiškia kitaip nei suaugusiems, dažnai susiduriama su žarnyno sutrikimais.

„Dažnai būna, kad vaikų būklė būna bloga ne tik dėl kovido. Pavyzdžiui, turėjome vaiką, kurį perkėlėme į klinikas, išoperavo. Hidrocefalija (galvos smegenų vandenė – aut. past.) jam su šuntu ir kovidas prisidėjo.

Labai dažnai vaikams eina su žarnyno patologijomis – vemia, viduriuoja. Kovidas vaikams yra šiek tiek kitoks nei suaugusiems.

Neretai būna, kad prasideda multisisteminis atsakas, kai prasideda būklės blogėjimas. Tas gali būti ir po 10 ar 14 dienų net po kovido, kai vaikas skaitomas kaip pasveikęs, nebeužkrečiantis. Prasideda ir citokinų audros“, – pasakoja gydytojas D. Varaškevičius.

Skyriaus vedėjas teigia, kad per dieną vidutiniškai atvyksta į stacionarią po 2-3 naujus vaikus, o trečdalis jų būna su Covid-19. Pačius sunkiausius atvejus perkelia gydyti į Kauno klinikas.

COVID-19 vaikams pasireiškia ir kaip apendicito uždegimas

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikų Vaikų ligų profilio koordinatorė dr. Margarita Valūnienė teigia, kad pastaruoju metu pas juos patekę Covid-19 užsikrėtę vaikai sirgo pakankamai lengva forma ir po pirminės apžiūros jie vykdavo namo.

„Pagrindiniai simptomai vaikams – karščiavimas, silpnumas, galvos skausmas, bet uoslės ir skonio praradimas labai retai būna.

Turėjome porą vaikų, kuriems kovidas pasireiškė pilvo skausmais, viduriavimu, karščiavimu, atrodytų, kad pirminė diagnozė galėtų būti ūmaus apendicito, kaip ir atitiko tuos kriterijus.

Tas apendikso uždegimas yra ne kaip chirurginė patologija, bet būtent kaip Covid išraiška, kuri kliniškai atrodo kaip apendicito klinika.

REKLAMA

Vaikams pastebėta, kad yra būdingos mikrotrombozės ir uždegimas būtent apendikso srityje, kai suaugusiems būna plaučių išraiška, kvėpavimo nepakankamumas. Vaikams prasideda pilvo skausmais, viduriavimu, karščiavimu.

Gydymas, žinoma, yra ne chirurginis, o simptominis. Žiūrint, kokie dar paraleliai yra simptomai, bet yra gydymas kaip COVID-19 infekcijos“, – teigia medikė.

Pasak M. Valūnienės, didžioji dalis vaikų, apie 90 proc., serga lengva forma dėl vaikams būdingų imuninės sistemos pakitimų. Sunkios formos, kurios dažniausiai būna vaikams po persirgtos Covid-19 infekcijos, būna tik iki 5 proc. atvejų.

„Manoma, kad vaikai visgi nėra pirminis šaltinis. <...> Vaikai labiau nuo suaugusiųjų užsikrečia, jei serga“, – teigia medikė.


Rašyti komentarą...
T
To A
2021-04-18 22:02:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skiriame plaučių uždegimą nuo Covid! Tai jau tikrai.
Straipsnis eilinį kartą apie nieką. Vėl pagąsdinti, kad galėtų su laiku farširuot vakcinas vaikams. Nesulauks, svolaciai
Atsakyti
-8

t
taigi
2021-04-18 22:20:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mes dazniausiai skiriame, tik gydytojai nevisada skiria, jiems kartais galima aiskinti, kad blogai, kad jau gali buti plauciu uzdegimas, o jie savo isikande, ai cia nieko, arbateliu, ir bus gerai, aha, musu atveju taip ir buvo, pavelavom....zmones saugokit vaikus, nepasitikekit aklai gydytojais...
Atsakyti
-1

A
A
2021-04-18 21:42:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gripa nuo plauciu uždegimo skiriate ar ne?
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų