naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie Kauno kavinių ir barų jau prekiaujama suklastotais galimybių pasais. Padirbtą dokumentą siūloma įsigyti už 40 eurų, jį pagaminti sukčiai siūlosi vos per dešimtį minučių. Su padirbtu dokumentu galima patekti į daugelį pasilinksminimo įstaigų, tikina prekeiviai.

Prie Kauno kavinių ir barų jau prekiaujama suklastotais galimybių pasais. Padirbtą dokumentą siūloma įsigyti už 40 eurų, jį pagaminti sukčiai siūlosi vos per dešimtį minučių. Su padirbtu dokumentu galima patekti į daugelį pasilinksminimo įstaigų, tikina prekeiviai.

REKLAMA

Tai naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ filmuota medžiaga: žurnalistai užfiksavo, kaip prie naktinių barų Kaune vyksta prekyba galimybių pasais. Į Kauno kokteilių barą suklastoti dokumentai siūlomi po 40 eurų. 

Prie baro „Bardakas“ belaukiant eilėje keli vyriškiai pasiūlė nusipirkti galimybių pasą. Apie tai atsitiktinai nugirdę žurnalistai nusprendę užfiksuoti, kaip vyksta prekyba.

„Kai kur skanuoja, kai kur ne. Čia neskanuoja, praeisit be problemų, va jūsų vardas pavardė, gimimo metai ir nuo kada iki kada galioja. Taip atrodo galimybių pasas. Norit, nenorit – nežinau, galvokit – 40 eurų“, – siūlo pardavėjas.

REKLAMA

Žurnalistai apsimeta dvejojantys: kaina didoka ir bando išsiaiškinti daugiau detalių. Aiškėja, kad padirbtas tik elektroninis dokumentas, jį tikrinant iškart paaiškėtų klastotė.

REKLAMA

„Čia PDF failas. Taigi tau atsiunčia – žiūrėk – nueini gpasas.lt ir tavo vardas pavardė, jei turi tikrą galimybių pasą, tau jis vis tiek atsisiunčia į PDF failą, tu jo kitaip negausi. Čia yra galimybių pasas. Bet taip, tai yra nelegalu – tiesiog čia kad praeitum“, – sako pardavėjas.

„Aš manau, kad parduotuvės neskanuos jų. Jį tik reikės parodyti. – Tai jei skanuos – bus blogai? – Taip, todėl, kad yra kartojamas  QR kodas, bet jie visada skirtingi. – O jei skanuos, mane pagaus? – Sakysi, kad ne mano. Ne mano PDF failas“, – žurnalistą įkalbinėja pardavėjas.

REKLAMA

Įkliuvus vertelgos siūlo nutaikyti momentą ir sprukti. Tačiau vaikinai tikina, į barą užeiti galima be problemų. „Esmė tokia, šiandien buvau trijuose baruose, kaip ir tyčia „Bardake“ – tavęs neskanuoja, jiems tiesiog reikia parodyti savo asmens dokumentą, kad būtų galimybių pase tas pats vardas pavardė. Taip pat ir gimimo metai“, – teigė pardavėjas.

Kauno naktinio baro „Bardakas“ komercijos direktorius Mantas Burba sako, kad tikrinami visų lankytojų galimybių pasai, tačiau ne visų spėjama nuskenuoti, ypač jei prie durų stovi didžiulė eilė.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiaip tikrai susiduriam nemažai, kada žmonės ateina ir bando trys žmonės praeiti su vienu pasu, ar ne su savo pasu. Tikrinam ganėtinai aktyviai, skenuoti irgi skenuojame, stengiamės nesudaryti tų eilių ir tikrai nepraskanuojame šimto procentų visų pasų, bet daugumą jų praskanuojame. Tai, kad kažkas padirbinėtų – tikrai nesusidūrėme“, – TV3 sakė M. Burba.

Greičiausiai po „Kas vyksta Kaune“ paviešintų kadrų su galimybių pasais dirbančios įmonės keis tvarką ir visi dokumentai bus skenuojami ir tikrinami informacinėse sistemose.

REKLAMA

„Norėtume greitu metu įsivesti tokią sistemą, kad automatiškai tikrintų, kaip ir termovizorius, termometrus turim visuose baruose susistatę, tai tikimės, kad palengvins ir leis užbėgti įvykiams už akių. Nes turbūt tiek pas mus, tiek pas kituose baruose tokių gudragalvių atsiras vis daugiau“, – sakė M. Burba.

Kad padirbtu galimybių pasu nebūtų galima pasinaudoti, jis turi būti visada skenuojamas ir visada tikrinama dar ir tapatybę patvirtinantis dokumentas. Kauno policija sako pradėsianti tyrimą ir aiškinsis apie Laisvės alėjoje vykstančią prekybą.

Rizikuoja ne vien klastotojai, bet ir į barą su suklastotu dokumentu užeiti pabandę asmenys. Už tokių dokumentų klastojimą ar panaudojimą gali būti skirta laisvės atėmimo bausmė iki trejų metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų