Kasiulevičius: siūloma keisti testavimo eiliškumą

Sveikatos ekspertų taryba siūlo Vyriausybei ankstinti COVID-19 diagnostiką bei užtikrinti ankstyvą susirgusių asmenų izoliaciją.

Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius sako, kad tam padėtų pokyčiai testavimo metodikoje.

„Norint tai pasiekti, siūloma keisti testavimo eiliškumą ir simptominius asmenis pirmiausia testuoti greitaisiais antigenų testais (AGT) ir užtikrinti ankstyvą tokių asmenų ištyrimą bei vykdyti aktyvią informavimo kampaniją“, – feisbuke šeštadienį rašė taryboje esantis V. Kasiulevičius. 

Šiuos pasiūlymus ekspertai šeštadienį aptarė su premjere Ingrida Šimonyte, sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu ir kitais ministerijos atstovais. 

Grupės nariai Vyriausybei taip pat siūlo testuoti prevenciškai, siekiant užtikrinti rizikos (gydymo, slaugos ir globos) institucijų ir pažeidžiamiausių asmenų apsaugą, infekcijos sklaidos mažinimą tarp pedagogų ir verslo aplinkoje.

Pasak V. Kasiulevičiaus, tam būtina reguliariai prevenciškai testuoti visus imuniteto koronavirusui neturinčius asmenis bei optimizuoti testavimo pajėgumus – diegti testavimą greitaisiais antigenų testais vietoje bei automatizuotas jų ir PGR sistemas.

„Norėdami paskatinti masinį greitųjų naudojimą, turime ne medicinos darbuotojus apmokyti savarankiškai paimti tepinėlį. Būtina supaprastinti AGT licencijavimą bei tyrimų rezultatų įkėlimą“, – teigė gydytojas. 

Pasak jo, taip pat būtina suformuoti mobilias testavimo-izoliavimo komandas, kuriuos pasitelkusios standartizuotą algoritmą bei pasinaudodamos naujomis testavimo galimybėmis, vykdytų židinių kontrolę.

Be kita ko, ekspertai siūlo sekti viruso atmainų atsiradimą ir plėtrą. Tam, pasak V. Kasiulevičiaus, būtina įkurti Lietuvos sekoskaitos konsorciumą bei atlikti nuolatinę bent 1 proc. teigiamų koronaviruso ėminių sekoskaitą.

V. Kasiulevičiaus teigimu, susitikime diskutuota ir apie imuniteto pasų sistemos sukūrimą.

Sveikatos ekspertų taryba pataria Vyriausybei dėl COVID-19 valdymo priemonių, tokia taryba veikia ir prie Prezidentūros. Kai kurie ekspertai dirba abiejose tarybose.


Rašyti komentarą...
G
Geriau
2021-01-03 09:08:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
pasakykite ką daryti su tais DDEBILAIS kurie serga ir eidami į darbą uzkretineja kitus?kur kreiptis kad tokį išgama ištirtų ir nubaustų už tyčinį kito asmens sveikatos trikdyma?
Atsakyti
-4

P
Per
2021-01-03 09:04:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
tokius nevisprocius esam pirmi po Afrikos, mažos baudos, reikėtų sodinti tokius besmegenis.
Atsakyti
-3

A
Arunas
2021-01-03 04:55:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ai čia tas kur nedirbdamas su covid19 pacientais be eilės gavo skiepų nes buvo Grybauskaitės daktaras o dabar eterio Šalčiūtė???!!!
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų