Kaune skilęs namas stabilizuotas, tačiau evakuoti žmonės grįžti dar negali

Daugiabučių administratoriai sieks griežtesnės statybų kontrolės, pirmadienį pranešė bendrovė „Būsto valda“.

Daugiabučių namų administravimo bendrovė „Būsto valda“ informuoja, kad ketvirtadienį daugiabučiame name Biržiškų gatvėje 11 Kaune nustatyta avarinė situacija yra stabilizuota.

Nuo konstrukcijų deformacijos nukentėjusi šiaurinė laiptinė po gyventojų evakuacijos yra parengta pilniems avarinės būklės šalinimo darbams. Kitoms namo laiptinėms ir gyventojų saugumui pavojus negresia.

Šiuo metu su rangovais derinamos galimybės remontą pradėti nedelsiant, kad gyventojai į savo namus grįžtų kaip galima greičiau.

„Tai jau antras atvejis Kaune per pastaruosius tris mėnesius, kai avarinė situacija yra tiesiogiai susijusi su savavališkomis statybomis. Tikimasi, kad du nelaimėmis vos nesibaigę atvejai daugiabučiuose padės visiems būsto administratoriams siekti teisinės bazės pakeitimų“, – rašoma bendrovės atsiųstame pranešime.

Bendrovė ketina inicijuoti būsto administratorių kreipimąsi į Aplinkos ministeriją. Siekiama numatyti griežtesnę savininkų atsakomybę už savavališkas statybas ir taip apsaugoti bendrasavininkus, kurie dažnai kaimynų savivalės padarinius bendram turtui turi dengti savo lėšomis.

„Būsto valdos“ direktorius Gintaras Bilevičius tvirtina, kad šiuo metu administratoriai neturi griežtų teisinių svertų, galinčių stabdyti savavališkas statybas privačiose patalpose.

Pagal galiojančią tvarką, vidaus sienas griaunantys savininkai privalo gauti 51 proc. bendrasavininkų pritarimą kapitalinio remonto projektui, apie savininkų susitarimą turi būti pranešta administruojančiai bendrovei.

Tačiau abiejuose Kaune nukentėjusiuose daugiabučiuose statybos vykdytos be kaimynų pritarimo ir administratoriaus žinios. Vėliau namams konstatuota avarinė būklė.

„Avarinė būklė reiškia, kad gyventojai privalo nedelsiant apleisti savo namus ir laikinai įsikurti savivaldybės socialiniuose būstuose arba pas savo artimuosius. (...) Logiška, kad atstatymo kaštus turėtų apmokėti kaltininkas, bet čia dažniausiai įsiveliame į ilgus procesus ir kaltininko nemokumą. Tai visą finansinę naštą dažnai nukelia ant namo gyventojų pečių“, – pranešime cituojamas G. Bilevičius.

REKLAMA

„Būsto valda“ atkreipia dėmesį, kad pagal dabar galiojančius teisės aktus savivaldybės kontroliuoja administratorių, bet negali griežtai įpareigoti savininkų atsakyti už padarinius, sukeltus visų bendraturčių saugumui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų